Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dana Drábová? s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Kořen slova? Znáte pojem Chalva? Pamatujete si definici pojmu Orgán? Vzpomenete si na definici slova Asketický?

Klíčová slova: etymologie, význam, definice, kdo to je, význam pojmu, slovo, odborný výraz, heslo, vysvětlení, kdo je Dana Drábová?, synonymum, co znamená, popis, Dana Drábová, formulace, termín

Pojem Dana Drábová je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Dana Drábová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dana Drábová ve Wikislovníku

Hledat frázi Dana Drábová ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Dana Drábová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Drábová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Dana Drábová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová je v sekci věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Dana Drábová dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.