Kdo je to?
Kdo byla Lída Baarová? Životopis Lída Baarová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lída Baarová

Kdo byla Lída Baarová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lída Baarová (rodným jménem Ludmila Babková) byla slavná filmová herečka nejen v českých zemích, ale i v Německu a Itálii. Baarová se narodila v Praze v částí zvané Nusle do rodiny operní pěvkyně a úředníka magistrátu. Od desíti let Lída navštěvovala gymnázium a věnovala se tanci. Během studia na gymnáziu přestoupila na Státní konzervatoř, kde studovala během let 1930-31. Konzervatoř opustila díky své první filmové roli v komedii Kariéra Pavla Čamrdy (1931). Během té doby krátce působila v Divadle Vlasty Buriana, v Národním divadle nebo v Prozatimním divadle. Po svém prvním filmu si změnila jméno na pseudonym Baarová díky rodinnému příteli – básníkovi Jindřichu Šimonu Baarovi. Poté se nabídky na filmy začaly jen hrnout. Mohl za to zejména vzhled Baarové.
V roce 1932 natočila několik filmů, mezi nimi např. Lelíček ve službách Sherlocka Holmese nebo Funebrák. Mezi roky 1932 – 1936 natočila s režisérem Hugo Haasem pět úspěšných filmů – Zapadlí vlastenci (1932), Okénko (1933), Madla z cihelny (zde si zahrála po boku mladší sestry Zorky), Její lékař (1933), a Švadlenka (1936).
Během roku 1934 úspěšně splnila kamerové zkoušky ke snímku Barkarola. Film natočila berlínská filmová společnost UFA, která měla v Praze svou pobočku. Po tomto snímku odjela Baarová do Berlína. V Německu točila během let 1935-39 a hrála ve snímcích Muž přes palubu (1935), Zlomená křídla (1937), Netopýr (1937) nebo Legenda lásky (1938).
Během natáčení v Německu natáčela i v Česku a vznikly její nejlepší filmové role ve snímcích Lidé na kře (1937), Panenství (1937), Ohnivé léto (1939) a Dívka v modrém (1939). Za dvojroli ve snímku Dívka v modrém získala Baarová v roce 1940 Národní cenu. Od Hollywoodské společnosti MGM obdržela nabídku, ale odmítla ji (později tohoto rozhodnutí litovala).
Baarová se stala milenkou s říšským propagandistou Josefem Goebbelsem a díky tomu poté nemohla natáčet filmy v Německu. V Česku natočila ještě několik filmů, než dostala zákaz natáčet v Protektorátu Čechy a Morava (poslední snímek Turbina natočila roku 1941). Poté se přestěhovala do Itálie, kde během let 1942-44 ztvárnila několik filmových rolí.
Po válce byla Baarová vyslýchána za velezradu a chvíli strávila ve vězení na Pankráci. V roce 1948 se usadila v rakouském Salzburku a během let 1950-57 hrála v několika italských a španělských filmech. Její poslední film se jmenoval Batalion stínů. Poté hrávala pouze v divadle na rakouských a německých scénách.
Baarová zemřela ve věku 86 let.Kdo byla Lída Baarová? Životopis Lída Baarová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Lída Baarová

Národnost: česká
Datum narození: 7. 9. 1914
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 27. 10. 2000

Zaujala vás biografie osobnosti Lída Baarová? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Špýchar? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prezenční studium? Pamatujete si definici pojmu Kauce? Znáte termín Autismus?

Klíčová slova: Kdy zemřela Lída Baarová, kdy se narodila Lída Baarová?, místo narození, biografie, informace, wiki, životopis, narození, wikipedie, osobnosti, Lída Baarová, kdo to je, národnost, datum úmrtí, národnost, Lída Baarová

Pojem Lída Baarová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Lída Baarová

Najít výraz Lída Baarová na Google.cz

Zkusit najít termín Lída Baarová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Lída Baarová ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lída Baarová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Lída Baarová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lída Baarová například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Lída Baarová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Lída Baarová? Kdy se narodila Lída Baarová? Kde se narodila Lída Baarová? Kdy zemřela Lída Baarová? Lída Baarová se nachází v kategorii Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Lída Baarová dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lída Baarová i v jiné kategorii než je herectví.