Kdo je to?
Kdo je to, byl Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kretén? Lidé, hanlivé

Kdo je to Kretén?

Co znamená a jaký je význam slova Kretén?

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd. Kretenismus je častým problémem v rozvojových zemích, v Československu problém vymizel v 20. letech 20. století. I přesto je však slovo kretén často používáno jako jadrná nadávka v osobní komunikaci.


Kdo je to, byl Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kretén? Lidé, hanlivé

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kretén sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Salko? Rozumíte pojmu Talek? Vzpomněli byste si na význam slova Fantasy? Znáte pojem Šlehaný med?

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Kretén?, termín, původ slova, význam pojmu, kdo to je, formulace, co znamená, význam slova, informace, hanlivé, odborný výraz, etymologie, heslo, přesný význam, popis

Pojem Kretén je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kretén ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kretén v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Kretén ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kretén ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kretén například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Kretén, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Kretén? Kdo to byl Kretén? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kretén? Definice pojmu Kretén se nachází v sekci hanlivé. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hanlivé.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?