Kdo je to?
Kdo je Camilla Britská? Životopis Camilla Britská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo je Camilla Britská?

Kdo je Camilla Britská? Životopis, informace, biografie, panovníci

Camilla Britská, rodným jménem Camilla Rosemary Shand, provdaná jako Parker Bowles, je britská královna a žena krále Karla III. Camilla Britská se narodila v Londýně do rodiny majora Bruce Shanda a jeho ženy Rosalind Cubittové. Dětství Camilla prožila ve Východním Sussexu a jihoanglickém Kensingtonu. Vzdělání získala postupně v Anglii, Švýcarsku a také ve Francii.
Roku 1971 se seznámila s princem Charlesem, se kterým měli spoustu společného. Nicméně ji královská rodina neshledala vhodnou manželkou pro syna Charlese, a proto nesvolili k jejich sňatku. O dva roky později si vzala za manžela důstojníka britské armády Andrewa Parkera Bowlese. Camilla i přesto zůstala v kontaktu s princem Charlesem. Později se manželům narodily dvě děti, a to syn Tom (*1974) a dcera Laura (*1978). Manželství však skončilo rozvodem roku 1995.
Po smrti princezny Diany udržovala Camilla vztah s princem Charlesem již veřejně. Pár se oženil dne 9. dubna 2005 a Camilla získala titul Její královská Výsost vévodkyně z Cornwallu. Mohla užívat také titul princezna z Walesu, ale tento titul nepřijala z úcty k princezně Diany. Kromě toho získala také titul vévodkyně z Rothesay, po smrti prince Philippa roku 2021 obdržela titul vévodkyně z Edinburghu a po smrti královny Alžběty II. získala titul Její Veličenstvo královna (Queen Consort).
Camilla Britská zastává funkci prezidentky, patronky a členky spousty charitativních organizací. Rozšířila povědomí o různých problémech ve společnosti jako znásilnění, zneužívání, negramotnost, chudoba, a další. V britské společnosti se těší velké oblibě.Kdo je Camilla Britská? Životopis Camilla Britská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Camilla Britská

Národnost: anglická
Datum narození: 17. 7. 1947
Místo narození: Londýn, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Camilla Britská sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Antispam? Znáte pojem Akreditiv? Rozumíte pojmu Rukojeť? Vzpomenete si na definici slova Knockout?

Klíčová slova: život, národnost, narození, informace, kdy se narodila Camilla Britská?, zajímavosti, wiki, kdo je Camilla Britská?, Camilla Britská, popis, datum narození, životopis, Camilla Britská, biografie, panovníci, kde se narodila Camilla Britská?

Pojem Camilla Britská je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Camilla Britská

Hledat frázi Camilla Britská ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Camilla Britská ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Camilla Britská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Camilla Britská ve Wikipedii

Zkusit najít Camilla Britská ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Camilla Britská například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Camilla Britská

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Camilla Britská? Kdy se narodila Camilla Britská? Kde se narodila Camilla Britská? Camilla Britská patří do sekce Panovníci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Camilla Britská dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Camilla Britská i v jiné kategorii než je panovníci.