Kdo je to?
Kdo je Camilla Britská? Životopis Camilla Britská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Camilla Britská

Kdo je Camilla Britská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Camilla Britská, rodným jménem Camilla Rosemary Shand, provdaná jako Parker Bowles, je britská královna a žena krále Karla III. Camilla Britská se narodila v Londýně do rodiny majora Bruce Shanda a jeho ženy Rosalind Cubittové. Dětství Camilla prožila ve Východním Sussexu a jihoanglickém Kensingtonu. Vzdělání získala postupně v Anglii, Švýcarsku a také ve Francii.
Roku 1971 se seznámila s princem Charlesem, se kterým měli spoustu společného. Nicméně ji královská rodina neshledala vhodnou manželkou pro syna Charlese, a proto nesvolili k jejich sňatku. O dva roky později si vzala za manžela důstojníka britské armády Andrewa Parkera Bowlese. Camilla i přesto zůstala v kontaktu s princem Charlesem. Později se manželům narodily dvě děti, a to syn Tom (*1974) a dcera Laura (*1978). Manželství však skončilo rozvodem roku 1995.
Po smrti princezny Diany udržovala Camilla vztah s princem Charlesem již veřejně. Pár se oženil dne 9. dubna 2005 a Camilla získala titul Její královská Výsost vévodkyně z Cornwallu. Mohla užívat také titul princezna z Walesu, ale tento titul nepřijala z úcty k princezně Diany. Kromě toho získala také titul vévodkyně z Rothesay, po smrti prince Philippa roku 2021 obdržela titul vévodkyně z Edinburghu a po smrti královny Alžběty II. získala titul Její Veličenstvo královna (Queen Consort).
Camilla Britská zastává funkci prezidentky, patronky a členky spousty charitativních organizací. Rozšířila povědomí o různých problémech ve společnosti jako znásilnění, zneužívání, negramotnost, chudoba, a další. V britské společnosti se těší velké oblibě.Kdo je Camilla Britská? Životopis Camilla Britská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Camilla Britská

Národnost: anglická
Datum narození: 17. 7. 1947
Místo narození: Londýn, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Camilla Britská s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Foraminostenóza? Víte co je Ikterus? Rozumíte pojmu Kolovrátek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fixní náklady?

Klíčová slova: život, wikipedie, biografie, místo narození, kdo je Camilla Britská?, vysvětlení, kdy se narodila Camilla Britská?, panovníci, wiki, osobnosti, zajímavosti, kde se narodila Camilla Britská?, osobnost, národnost, panovníci, datum narození

Pojem Camilla Britská je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Camilla Britská ve vyhledávači Qwant

Najít termín Camilla Britská na Google obrázcích

Najít heslo Camilla Britská ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Camilla Britská ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Camilla Britská na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Camilla Britská například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Camilla Britská?

Teď už víte Kdo je to Camilla Britská? Kdy se narodila Camilla Britská? Kde se narodila Camilla Britská? Camilla Britská patří do kategorie Panovníci

Kategorie panovníci, hrabata, camilla Britská, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Camilla Britská kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Camilla Britská i v jiné kategorii než je panovníci.