Kdo je to?
Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Gott?

Kdo je to Karel Gott? Stručný životopis

Karel Gott patří k nejznámějším českým umělcům. Je proslulým zpěvákem, malířem i hercem. Začínal vystupováním v kavárnách, trampskou hudbou a zúčastňoval se soutěží amatérských zpěváků. Vystupoval v divadle Semafor, kde získal angažmá a postupně se prosazoval v hitparádách. Je oblíbený i v zahraničí, především v Německu. Největších úspěchů dosahoval od 80. let minulého století s písněmi lidovými, popovými i úpravami klasické hudby. Populární jsou i jeho filmové písně. Za svůj umělecký přínos získal Karel Gott mnoho ocenění a vyznamenání, jen Zlatých slavíků má více než 40.Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Karel Gott

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1939
Místo narození: Plzeň

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karel Gott s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hilterapie? Znáte definici termínu Republika? Víte, co je to Steak? Pamatujete si definici pojmu RSS?

Klíčová slova: Karel Gott, odborný výraz, kdo je Karel Gott?, význam slova, hudba, původ slova, etymologie, formulace, přesný výraz, heslo, popis, synonymum, co je to Karel Gott?, pojem, slovo, wiki

Pojem Karel Gott je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Karel Gott doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Karel Gott ve Wikislovníku

Zkusit najít Karel Gott v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Karel Gott ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Karel Gott ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Gott například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Karel Gott?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Karel Gott? Kdo to byl Karel Gott? Kdy se narodil Karel Gott? Kde se narodil Karel Gott? Karel Gott patří do sekce hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Karel Gott řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Gott i v jiné kategorii než je hudba.