Kdo je to?
Kdo je Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Jan Svěrák

Kdo je Jan Svěrák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Jan Svěrák je scénárista a úspěšný režisér, který je jedním z mála držitelů ocenění Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Je absolventem FAMU, již za studií byl velmi úspěšný s filmem Ropáci. Po dalších úspěšných celovečerních filmech přišel oscarový Kolja, nominaci na Oscara získal také film Obecná škola.
Jan Svěrák má několik Českých lvů a festivalových cen. Je zakladatelem produkční společnosti Biograf Jan Svěrák, která vyrábí filmy i pro jiné tvůrce. K jeho dalším proslulým filmům patří Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři, Po strništi bos a další.Kdo je Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Jan Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1965
Místo narození: Žatec

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Svěrák? Pak se podělte s vaším okruhem známých osob na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Autofokus? Vzpomenete si na definici slova Xoxo? Rozumíte pojmu Diakritika? Vzpomněli byste si na význam slova Lučavka královská?

Klíčová slova: zajímavosti, biografie, kdy se narodil Jan Svěrák?, místo narození, informace, umělci, Jan Svěrák, wikipedie, osobnosti, umělci, osobnost, narození, vysvětlení, životopis, kdo je Jan Svěrák?, kde se narodil Jan Svěrák?

Pojem Jan Svěrák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Jan Svěrák ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Svěrák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jan Svěrák na Youtube

Zkusit najít Jan Svěrák ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Jan Svěrák na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Svěrák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Svěrák

Nyní již víte Kdo je to Jan Svěrák? Kdy se narodil Jan Svěrák? Kde se narodil Jan Svěrák? Jan Svěrák patří do sekce Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Svěrák např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Svěrák i v jiné kategorii než je umělci.