Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Tento text (Dana Drábová) můžete samozřejmě sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Smog? Vzpomenete si na definici slova Lambliáza? Pamatujete si definici pojmu Prank? Vzpomněli byste si na význam slova Nepasterizované pivo?

Klíčová slova: formulace, synonymum, přesný význam, význam pojmu, informace, heslo, lexikon, definice, co je to Dana Drábová?, význam slova, etymologie, Dana Drábová, popis, věda, termín, vysvětlení

Pojem Dana Drábová je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Dana Drábová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Dana Drábová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Dana Drábová ve Wikislovníku

Najít pojem Dana Drábová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Drábová například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Drábová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová je v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Dana Drábová řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.