Sepp Dietrich
Kdo byl Sepp Dietrich? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin
Josef Sepp Dietrich byl generál německých jednotek Waffen-SS za druhé světové války, velitel Hitlerovy osobní stráže a válečný zločinec. Dietrich se narodil v Hawangenu. Když měl 8 let, přestěhoval se s rodinou do Kemptenu, kde chodil na základní školu. V 15 letech odešel do světa a prošel Rakousko, Itálii a nakonec zůstal ve švýcarském Curychu, kde začal pracovat v místním hotelu. Po 4 letech se vrátil zpět domů a byl ihned naverbován do Bavorské královské armády (1911). Připojil se k dělostřeleckému pluku, avšak byl po měsíci propuštěn kvůli zranění. Když vypukla první světová válka, připojil se Dietrich opět k bavorskému dělostřelectvu. Po výcviku se dostal na frontu, ale byl opět raněn a poslán do města Sonthofen, kde se začal učit na dělostřeleckém učilišti. Školu dokončil a roku 1915 se opět připojil k armádě. Bohužel byl opět raněn. Nicméně se roku 1916 připojil k tankovým jednotkám a v roce 1917 obdržel vyznamenání Železný kříž I. třídy. Po válce se připojil k jednotkám Freikorps (svobodné sbory) a v roce 1919 absolvoval výcvik u bavorské zemské policie. Roku 1921 se připojil k politické straně NSDAP. Následně byla strana zrušena, ale roku 1928 byl Dietrich znovu přijat. Poté se připojil k jednotkám SS a díky píli byl během krátké chvíle několikrát povýšen a získal hodnost velitele mnichovských oddílů SS. Brzy se stal také oblíbencem Adolfa Hitlera a Heinricha Himmlera, který jej jmenoval hlavním velitelem bavorských jednotek SS (1929). O 3 roky později vytvořil Hitlerovu osobní stráž (SS Begleit-Komando „Der Führer“) a stal se členem Říšského sněmu. S tankovou divizí Leibstandarte se zúčastnil útoku na Polsko, ale sklidil velkou kritiku. Následně se stejnou divizí zaútočil roku 1940 na Francii a napravil svou reputaci a dokonce získal vyznamenání Rytířský kříž. Roku 1944 byl také velitelem poslední německé ofenzívy v Ardenách, která nakonec skončila neúspěchem. Jeho vojáci zde postříleli několik amerických vojáků, kteří se vzdávali. Tento čin Dietrichovi přitížil při poválečném soudu. Následně se Dietrich zúčastnil poslední ofenzívy na východě v Maďarsku (únor 1945), která skončila fiaskem a Dietrich byl poté zajat americkou armádou. Po válce byl vyslýchán a za válečné zločiny odsouzen k doživotnímu trestu. Po pár letech vězení začal mít zdravotní problémy a roku 1955 byl propuštěn. Do vězení se dostal ještě na půl roku v průběhu let 1958-59. Poté bydlel s rodinou v Ludwigsburgu, kde zemřel na infarkt roku 1966 ve věku 73 let.
Základní informace o osobě Sepp Dietrich
Národnost: německá
Datum narození: 28. 5. 1892
Místo narození: Hawangen, Německé císařství
Datum úmrtí: 21. 4. 1966
Pro více informací o heslu Sepp Dietrich zkuste navštívit tyto odkazy
Vyhledat termín Sepp Dietrich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com
Hledat pojem Sepp Dietrich ve vyhledávači Yahoo
Najít termín Sepp Dietrich na Google obrázcích
Hledat pojem Sepp Dietrich ve vyhledávači Qwant
Hledat videa s názvem Sepp Dietrich na Youtube
Dál můžete zkusit hledat slovo Sepp Dietrich například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.
Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy
Stručná biografie, resp. životopis osoby Sepp Dietrich
Právě nyní již víte Kdo byl Sepp Dietrich? Kdy se narodil Sepp Dietrich? Kde se narodil Sepp Dietrich? Kdy zemřel Sepp Dietrich? Sepp Dietrich patří do kategorie Zločin
Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Sepp Dietrich např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sepp Dietrich i v jiné kategorii než je zločin.