Kdo je to?
Kdo je Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Kdo je Dana Drábová?

Kdo je Dana Drábová? Životopis, informace, biografie, věda

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Hlavní data o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Sdílejte tuto stránku s osobností Dana Drábová s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Bergamot? Rozumíte pojmu Kosmologie? Pamatujete si definici pojmu Nefrologie? Znáte pojem Remíza?

Klíčová slova: národnost, lexikon, datum narození, popis, osobnosti, wiki, věda, Dana Drábová, informace, kdo je Dana Drábová?, zajímavosti, věda, kdy se narodila Dana Drábová?, biografie, wikipedie, životopis

Pojem Dana Drábová je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Dana Drábová lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Dana Drábová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dana Drábová ve Wikipedii

Hledat frázi Dana Drábová ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Dana Drábová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Drábová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Dana Drábová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Dana Drábová? Kdy se narodila Dana Drábová? Dana Drábová je v sekci Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Dana Drábová dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.