Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dana Drábová? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Bergamot? Víte co je Finále? Pamatujete si definici pojmu Transparentní účet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Akumulátor?

Klíčová slova: definice, wiki, lexikon, kdo to je, vysvětlení, informace, kdo je Dana Drábová?, odborný výraz, věda, slovo, popis, význam pojmu, co znamená, pojem, co je to Dana Drábová?, termín

Pojem Dana Drábová je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Dana Drábová zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Dana Drábová na Google.cz

Zkusit najít frázi Dana Drábová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Dana Drábová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Drábová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Drábová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Dana Drábová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová je v kategorii věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Dana Drábová například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.