Kdo je to?
Kdo je to, byl Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kretén? Lidé, hanlivé

Kdo je to Kretén?

Co znamená a jaký je význam slova Kretén?

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd. Kretenismus je častým problémem v rozvojových zemích, v Československu problém vymizel v 20. letech 20. století. I přesto je však slovo kretén často používáno jako jadrná nadávka v osobní komunikaci.


Kdo je to, byl Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kretén? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kretén? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Salko? Pamatujete si definici pojmu Galaxie? Vzpomněli byste si na význam slova Fantasy? Vzpomněli byste si co znamená slovo CVV?

Klíčová slova: wiki, kdo je Kretén?, etymologie, lexikon, původ slova, termín, popis, význam slova, přesný význam, synonymum, heslo, informace, Kretén, význam, odborný výraz, slovo

Pojem Kretén je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Kretén zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Kretén ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kretén ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kretén v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Kretén na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kretén například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kretén

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kretén? Kdo to byl Kretén? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kretén? Definice pojmu Kretén je v kategorii hanlivé. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kretén i jinde než v sekci než v hanlivé.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?