Kdo je to?
Kdo je to Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kretén? Lidé, hanlivé

Kretén

Jaký je význam slova Kretén? Co to znamená?

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd. Kretenismus je častým problémem v rozvojových zemích, v Československu problém vymizel v 20. letech 20. století. I přesto je však slovo kretén často používáno jako jadrná nadávka v osobní komunikaci.


Kdo je to Kretén? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kretén? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice pojmu Kretén? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Mumio? Znáte termín Lombardní úvěr? Vzpomněli byste si na význam slova Antabus? Víte, co je to Umakart?

Klíčová slova: Kretén, původ slova, přesný výraz, význam, slovo, přesný výraz, vysvětlení, wikipedie, pojem, Kretén, etymologie, wiki, význam pojmu, definice, odborný výraz, význam slova

Pojem Kretén je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Kretén ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Kretén na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Kretén ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kretén ve Wikipedii

Hledat frázi Kretén ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kretén například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Kretén? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Kretén? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kretén? Definice pojmu Kretén patří do sekce Hanlivé

Napsáno redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace výraz, text, termín, pojem třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?