Kdo je to?
Kdo je to, byl Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kretén? Lidé, hanlivé

Kdo je to Kretén?

Co znamená a jaký je význam slova Kretén?

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd. Kretenismus je častým problémem v rozvojových zemích, v Československu problém vymizel v 20. letech 20. století. I přesto je však slovo kretén často používáno jako jadrná nadávka v osobní komunikaci.Kdo je to, byl Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kretén? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Kretén se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Přísudek? Víte co je Interpolace? Vzpomněli byste si na význam slova No-go zóna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Operační paměť?

Klíčová slova: přesný výraz, kdo to je, původ slova, kdo je Kretén?, Kretén, co je to Kretén?, přesný význam, význam slova, definice, slovo, synonymum, popis, etymologie, odborný výraz, formulace, heslo

Pojem Kretén je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Kretén ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kretén ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kretén ve Wikimedia Commons

Najít termín Kretén ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kretén například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Kretén, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Kretén? Kdo to byl Kretén? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kretén? Definice pojmu Kretén je v kategorii hanlivé. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hanlivé.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?