Kdo je to?
Kdo je to Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kretén? Lidé, hanlivé

Kdo je to Kretén?

Jaký je význam slova Kretén? Co to znamená?

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd. Kretenismus je častým problémem v rozvojových zemích, v Československu problém vymizel v 20. letech 20. století. I přesto je však slovo kretén často používáno jako jadrná nadávka v osobní komunikaci.


Kdo je to Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kretén? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice pojmu Kretén? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Lustrační osvědčení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lamino? Vzpomněli byste si na význam slova Velký pátek? Znáte termín Nominální mzda?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, Kretén, formulace, heslo, informace, hanlivé, wiki, definice, odborný výraz, etymologie, popis, pojem, co znamená, slovo, Kretén

Pojem Kretén je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Kretén ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Kretén ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kretén ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kretén na Google.cz

Hledat termín Kretén ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kretén například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Kretén? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Kretén? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kretén? Definice pojmu Kretén patří do sekce Hanlivé

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kretén i jinde než v sekci než v hanlivé.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?