Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dana Drábová s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Smog? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zánět? Pamatujete si definici pojmu Prank? Znáte termín Empatie?

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, heslo, wiki, pojem, věda, termín, synonymum, přesný význam, popis, Dana Drábová, definice, přesný výraz, co je to Dana Drábová?, co znamená, lexikon

Pojem Dana Drábová je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Dana Drábová ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Dana Drábová ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Dana Drábová ve Wikislovníku

Zkusit najít Dana Drábová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Drábová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Dana Drábová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová se nachází v kategorii věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Dana Drábová dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.