Kdo je to?
Kdo byl Johann Heinrich Lambert? Životopis Johann Heinrich Lambert, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Johann Heinrich Lambert?

Kdo byl Johann Heinrich Lambert? Životopis, informace, biografie, věda

Johann Heinrich Lambert byl švýcarský vědec - matematik a filozof.
Lambert pocházel z chudé rodiny a nejprve se musel studií vzdát. Nicméně svým intelektem se dokázal vypracovat a nakonec se ke studiím vrátil. Měl znalosti ve velmi rozsáhlém spektru oborů - od astronomie, přes fyziku a přírodní vědy a filozofii až po matematiku (s níž je jeho jméno spojováno nejčastěji).
V rámci matematiky se Lambert věnoval celé řadě problémů - pracoval například s hyperbolickými funkcemi nebo goniometrickými rovnicemi. V jeho době byly zásadní jeho výzkumy čísla Pí.
V oblasti praktického využití byly důležité jako práce v oblasti kartografie a zeměměřičství.
Ve fyzice se věnoval například otázkám spojeným se světlem nebo elektromagnetickým zářením. Viz Beerův–Lambertův zákon: "Prochází-li světelný paprsek prostředím, které je schopno absorbovat, je intenzita paprsku vstupujícího vyšší než intenzita paprsku prošlého tímto prostředím."
Velmi rozsáhlý byl i jeho astronomický výzkum, kterému se věnoval od mládí až do pozdního věku. Věnoval se například studiu drah komet, měření vzdáleností ve vesmíru a podobně.
Je po něm pojmenován měsíční kráter Lambert.Kdo byl Johann Heinrich Lambert? Životopis Johann Heinrich Lambert, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Johann Heinrich Lambert

Národnost: švýcarská
Datum narození: 26. srpen 1728
Místo narození: Mylhúzy, dnešní Francie
Datum úmrtí: 25. září 1777

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Johann Heinrich Lambert? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Repůjčka? Rozumíte pojmu Etnikum? Rozumíte pojmu Hematologie? Znáte pojem Test?

Klíčová slova: popis, kdy se narodil Johann Heinrich Lambert?, kdo je Johann Heinrich Lambert?, národnost, vysvětlení, Johann Heinrich Lambert, informace, wikipedie, národnost, datum úmrtí, nežijící, věda, biografie, narození, osobnost, věda

Pojem Johann Heinrich Lambert je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Johann Heinrich Lambert zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Johann Heinrich Lambert na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Johann Heinrich Lambert na Google.cz

Najít heslo Johann Heinrich Lambert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Johann Heinrich Lambert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Johann Heinrich Lambert ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Johann Heinrich Lambert například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Johann Heinrich Lambert

Právě nyní již víte Kdo byl Johann Heinrich Lambert? Kdy se narodil Johann Heinrich Lambert? Kde se narodil Johann Heinrich Lambert? Kdy zemřel Johann Heinrich Lambert? Johann Heinrich Lambert patří do sekce Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Johann Heinrich Lambert řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johann Heinrich Lambert i v jiné kategorii než je věda.