Kdo je to?
Kdo je Richard David Bach? Životopis Richard David Bach, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Richard David Bach

Kdo je Richard David Bach? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Richard David Bach je americký spisovatel.
Richard David se narodil 23. června 1936 v Oak Park v americkém státě Illinois. Studoval na Long Beach State College. Po studiích pracoval u amerického námořnictva a u Národní letecké gardy v New Yersey. Letectví a létání bylo jeho koníčkem od útlého mládí. K tomu se během studií přidal zájem o literaturu. Spojením obou těchto zájmů pak vzniklo jeho dílo, z něhož nejznámější knihou je novela Johathan Livingston Racek, která se stala bestsellerem. Ve svých knihách používá stále stejnou, velmi konzistentní filozofii: člověk není na světě pro to, aby se narodil a zemřel, ale jeho duše se sem vrací stále a stále se učí být s lidmi, které má rád, a neustále se učí učit se a zkoumat. Jako lidé nejsme ničím omezeni, ani prostorem, ani časem.
Bachova tvorba je velmi konzistentní a přitom různorodá. Co se ale v knihách objevuje vždy, je jeho filozofie a zájem o létání. I nejslavnější kniha Jonathan Livingston Racek je toho důkazem. Kniha vyšla v Americe v roce 1970, byla přeložena do mnoha světových jazyků včetně češtiny a slovenštiny - tehdy z důvodu komunistického režimu ještě samizdatově). Jejím hlavním poselstvím je svoboda člověka a myšlenka, že člověk jako jedinec se má oprostit od masy a průměrnosti. Hlavní hrdina Johathan Livingston se snaží oprostit od obyčejnosti, začíná se učit létat, a kvůli tomu je vyloučen z Hejna. To pro něj však není trestem, nýbrž vysvobozením, je svobodný, setká se s racky, kde se naučí, že každý je stejně volný jako myšlenka. Začne mu být smutno po jeho Hejnu, a tak se vrací k němu, aby zde našel a učil své žáky. Někteří jeho myšlenky pochopí, a tak se mohou stát svobodnými. Dalšími romány Richarda Davida jsou: Nic se nestane náhodou, Dar křídel, Nikdo není daleko, Most přes navždy, Jediný, Mimo mou mysl a Létání: Letecká trilogie. Mnoho z těchto knih je do jisté míry autobiografických a všechny v sobě mají obsaženu jeho originální filozofii.Kdo je Richard David Bach? Životopis Richard David Bach, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Richard David Bach

Národnost: americká
Datum narození: 23. 6. 1936
Místo narození: Oak Park, Illinois, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Richard David Bach? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Submisivita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Smart TV? Znáte definici termínu Motovidlo? Víte co je Taurin?

Klíčová slova: zajímavosti, wiki, wikipedie, vysvětlení, místo narození, národnost, životopis, kde se narodil Richard David Bach?, Richard David Bach, informace, literatura, narození, literatura, kdy se narodil Richard David Bach?, Richard David Bach, datum narození

Pojem Richard David Bach je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Richard David Bach ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Richard David Bach ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Richard David Bach ve Wikipedii

Vyhledat pojem Richard David Bach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Richard David Bach ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard David Bach například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Richard David Bach? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Richard David Bach? Kdy se narodil Richard David Bach? Kde se narodil Richard David Bach? Richard David Bach se nachází v sekci Literatura

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Richard David Bach dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard David Bach i v jiné kategorii než je literatura.