Kdo je to?
Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Gott?

Kdo je to Karel Gott? Stručný životopis

Karel Gott patří k nejznámějším českým umělcům. Je proslulým zpěvákem, malířem i hercem. Začínal vystupováním v kavárnách, trampskou hudbou a zúčastňoval se soutěží amatérských zpěváků. Vystupoval v divadle Semafor, kde získal angažmá a postupně se prosazoval v hitparádách. Je oblíbený i v zahraničí, především v Německu. Největších úspěchů dosahoval od 80. let minulého století s písněmi lidovými, popovými i úpravami klasické hudby. Populární jsou i jeho filmové písně. Za svůj umělecký přínos získal Karel Gott mnoho ocenění a vyznamenání, jen Zlatých slavíků má více než 40.Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Karel Gott

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1939
Místo narození: Plzeň

Tento text (Karel Gott) můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hilterapie? Víte co je Drobný hmotný majetek? Víte, co je to Steak? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pomelo?

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, význam, kdo je Karel Gott?, heslo, slovo, co je to Karel Gott?, přesný význam, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, pojem, původ slova, etymologie, definice, co znamená

Pojem Karel Gott je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Karel Gott ve Wikislovníku

Najít heslo Karel Gott na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Karel Gott ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Karel Gott ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Gott například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Gott

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Karel Gott? Kdo to byl Karel Gott? Kdy se narodil Karel Gott? Kde se narodil Karel Gott? Karel Gott je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Karel Gott dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Gott i v jiné kategorii než je hudba.