Kdo je to?
Kdo byl Ulysses S. Grant? Životopis Ulysses S. Grant, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Ulysses S. Grant?

Kdo byl Ulysses S. Grant? Životopis, informace, biografie, politici

Ulysses S. Grant byl 18. prezident Spojených států a významný generál Unie během americké občanské války. Je považován za jednoho z nejlepších vojenských stratégů všech dob. Byl velmi oblíbeným prezidentem a ve stáří vydal knihu svých pamětí, která se stala bestsellerem.
Ulysses S. Grant (rodným jménem Hiram Ulysses Grant) se narodil v roce 1822 v Point Pleasant v Ohiu a vyrůstal na západní hranici, kde si vypěstoval silnou pracovní morálku a lásku ke koním. Navštěvoval Vojenskou akademii Spojených států ve West Pointu, kde už v útlém věku vynikal díky svým jezdeckým schopnostem a vzornému chování. Po ukončení studia sloužil v mexicko-americké válce, ale v roce 1854 byl kvůli problémům s alkoholem nucen z armády odejít. Několik následujících let se Grant potýkal s finančními problémy, pracoval jako realitní agent, farmář a nakonec přijal práci úředníka v otcově koželužně. V té době už byl ženatý a měl čtyři děti.
Když v roce 1861 vypukla občanská válka, Ulysses S. Grant se vrátil do armády a rychle stoupal ve vojenských hodnostech. Získal několik důležitých vítězství, včetně dobytí pevností Henry a Donelson v Tennessee. Jejich dobytí pomohlo zajistit Kentucky a otevřelo řeku Tennessee pro kontrolu Unie. Poté vedl armádu Unie v klíčové bitvě u Shilohu, kde pomohl zvrátit průběh války. Nejslavnějším Grantovým tažením bylo ale obléhání Vicksburgu v Mississippi, kde obklíčil konfederační pevnost a odřízl ji od zásobování, což nakonec vedlo k její kapitulaci. Toto vítězství zajistilo Unii kontrolu nad řekou Mississippi a rozdělilo Konfederaci na dvě části.
Po válce působil Grant jako velící generál armády a významně se podílel na provádění politiky rekonstrukce na Jihu. V roce 1868 byl republikánskou stranou nominován do prezidentské kampaně a boj o Bílý dům vyhrál. V čele Spojených států působil dvě funkční období a dohlížel na období hospodářského růstu a industrializace. Jeho prezidentská činnost byla doprovázena několika skandály, byl ale velmi oceňován za ochranu práv Afroameričanů a potřebné reformy státní správy. Podepsal zákony zaručující volební právo černochů a během jeho vlády bylo mimo jiné založeno Ministerstvo spravedlnosti.
Po odchodu z úřadu Grant hodně cestoval a napsal své paměti. V roce 1885 zemřel na rakovinu hrdla, která se mu pravděpodobně rozvinula proto, že byl vášnivým kuřákem doutníků. Jeho pohřbu se zúčastnily tisíce lidí.Kdo byl Ulysses S. Grant? Životopis Ulysses S. Grant, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Ulysses S. Grant

Národnost: americká
Datum narození: 27.4.1822
Místo narození: Point Pleasant, Ohio, USA
Datum úmrtí: 23.7.1885

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ulysses S. Grant sdílet s ostatnímina Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Přirozené číslo? Znáte definici termínu Lenost? Vzpomněli byste si na význam slova Pranýř? Pamatujete si definici pojmu Polyuretan?

Klíčová slova: Ulysses S. Grant, osobnosti, nežijící, datum úmrtí, život, národnost, biografie, politici, popis, národnost, kde se narodil Ulysses S. Grant?, wikipedie, wiki, politici, lexikon, informace

Pojem Ulysses S. Grant je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Ulysses S. Grant na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Ulysses S. Grant ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Ulysses S. Grant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ulysses S. Grant ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ulysses S. Grant ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ulysses S. Grant například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Ulysses S. Grant?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Ulysses S. Grant? Kdy se narodil Ulysses S. Grant? Kde se narodil Ulysses S. Grant? Kdy zemřel Ulysses S. Grant? Ulysses S. Grant je v sekci Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Ulysses S. Grant třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ulysses S. Grant i v jiné kategorii než je politici.