Kdo je to?
Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Svěrák?

Kdo je to Jan Svěrák? Stručný životopis

Jan Svěrák je scénárista a úspěšný režisér, který je jedním z mála držitelů ocenění Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Je absolventem FAMU, již za studií byl velmi úspěšný s filmem Ropáci. Po dalších úspěšných celovečerních filmech přišel oscarový Kolja, nominaci na Oscara získal také film Obecná škola.
Jan Svěrák má několik Českých lvů a festivalových cen. Je zakladatelem produkční společnosti Biograf Jan Svěrák, která vyrábí filmy i pro jiné tvůrce. K jeho dalším proslulým filmům patří Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři, Po strništi bos a další.Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Jan Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1965
Místo narození: Žatec

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Svěrák? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Fair trade? Víte co je Vtělení? Rozumíte pojmu Prognóza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kolonoskopie?

Klíčová slova: termín, Jan Svěrák, co znamená, popis, přesný význam, formulace, význam, wiki, původ slova, synonymum, heslo, vysvětlení, lexikon, význam slova, přesný výraz, odborný výraz

Pojem Jan Svěrák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Svěrák

Vyhledat výraz Jan Svěrák ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Jan Svěrák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jan Svěrák na Youtube

Vyhledat pojem Jan Svěrák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Svěrák například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jan Svěrák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Svěrák? Kdo to byl Jan Svěrák? Kdy se narodil Jan Svěrák? Kde se narodil Jan Svěrák? Jan Svěrák je v kategorii umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jan Svěrák dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Svěrák i v jiné kategorii než je umělci.