Kdo je to?
Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Svěrák?

Kdo je to Jan Svěrák? Stručný životopis

Jan Svěrák je scénárista a úspěšný režisér, který je jedním z mála držitelů ocenění Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Je absolventem FAMU, již za studií byl velmi úspěšný s filmem Ropáci. Po dalších úspěšných celovečerních filmech přišel oscarový Kolja, nominaci na Oscara získal také film Obecná škola.
Jan Svěrák má několik Českých lvů a festivalových cen. Je zakladatelem produkční společnosti Biograf Jan Svěrák, která vyrábí filmy i pro jiné tvůrce. K jeho dalším proslulým filmům patří Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři, Po strništi bos a další.Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Jan Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1965
Místo narození: Žatec

Tento text (Jan Svěrák) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Fair trade? Víte, co je to Droždí? Rozumíte pojmu Prognóza? Rozumíte pojmu Trilogie?

Klíčová slova: etymologie, umělci, termín, co je to Jan Svěrák?, přesný význam, popis, kdo je Jan Svěrák?, význam, popis, vysvětlení, heslo, lexikon, informace, co znamená, odborný výraz, synonymum

Pojem Jan Svěrák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jan Svěrák

Vyhledat heslo Jan Svěrák ve Wikislovníku

Vyhledat termín Jan Svěrák na Google.cz

Hledat výraz Jan Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Jan Svěrák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Svěrák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Jan Svěrák? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Svěrák? Kdo to byl Jan Svěrák? Kdy se narodil Jan Svěrák? Kde se narodil Jan Svěrák? Jan Svěrák je v sekci umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Svěrák dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Svěrák i v jiné kategorii než je umělci.