Kdo je to?
Kdo byla Sharon Tate? Životopis Sharon Tate, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Sharon Tate

Kdo byla Sharon Tate? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Sharon Tate byla americká herečka a modelka a manželka režiséra Romana Polanského. Díky své kráse byla označována za nejkrásnější ženu své doby. Její život předčasně vyhasl rukami stoupenců sekty stoupenci Charlese Mansona.
Sharon Marie Tateová se narodila 24. ledna 1943 v Dallasu v Texasu do vojenské rodiny. V dětství se kvůli povolání svých rodičů často stěhovala a díky její kráse, která se projevovala už od útlého věku, často vyhrávala soutěže krásy a získávala role v reklamách. V dospívání pak hrála vedlejší a malé role v několika seriálech. První větší filmová role přišla v roce 1966 ve filmu s okultní tematikou Eye of the Devil a její filmová kariéra se rozjela naplno. Ten samý rok odjela do Anglie na konkurz filmu Romana Polanského, který vyhrála, a během natáčení se mezi nimi zrodil románek. Sharon byla v té době zasnoubená s Jayem Sebringem, a když se s ním rozešla, začala s Polanskim tvořit oficiální pár. Na začátku roku 1968 se vzali a stali se jednou z nejoblíbenějších a nejsledovanějších dvojic v Hollywoodu. V té době natočila film Údolí panenek, který jí vynesl nominaci na Zlatý glóbus, poté hrála ve filmu The Wrecking Crew, během jehož natáčení spolupracovala s Brucem Leem a jejím posledním počinem se stal film 12+1, který vyšel až po její smrti.
V srpnu 1969 byla Sharon Tate, která byla v osmém měsíci těhotenství, tragicky zavražděna členy sekty Manson Family. Její nenarozený syn, Richard Paul Polanski, zemřel spolu s ní. Její smrt spolu se čtyřmi přáteli přímo v jejím domě šokovala svět a dodnes je tématem mnoha kriminálních rozborů a podcastů.Kdo byla Sharon Tate? Životopis Sharon Tate, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Sharon Tate

Národnost: americká
Datum narození: 24.1.1943
Místo narození: Dallas, USA
Datum úmrtí: 9.8.1969

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Sharon Tate? s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Křišťál? Víte co je Smart TV? Znáte pojem Separatismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Legionella?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, datum úmrtí, Kdy zemřela Sharon Tate, kdy se narodila Sharon Tate?, narození, kdo to je, národnost, kde se narodila Sharon Tate?, nežijící, herectví, vysvětlení, život, národnost, kdo je Sharon Tate?, zajímavosti

Pojem Sharon Tate je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Sharon Tate

Hledat videa s názvem Sharon Tate na Youtube

Hledat frázi Sharon Tate ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Sharon Tate ve Wikislovníku

Hledat frázi Sharon Tate ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sharon Tate na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sharon Tate například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Sharon Tate?

Nyní již víte Kdo byla Sharon Tate? Kdy se narodila Sharon Tate? Kde se narodila Sharon Tate? Kdy zemřela Sharon Tate? Sharon Tate je v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Sharon Tate řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sharon Tate i v jiné kategorii než je herectví.