Kdo je to?
Kdo byl Alexander Fleming? Životopis Alexander Fleming, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Alexander Fleming?

Kdo to byl Alexander Fleming? Stručný životopis

Sir Alexander Fleming byl skotský lékař a mikrobiolog. Narodil se ve městě Darvel. Po ukončení školy v Darvelu ve 12 letech, Fleming nastoupil na akademii v Kilmarnocku, kde studoval přírodní vědy. O dva roky později studoval v Londýně Polytechnic school. V roce 1901 se začal věnovat studiu medicíny. O rok později Fleminga přijali na lékařskou fakultu nemocnice Saint Mary. Za skvělé studijní výsledky byl Fleming několikrát zvolen studentem roku a po závěrečných zkouškách, které složil nejlépe z ročníku, dostal zlatou medaili. I když složil zkoušky z chirurgie, začal se poté věnovat bakteriologii, spolu s profesorem Freemanem, který Fleminga k oboru přivedl. V roce 1906 Fleming nastoupil do Freemanovy laboratoře. V roce 1908 Fleming publikoval knihu O akutních bakteriálních onemocněních a během několika let se stal váženým lékařem nemocnice Saint Mary. V první světové válce působil jako lékař s hodností nadporučíka. Fleming objevil v roce 1922 lysozom (látka, která hubí jiné organismy a nachází se v lidském těle). O šest let později (1928) Fleming objevil náhodou Penicilin (latinsky Penicillium Notatum). Izolovat se jej podařilo až o 12 let později na Oxfordské univerzitě. V roce 1941 se penicilin začal používat během druhé světové války. Nobelovu cenu za medicínu získal Fleming v roce 1945. Zemřel o 10 let později v roce 1955. Jeho hrob se nachází v katedrále svatého Pavla v Londýně.Kdo byl Alexander Fleming? Životopis Alexander Fleming, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Alexander Fleming

Národnost: skotská
Datum narození: 6. 8. 1881
Místo narození: Darvel, East Ayrshire, Skotsko
Datum úmrtí: 11. 3. 1955

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexander Fleming? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Filipika? Rozumíte pojmu Goodwill? Znáte pojem Větný člen? Znáte pojem Sugestivní otázka?

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, wiki, kdo to je, termín, odborný výraz, informace, pojem, přesný význam, definice, kdo je Alexander Fleming?, přesný výraz, popis, význam pojmu, etymologie, význam slova

Pojem Alexander Fleming je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Alexander Fleming

Hledat videa s názvem Alexander Fleming na Youtube

Najít termín Alexander Fleming ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Alexander Fleming ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alexander Fleming ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Fleming například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Fleming

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alexander Fleming? Kdo to byl Alexander Fleming? Kdy se narodil Alexander Fleming? Kde se narodil Alexander Fleming? Kdy zemřel Alexander Fleming? Alexander Fleming je v kategorii věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Alexander Fleming dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Fleming i v jiné kategorii než je věda.