Kdo je to?
Kdo je Milan Urban? Životopis Milan Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Milan Urban?

Kdo je Milan Urban? Životopis, informace, biografie, politici

Milan Urban je český politik, člen ČSSD a bývalý ministr průmyslu a obchodu.
Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě a po jejím absolvováním nastoupil do ČKD v Kutné Hoře.
V 90. letech se stal členem České strany sociálně demokratické a v roce 1998 byl poprvé zvolen do Poslanecké sněmovny. Mandát obhájil také během dalších voleb. V roce 2003 se stal ministrem průmyslu a obchodu a na tomto postu působil ve Špidlově, Grossově a Paroubkově vládě až do roku 2006. V Poslanecké sněmovně zůstával i po další volební období, a to až do roku 2017, kdy se už na poslanecké místo neprosadil.
V průběhu své politické kariéry v sociální demokracii se dostal mezi její nejužší vedení a zastával i funkci místopředsedy strany a předsedy poslaneckého klubu.
V polistopadové politické kariéře mu byla vyčítána jeho minulost v KSČ, jejímž byl členem v 80. letech a neekologické postoje.Kdo je Milan Urban? Životopis Milan Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Milan Urban

Národnost: česká
Datum narození: 15. října 1958
Místo narození: Čáslav

Zaujala vás biografie osobnosti Milan Urban? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Kationt? Vzpomenete si na definici slova Reálná mzda? Víte co je DNS? Vzpomněli byste si na význam slova Passata?

Klíčová slova: biografie, datum narození, kdy se narodil Milan Urban?, politici, politici, život, osobnosti, Milan Urban, zajímavosti, popis, životopis, kdo je Milan Urban?, wikipedie, informace, vysvětlení, místo narození

Pojem Milan Urban je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Milan Urban ve Wikipedii

Hledat heslo Milan Urban ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Milan Urban ve Wikislovníku

Najít heslo Milan Urban v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Urban například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Milan Urban?

Právě jste zjistili Kdo je to Milan Urban? Kdy se narodil Milan Urban? Kde se narodil Milan Urban? Milan Urban patří do sekce Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Milan Urban kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Urban i v jiné kategorii než je politici.