Kdo je to?
Kdo je Jan Kulveit? Životopis Jan Kulveit, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Jan Kulveit

Kdo je Jan Kulveit? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Jan Kulveit je vědec, který působí na Oxfordu. V Praze vystudoval gymnázium a poté obor teoretická fyzika na Univerzitě Karlově. Pracoval na Akademii věd, následně se přesunul do Velké Británie a usadil se na univerzitě v Oxfordu. Ve vědecké činnosti usiluje o humanistický přesah. Je členem Spolku pro efektivní altruismus, který se zaměřuje na řešení globálních problémů pomocí vědeckých a racionálních metod. Vedle toho působí v Institutu pro budoucnost lidstva, což je výzkumné centrum patřící pod Oxford, které sdružuje různé vědecké disciplíny od matematiky po filozofii a zabývá se obecnými otázkami spojenými s lidstvem a jeho budoucností.
Během pandemie covidu pracoval Kulveit na modelech, jak se bude pandemie celosvětově vyvíjet. Rovněž je spoluzakladatelem systému, který udává vhodná opatření dle rozsahu epidemie. Z tohoto systému se později vyvinul systém PES, kterým se řídí česká vláda. Na jaře roku 2021 Kulveit varoval hlavně před dovozem nových a nebezpečnějších mutací ze zahraničí a před jejich podceňováním, které může vést k novým lockdownům. Podporuje očkování, které výrazně zmírňuje průběh nemoci a účinkuje také na nové mutace.Kdo je Jan Kulveit? Životopis Jan Kulveit, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Jan Kulveit

Národnost: česká
Datum narození: 25. srpna 1982
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Kulveit se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Bageta? Znáte pojem Emancipace? Vzpomněli byste si na význam slova Oldtimer? Vzpomenete si na definici slova Hedvábná stezka?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnosti, osobnost, wiki, datum narození, život, věda, národnost, věda, místo narození, popis, narození, vysvětlení, biografie, kdy se narodil Jan Kulveit?, wikipedie

Pojem Jan Kulveit je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Jan Kulveit na Google.cz

Zkusit najít pojem Jan Kulveit ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jan Kulveit na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Kulveit ve Wikimedia Commons

Najít slovo Jan Kulveit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kulveit například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Kulveit

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Jan Kulveit? Kdy se narodil Jan Kulveit? Kde se narodil Jan Kulveit? Jan Kulveit je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Kulveit řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kulveit i v jiné kategorii než je věda.