Kdo je to?
Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Svěrák?

Kdo je to Jan Svěrák? Stručný životopis

Jan Svěrák je scénárista a úspěšný režisér, který je jedním z mála držitelů ocenění Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Je absolventem FAMU, již za studií byl velmi úspěšný s filmem Ropáci. Po dalších úspěšných celovečerních filmech přišel oscarový Kolja, nominaci na Oscara získal také film Obecná škola.
Jan Svěrák má několik Českých lvů a festivalových cen. Je zakladatelem produkční společnosti Biograf Jan Svěrák, která vyrábí filmy i pro jiné tvůrce. K jeho dalším proslulým filmům patří Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři, Po strništi bos a další.Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jan Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1965
Místo narození: Žatec

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Svěrák sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Jmenovatel? Vzpomněli byste si na význam slova Pelota? Rozumíte pojmu Unisex? Znáte definici termínu Bronchoskopie?

Klíčová slova: popis, přesný význam, kdo to je, wiki, kdo je Jan Svěrák?, význam pojmu, význam, Jan Svěrák, popis, termín, etymologie, slovo, heslo, formulace, definice, co znamená

Pojem Jan Svěrák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Svěrák ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jan Svěrák ve Wikislovníku

Najít pojem Jan Svěrák na Google.cz

Vyhledat termín Jan Svěrák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Svěrák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Svěrák

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Svěrák? Kdo to byl Jan Svěrák? Kdy se narodil Jan Svěrák? Kde se narodil Jan Svěrák? Jan Svěrák se nachází v sekci umělci. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jan Svěrák dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Svěrák i v jiné kategorii než je umělci.