Kdo je to?
Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Gott?

Kdo je to Karel Gott? Stručný životopis

Karel Gott patří k nejznámějším českým umělcům. Je proslulým zpěvákem, malířem i hercem. Začínal vystupováním v kavárnách, trampskou hudbou a zúčastňoval se soutěží amatérských zpěváků. Vystupoval v divadle Semafor, kde získal angažmá a postupně se prosazoval v hitparádách. Je oblíbený i v zahraničí, především v Německu. Největších úspěchů dosahoval od 80. let minulého století s písněmi lidovými, popovými i úpravami klasické hudby. Populární jsou i jeho filmové písně. Za svůj umělecký přínos získal Karel Gott mnoho ocenění a vyznamenání, jen Zlatých slavíků má více než 40.Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Karel Gott

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1939
Místo narození: Plzeň

Popis osobnosti Karel Gott můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Sushi? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amoniak? Víte, co je to PCR test? Znáte termín Rozvaha?

Klíčová slova: pojem, termín, význam, formulace, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, popis, definice, hudba, kdo je Karel Gott?, informace, wiki, co je to Karel Gott?, původ slova, význam slova

Pojem Karel Gott je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Karel Gott

Vyhledat slovo Karel Gott v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Gott ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Karel Gott ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Karel Gott ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Gott například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Karel Gott? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karel Gott? Kdo to byl Karel Gott? Kdy se narodil Karel Gott? Kde se narodil Karel Gott? Karel Gott se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Gott kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Gott i v jiné kategorii než je hudba.