Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Dana Drábová sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Kořen slova? Znáte termín Hashtag? Pamatujete si definici pojmu Orgán? Víte, co je to Scam?

Klíčová slova: heslo, lexikon, wiki, význam slova, význam pojmu, přesný význam, věda, definice, přesný výraz, co znamená, původ slova, vysvětlení, popis, pojem, slovo, synonymum

Pojem Dana Drábová je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Dana Drábová

Hledat frázi Dana Drábová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Drábová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Dana Drábová ve Wikipedii

Hledat termín Dana Drábová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Drábová například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Drábová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová se nachází v sekci věda. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Dana Drábová řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.