Kdo je to?
Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Svěrák?

Kdo je to Jan Svěrák? Stručný životopis

Jan Svěrák je scénárista a úspěšný režisér, který je jedním z mála držitelů ocenění Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Je absolventem FAMU, již za studií byl velmi úspěšný s filmem Ropáci. Po dalších úspěšných celovečerních filmech přišel oscarový Kolja, nominaci na Oscara získal také film Obecná škola.
Jan Svěrák má několik Českých lvů a festivalových cen. Je zakladatelem produkční společnosti Biograf Jan Svěrák, která vyrábí filmy i pro jiné tvůrce. K jeho dalším proslulým filmům patří Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři, Po strništi bos a další.Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Jan Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1965
Místo narození: Žatec

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Svěrák? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Jmenovatel? Víte co je WTF? Rozumíte pojmu Fusilli? Vzpomněli byste si co označuje výraz Taoismus?

Klíčová slova: pojem, význam, formulace, synonymum, přesný význam, význam slova, heslo, význam pojmu, vysvětlení, umělci, informace, přesný výraz, lexikon, slovo, definice, kdo je Jan Svěrák?

Pojem Jan Svěrák je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jan Svěrák

Zkusit najít Jan Svěrák ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Svěrák ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jan Svěrák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Jan Svěrák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Svěrák například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Svěrák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Svěrák? Kdo to byl Jan Svěrák? Kdy se narodil Jan Svěrák? Kde se narodil Jan Svěrák? Jan Svěrák je v kategorii umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Svěrák například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Svěrák i v jiné kategorii než je umělci.