Kdo je to?
Kdo byl Ulysses S. Grant? Životopis Ulysses S. Grant, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Ulysses S. Grant

Kdo byl Ulysses S. Grant? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Ulysses S. Grant byl 18. prezident Spojených států a významný generál Unie během americké občanské války. Je považován za jednoho z nejlepších vojenských stratégů všech dob. Byl velmi oblíbeným prezidentem a ve stáří vydal knihu svých pamětí, která se stala bestsellerem.
Ulysses S. Grant (rodným jménem Hiram Ulysses Grant) se narodil v roce 1822 v Point Pleasant v Ohiu a vyrůstal na západní hranici, kde si vypěstoval silnou pracovní morálku a lásku ke koním. Navštěvoval Vojenskou akademii Spojených států ve West Pointu, kde už v útlém věku vynikal díky svým jezdeckým schopnostem a vzornému chování. Po ukončení studia sloužil v mexicko-americké válce, ale v roce 1854 byl kvůli problémům s alkoholem nucen z armády odejít. Několik následujících let se Grant potýkal s finančními problémy, pracoval jako realitní agent, farmář a nakonec přijal práci úředníka v otcově koželužně. V té době už byl ženatý a měl čtyři děti.
Když v roce 1861 vypukla občanská válka, Ulysses S. Grant se vrátil do armády a rychle stoupal ve vojenských hodnostech. Získal několik důležitých vítězství, včetně dobytí pevností Henry a Donelson v Tennessee. Jejich dobytí pomohlo zajistit Kentucky a otevřelo řeku Tennessee pro kontrolu Unie. Poté vedl armádu Unie v klíčové bitvě u Shilohu, kde pomohl zvrátit průběh války. Nejslavnějším Grantovým tažením bylo ale obléhání Vicksburgu v Mississippi, kde obklíčil konfederační pevnost a odřízl ji od zásobování, což nakonec vedlo k její kapitulaci. Toto vítězství zajistilo Unii kontrolu nad řekou Mississippi a rozdělilo Konfederaci na dvě části.
Po válce působil Grant jako velící generál armády a významně se podílel na provádění politiky rekonstrukce na Jihu. V roce 1868 byl republikánskou stranou nominován do prezidentské kampaně a boj o Bílý dům vyhrál. V čele Spojených států působil dvě funkční období a dohlížel na období hospodářského růstu a industrializace. Jeho prezidentská činnost byla doprovázena několika skandály, byl ale velmi oceňován za ochranu práv Afroameričanů a potřebné reformy státní správy. Podepsal zákony zaručující volební právo černochů a během jeho vlády bylo mimo jiné založeno Ministerstvo spravedlnosti.
Po odchodu z úřadu Grant hodně cestoval a napsal své paměti. V roce 1885 zemřel na rakovinu hrdla, která se mu pravděpodobně rozvinula proto, že byl vášnivým kuřákem doutníků. Jeho pohřbu se zúčastnily tisíce lidí.Kdo byl Ulysses S. Grant? Životopis Ulysses S. Grant, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Ulysses S. Grant

Národnost: americká
Datum narození: 27.4.1822
Místo narození: Point Pleasant, Ohio, USA
Datum úmrtí: 23.7.1885

Tento text (Ulysses S. Grant) můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Lanýž? Znáte definici termínu All inclusive? Vzpomněli byste si na význam slova Aura? Pamatujete si definici pojmu Konfitování?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, politici, kdy se narodil Ulysses S. Grant?, informace, Ulysses S. Grant, Ulysses S. Grant, osobnosti, biografie, Kdy zemřel Ulysses S. Grant, osobnost, národnost, narození, kdo je Ulysses S. Grant?, národnost, nežijící

Pojem Ulysses S. Grant je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ulysses S. Grant doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Ulysses S. Grant v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Ulysses S. Grant ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Ulysses S. Grant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ulysses S. Grant ve Wikipedii

Hledat termín Ulysses S. Grant na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ulysses S. Grant například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Ulysses S. Grant?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Ulysses S. Grant? Kdy se narodil Ulysses S. Grant? Kde se narodil Ulysses S. Grant? Kdy zemřel Ulysses S. Grant? Ulysses S. Grant se nachází v sekci Politici

Kategorie politici, sekretář politiky , ulysses S. Grant, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Ulysses S. Grant například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ulysses S. Grant i v jiné kategorii než je politici.