Kdo je to?
Kdo je to Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kretén? Lidé, hanlivé

Kdo je to Kretén?

Co znamená a jaký je význam slova Kretén?

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd. Kretenismus je častým problémem v rozvojových zemích, v Československu problém vymizel v 20. letech 20. století. I přesto je však slovo kretén často používáno jako jadrná nadávka v osobní komunikaci.


Kdo je to Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kretén? Lidé, hanlivé

Tento text (Kretén) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Lustrační osvědčení? Znáte definici termínu Lenost? Vzpomněli byste si na význam slova Impetigo? Pamatujete si definici pojmu Izotop?

Klíčová slova: původ slova, informace, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, hanlivé, hanlivé, pojem, wiki, slovo, Kretén, heslo, význam slova, synonymum

Pojem Kretén je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Kretén lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kretén ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kretén na Youtube

Najít pojem Kretén ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Kretén ve Wikislovníku

Hledat slovo Kretén v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kretén například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Kretén? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Kretén? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kretén? Definice pojmu Kretén patří do sekce Hanlivé

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Hanlivé.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?