Kdo je to?
Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Gott?

Kdo je to Karel Gott? Stručný životopis

Karel Gott patří k nejznámějším českým umělcům. Je proslulým zpěvákem, malířem i hercem. Začínal vystupováním v kavárnách, trampskou hudbou a zúčastňoval se soutěží amatérských zpěváků. Vystupoval v divadle Semafor, kde získal angažmá a postupně se prosazoval v hitparádách. Je oblíbený i v zahraničí, především v Německu. Největších úspěchů dosahoval od 80. let minulého století s písněmi lidovými, popovými i úpravami klasické hudby. Populární jsou i jeho filmové písně. Za svůj umělecký přínos získal Karel Gott mnoho ocenění a vyznamenání, jen Zlatých slavíků má více než 40.Kdo je to Karel Gott? Životopis Karel Gott, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Karel Gott

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1939
Místo narození: Plzeň

Tento text (Karel Gott) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Sushi? Znáte definici termínu Artróza? Víte, co je to PCR test? Pamatujete si definici pojmu Skyr?

Klíčová slova: informace, slovo, hudba, popis, wiki, termín, etymologie, význam pojmu, pojem, Karel Gott, definice, synonymum, popis, heslo, přesný výraz, co znamená

Pojem Karel Gott je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Karel Gott v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Gott ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Karel Gott ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Karel Gott ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Karel Gott ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Gott například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Karel Gott?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel Gott? Kdo to byl Karel Gott? Kdy se narodil Karel Gott? Kde se narodil Karel Gott? Karel Gott je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Karel Gott kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Gott i v jiné kategorii než je hudba.