Kdo je to?
Kdo byl Zachary Taylor? Životopis Zachary Taylor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Zachary Taylor

Kdo byl Zachary Taylor? Životopis, informace, biografie, politici

Dvanáctý prezident Spojených států amerických Zachary Taylor byl původně voják. Sloužil v armádě po celých dlouhých čtyřicet let. Do dějin se zapsal nejen jako prezident, usilující o sjednocení země, ale také jako válečný hrdina. Velel jednotkám ve válce z roku 1812, 1832, a druhé ze seminolských válek v letech 1835-1842. Hlavním hrdinou se stal ale především díky mexické válce, která vypukla po americké anexi Texasu.
Taylor se stal prezidentem v době počátku války Severu proti Jihu. Ačkoliv byl Taylor sám otrokářem, snažil se udržet národ pohromadě. Svoji touhu byl odhodlán a připraven prosadit silou.
Zachary Taylor se narodil jako potomek dlouhé řady prominentních pěstitelů z Virginie. Vyrůstal na tabákové plantáži v Kentucky. Sem se jeho rodiče uchýlili v době jeho narození. Zachary nebyl žádný vzdělání chtivý hoch. Vychodil pouze základní školu. Vzdělání spíše získal v hraničních dovednostech zemědělství, jízdy na koni a používání mušket. Ve dvaceti čtyřech letech mladý Zachary opustil rodinu a plantáže ihned poté, co získal provizi jako nadporučík v armádě. O dva roky později se oženil s Margaret Mackall Smith. Zplodili spolu šest dětí. Jako správný plantážník se usadil i s rodinou na plantáži o rozloze 2000 akrů. Byla to druhá největší plantáž v Mississippi, na níž pro něho pracovalo asi 80 otroků.
Ačkoliv se stal v roce 1848 prezidentem, on sám nikdy předtím nehlasoval v prezidentských volbách. Na začátků roku 1848 se objevil v kruzích Whigů jako kandidát na prezidenta. Jeho úřad ovšem netrval dlouho. V roce 1950 se Zachary Taylor zúčastnil ceremonie u nedokončeného Washingtonova památníku. Díky bouřlivým teplotách jedl pouze syrovou zeleninu, třešně a mléko. Hned druhý den těžce onemocněl prudkými žaludečními křečemi a o pár dnů později zemřel na akutní gastroenteritidu.Kdo byl Zachary Taylor? Životopis Zachary Taylor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Zachary Taylor

Národnost: americká
Datum narození: 24. listopadu 1784
Místo narození: Barboursville, Virginie, USA
Datum úmrtí: 9. července 1850

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zachary Taylor? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Logistika? Vzpomněli byste si na význam slova Homofobie? Znáte definici termínu EPC? Znáte definici termínu Překotný porod?

Klíčová slova: kdy se narodil Zachary Taylor?, vysvětlení, osobnosti, popis, kdo to je, kde se narodil Zachary Taylor?, datum úmrtí, wiki, Zachary Taylor, politici, zajímavosti, nežijící, osobnost, Zachary Taylor, kdo je Zachary Taylor?, místo narození

Pojem Zachary Taylor je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Zachary Taylor hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Zachary Taylor na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Zachary Taylor ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Zachary Taylor ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Zachary Taylor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Zachary Taylor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zachary Taylor například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Zachary Taylor? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Zachary Taylor? Kdy se narodil Zachary Taylor? Kde se narodil Zachary Taylor? Kdy zemřel Zachary Taylor? Zachary Taylor se nachází v sekci Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Zachary Taylor kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zachary Taylor i v jiné kategorii než je politici.