Kdo je to?
Kdo je to Rusista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rusista? Lidé, věda

Rusista

Jaký je význam slova Rusista? Co to znamená?

Rusista je odborník na ruský jazyk, literaturu, kulturu, dějiny a další aspekty spojené s Ruskem a ruským jazykem. Rusista se specializuje na studium Ruska a jeho kulturního a jazykového kontextu.
Rusisté se obvykle věnují jen jedné oblasti v rámci své specializace. A tak můžete narazit na rusistu-jazykovědce, který se věnuje zejména studiu ruského jazyka, jeho gramatiky, pravopisu, slovní zásoby, fonetiky a historického vývoje. Takový rusista bude také pravděpodobně učit rusistiku na nějaké filozofické fakultě anebo ruský jazyk na jazykové škole nebo jako profesor na střední škole, kde se ruština nabízí jako druhý cizí jazyk.
Další možností je rusista věnující se literatuře. Ten dokáže analyzovat ruskou literaturu a ruské spisovatele, prozaiky a básníky. Někteří rusisté se specializují na různá literární období, jako je klasická ruská literatura, romantismus, realismu, symbolismus nebo modernismus.
Rusista se zaměření na kulturu dokáže analyzovat umění, hudbu, film a další oblasti. Rusista se zaměřením na historii se vyzná v dějinách, politických událostech, kulturních dějinách i sociálních dějinách Ruska.
Další rusisté pak mohou studovat mezikulturní studia, tj. interakci mezi Ruskem a jinými zeměmi, vliv ruské kultury na svět a vliv světa na Rusko. Tito odborníci dokáží dobře popsat například antagonismus, který vyvolává současné konflikty mezi Ruskem a okolními státy.
Rusisté mohou pracovat jako učitelé ruštiny, výzkumníci, překladatelé, novináři nebo zaměstnanci v kulturních organizacích, které se zabývají ruskou kulturou. Jsou důležitými zprostředkovateli mezi Ruskem a zbytkem světa, přispívají k porozumění ruské kultuře, literatuře a jazyku a hrají klíčovou roli v mezikulturním dialogu.
Mezi naše nejvýznamnější rusisty patřili nebo patří: Ivo Pospíšil, Milan Hrala, Bořivoj Novák, Zdeněk Mathauser, Miloslav Zahrádka a Roman Mrázek.



Kdo je to Rusista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rusista? Lidé, věda

Definici slova Rusista můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Gnocchi? Znáte definici termínu Špaldová mouka? Znáte termín Osifikace? Pamatujete si definici pojmu Klišé?

Klíčová slova: věda, původ slova, vysvětlení, wikipedie, věda, význam, heslo, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, popis, termín, lexikon, Rusista, informace, etymologie

Pojem Rusista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Rusista hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Rusista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Rusista ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Rusista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Rusista ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Rusista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Rusista například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Rusista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Rusista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rusista? Definice pojmu Rusista je v kategorii Věda

Kategorie věda, Věda, vědní disciplíny, rusista, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace pojem, výraz,termín, heslo třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Rusista hledat i v jiných kategoriích (než věda).