Kdo je to?
Kdo je Jon Favreau? Životopis Jon Favreau, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jon Favreau

Kdo je Jon Favreau? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jonathan Kolia "Jon" Favreau je americký filmový a televizní herec, komik, režisér, scénárista a producent. Favreau se narodil 19. října 1966 v Queensu v New Yorku. Je synem učitelky a novinářky Madeleine, která byla první generací Američanky s francouzsko-kanadskými kořeny, a Charlese Favreaua, speciálního pedagoga židovského původu.
Favreau absolvoval Bronx High School of Science a poté Queens College v New Yorku, kde strávil čtyři roky. Školu nedokončil a místo toho se přestěhoval do Chicaga, kde začal svou kariéru komika.
Profesionální kariéru zahájil jako herec v roce 1992 v menší roli ve filmu Hoffa. Jeho průlomovou rolí byla postava Mika v komedii Proutníci z roku 1996, ke které také napsal scénář. Následovala řada filmových rolí, především v komediích, včetně Šest pohřbů a jedna svatba (1998), Ranaři (2001), Lepší pozdě nežli později (2003), Rozchod! (2006), Čtvery Vánoce (2008), Trable v ráji (2009) a další. V několika filmech si zahrál po boku komediálního herce Vince Vaughna. Doposud si zahrál ve více než čtyřiceti filmech.
Proslavil se také jako Pete Becker v několika epizodách televizního seriálu Přátelé. Objevil se i v dalších seriálech jako Nemocnice Chicago Hope, Herkules, Robot Chicken, Star Wars: Klonové války.
Favreau je také uznávaným režisérem. Prvním filmem, který režíroval, byla komedie Ranaři z roku 2001. Následovaly další režijní úspěchy s filmy jako Vánoční skřítek (2003), Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005), Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010) - což ho proslavilo jako jednoho z klíčových tvůrců Marvel Cinematic Universe, Šéfkuchař na grilu (2014), Kniha džunglí (2016) a Lví král (2019). Ve většině těchto filmů si také zahrál.
Jako tvůrce a scénárista přispěl k televizním seriálům Boba Fett: Zákon podsvětí, The Mandalorian.
Favreau je od roku 2000 ženatý s lékařkou Joyou Tillem, s níž má tři děti: syna Maxe (*2001) a dcery Madeleine (*2003) a Brighton Rose (*2006).
Jon Favreau je také známý svou prací v kulinářství, což je vášeň, kterou prozkoumal ve filmu Šéfkuchař na grilu z roku 2014 a v televizním seriálu Šéfkuchaři v akci z let 2019-2020.Kdo je Jon Favreau? Životopis Jon Favreau, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jon Favreau

Národnost: americká
Datum narození: 19. 10. 1966
Místo narození: Queens, New York, USA

Tento text (Jon Favreau) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Dušnost? Víte co je Diak? Pamatujete si definici pojmu Webinář? Vzpomněli byste si co označuje výraz Absolutní?

Klíčová slova: zajímavosti, Jon Favreau, kde se narodil Jon Favreau?, herectví, osobnost, národnost, kdo je Jon Favreau?, narození, osobnosti, život, biografie, wiki, herectví, vysvětlení, Jon Favreau, místo narození

Pojem Jon Favreau je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Jon Favreau ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jon Favreau ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Jon Favreau v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jon Favreau na Youtube

Zkusit najít Jon Favreau ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jon Favreau například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Jon Favreau?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Jon Favreau? Kdy se narodil Jon Favreau? Kde se narodil Jon Favreau? Jon Favreau patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kinofilm pc, jon Favreau, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jon Favreau třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jon Favreau i v jiné kategorii než je herectví.