Kdo je to?
Kdo je Daniela Choděrová? Životopis Daniela Choděrová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Daniela Choděrová

Kdo je Daniela Choděrová? Životopis, informace, biografie, herectví

Daniela Choděrová je česká filmová, televizní a divadelní herečka, scenáristka, překladatelka. Choděrová se narodila v Praze. Po maturitě na základní škole začala studovat na katedře činoherního herectví na JAMU v Brně (Janáčkova akademie múzických umění). Studium na JAMU úspěšně dokončila v roce 2000. Od té doby hrála v několika pražských divadlech, např. Divadlo ABC, Divadlo Komedie, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo V Celetné, Divadlo Bez zábradlí a další.
Choděrová debutovala ve filmu v roce 2008 v komedii Mr. Johnson. Následovaly další role ve filmech Něžné vlny, Líbánky (2013), Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan (2015), Všechno, V jiném stavu (2016), Teambuilding, Dukátová skála (2018). K filmům Teambuilding a Dukátová skála napsala scénář.
Choděrová si zahrála také v televizních seriálech Rodinná pouta (2004) a v epizodních rolích seriálů Vyprávěj (2009-2012), Nevinné lži (2013), Vinaři (2014), Přístav (2015-2016), Místo zločinu Plzeň (2015), Mordparta (2016), Polda (2017) a Specialisté (2019).
Z anglického jazyka přeložila divadelní hru Edmond (David Mamet) a román Africká královna (C. S. Forester).
Choděrová je také patronkou charitativní organizace Centra Locika (pro pomoc dětem ohroženým domácím násilím).
Stala se dvojnásobnou mistryní ČR v pole sportu (v kategorii 40+). Své umění dokazuje také v divadelním představení s názvem August August, august.
Daniel Choděrová byla dlouholetou partnerkou českého herce Hynka Čermáka. Spolu mají dvě děti (dceru Hedviku a syna Bořivoje). Společně si zahráli v několika filmech (Mr. Johnson, Něžné vlny, Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan).Kdo je Daniela Choděrová? Životopis Daniela Choděrová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Daniela Choděrová

Národnost: česká
Datum narození: 9. 12. 1974
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Daniela Choděrová sdílet s ostatnímiprostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Minela? Vzpomněli byste si na význam slova RIP? Víte, co je to Queer studies? Znáte definici termínu Imobilizér?

Klíčová slova: život, místo narození, kdy se narodila Daniela Choděrová?, kde se narodila Daniela Choděrová?, narození, osobnost, popis, životopis, herectví, herectví, osobnosti, wiki, biografie, wikipedie, informace, zajímavosti

Pojem Daniela Choděrová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Daniela Choděrová na Youtube

Najít výraz Daniela Choděrová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Daniela Choděrová na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Daniela Choděrová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Daniela Choděrová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniela Choděrová například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Daniela Choděrová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Daniela Choděrová? Kdy se narodila Daniela Choděrová? Kde se narodila Daniela Choděrová? Daniela Choděrová je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Daniela Choděrová dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniela Choděrová i v jiné kategorii než je herectví.