Kdo je to?
Kdo byl Baldur von Schirach? Životopis Baldur von Schirach, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Baldur von Schirach

Kdo byl Baldur von Schirach? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Baldur Benedikt von Shirach byl německý politik, člen NSDAP, říšský vůdce mládeže a válečný zločinec druhé světové války. Shirach se narodil v Berlíně do rodiny velitele jezdeckého regimentu. Jeho matka pocházela z USA a malý Baldur se učil doma anglicky. Německý jazyk se začal učit až od svých pěti let.
Když bylo Shirachovi 17 let, potkal poprvé Adolfa Hitlera. Následně se stal jeho stoupencem a po dovršení osmnácti let se přidal do NSDAP. Na univerzitě v Berlíně poté studoval dějiny umění a germanistiku. V dobách jeho studií jej zvolili vůdcem Německého svazu studentů (1928). O tři roky později se dokonce stal Říšským vůdcem mládeže strany NSDAP (31. 3. 1931). Kvůli mimoškolním povinnostem vysokou školu nedokončil. Místo toho byl v roce 1933 Hitlerem zvolen jako vůdce mládeže Německé říše.
Roku 1936 se Shirach stal státním tajemníkem Německé říše. Zavedl zákon o povinném členství v Hitlerjugend pro mladé občany. Díky tomuto zákonu mělo později Hitlerjugend kolem 6 miliónů členů. Na začátku druhé světové války (1939) se Shirach dobrovolně přidal k armádě a připojil se k invazi na západ (později získal vyznamenání Železný kříž).
V létě 1940 se ujal místa říšského místodržitele a župního vedoucího ve vídeňském úřadu. V tomto úřadu působil až do konce druhé světové války. Měl na starosti i deportace židovských obyvatel z Rakousku. Během jeho působení v úřadu nechal deportovat na 185 000 Židů jen z Vídně. Dobré vztahy s Hitlerem si pokazil výzvou o lepším zacházení s obyvateli ve východní Evropě (1943). Na začátku roku 1945 byl Hitlerem jmenován říšským komisařem pro obranu Vídeňské metropole. V dubnu 1945 vstoupila Rudá armáda do Vídně a Shirach se přesunul do Hofburgu a poté utekl do Floridsdorfu.
Po válce se roznesla zpráva, že byl Shirach zabit ve Vídní. Místo toho se nacházel v rakouském Tyrolsku, kde pobýval pod pseudonymem Richard Falk (pracoval zde jako tlumočník u americké armády). Teprve měsíc po válce se byl přiznat a roku 1946 byl souzen na Norimberském procesu. Za zločiny proti lidskosti mu byl udělen trest odnětí svobody na dobu 20 let. Po dvaceti letech byl propuštěn (1966). Shirach byl již trochu slepý. Roku 1967 vydal své paměti s názvem Ich glaubte an Hitler (Věřil jsem v Hitlera).
Baldur von Shirach zemřel v roce 1974 ve věku 67 let.Kdo byl Baldur von Schirach? Životopis Baldur von Schirach, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Baldur von Schirach

Národnost: německá
Datum narození: 9. 5. 1907
Místo narození: Berlín, Německé císařství
Datum úmrtí: 8. 8. 1974

Líbí se stručný životopis s osobou Baldur von Schirach? Pak se podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Brod? Vzpomněli byste si na význam slova Formát A4? Víte, co je to Hrubá stavba? Znáte definici termínu Slzovka?

Klíčová slova: datum úmrtí, biografie, osobnosti, vysvětlení, narození, kdo je Baldur von Schirach?, životopis, zajímavosti, informace, popis, život, kde se narodil Baldur von Schirach?, Baldur von Schirach, wikipedie, datum narození, kdo to je

Pojem Baldur von Schirach je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Baldur von Schirach ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Baldur von Schirach v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Baldur von Schirach ve Wikislovníku

Hledat slovo Baldur von Schirach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Baldur von Schirach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Baldur von Schirach například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Baldur von Schirach?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Baldur von Schirach? Kdy se narodil Baldur von Schirach? Kde se narodil Baldur von Schirach? Kdy zemřel Baldur von Schirach? Baldur von Schirach patří do sekce Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Baldur von Schirach kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Baldur von Schirach i v jiné kategorii než je zločin.