Kdo je to?
Kdo byl Alexander Fleming? Životopis Alexander Fleming, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alexander Fleming?

Kdo byl Alexander Fleming? Životopis, informace, biografie, věda

Sir Alexander Fleming byl skotský lékař a mikrobiolog. Narodil se ve městě Darvel. Po ukončení školy v Darvelu ve 12 letech, Fleming nastoupil na akademii v Kilmarnocku, kde studoval přírodní vědy. O dva roky později studoval v Londýně Polytechnic school. V roce 1901 se začal věnovat studiu medicíny. O rok později Fleminga přijali na lékařskou fakultu nemocnice Saint Mary. Za skvělé studijní výsledky byl Fleming několikrát zvolen studentem roku a po závěrečných zkouškách, které složil nejlépe z ročníku, dostal zlatou medaili. I když složil zkoušky z chirurgie, začal se poté věnovat bakteriologii, spolu s profesorem Freemanem, který Fleminga k oboru přivedl. V roce 1906 Fleming nastoupil do Freemanovy laboratoře. V roce 1908 Fleming publikoval knihu O akutních bakteriálních onemocněních a během několika let se stal váženým lékařem nemocnice Saint Mary. V první světové válce působil jako lékař s hodností nadporučíka. Fleming objevil v roce 1922 lysozom (látka, která hubí jiné organismy a nachází se v lidském těle). O šest let později (1928) Fleming objevil náhodou Penicilin (latinsky Penicillium Notatum). Izolovat se jej podařilo až o 12 let později na Oxfordské univerzitě. V roce 1941 se penicilin začal používat během druhé světové války. Nobelovu cenu za medicínu získal Fleming v roce 1945. Zemřel o 10 let později v roce 1955. Jeho hrob se nachází v katedrále svatého Pavla v Londýně.Kdo byl Alexander Fleming? Životopis Alexander Fleming, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Alexander Fleming

Národnost: skotská
Datum narození: 6. 8. 1881
Místo narození: Darvel, East Ayrshire, Skotsko
Datum úmrtí: 11. 3. 1955

Zaujala vás biografie osobnosti Alexander Fleming? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Filipika? Znáte termín Kurzíva? Znáte pojem Deteriorace? Víte, co je to Developer?

Klíčová slova: Alexander Fleming, popis, Kdy zemřel Alexander Fleming, datum narození, osobnost, narození, věda, nežijící, biografie, život, národnost, zajímavosti, kdy se narodil Alexander Fleming?, wikipedie, místo narození, kdo je Alexander Fleming?

Pojem Alexander Fleming je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alexander Fleming v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Alexander Fleming ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Alexander Fleming na Youtube

Hledat frázi Alexander Fleming ve Wikislovníku

Hledat heslo Alexander Fleming ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Fleming například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Fleming

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Alexander Fleming? Kdy se narodil Alexander Fleming? Kde se narodil Alexander Fleming? Kdy zemřel Alexander Fleming? Alexander Fleming se nachází v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alexander Fleming dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Fleming i v jiné kategorii než je věda.