Kdo je to?
Kdo je to Snílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Snílek? Lidé, vlastnosti

Snílek

Co znamená a jaký je význam slova Snílek?

Snílek je osoba, která žije spíše ve svých snech než v reálném světě.
Snílek si ve své mysli vyfabuluje skvělou budoucnost, představuje si, jak bude mít výbornou práci, dokonalého partnera, jak se mu vydaří dovolená nebo obecně jaký povede krásný život.
O těchto věcech však častěji sní, než aby pracoval na jejich dosažení. Proto často zůstává právě jen u snů.
Snílek částečně žije ve svém zidealizovaném světě a tomu reálnému, který pro něj může být příliš tvrdý nebo nepřátelský, se snaží vyhnout. Střet s realitou však může být někdy bolestivý.
O snílcích se v čeština říká, že mají tzv. hlavu v oblacích, což opět poukazuje na to, že jako by nežili v reálném světě.
Slovo je odvozeno od slova sen.Kdo je to Snílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Snílek? Lidé, vlastnosti

Sdílejte tento text s heslem Snílek s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Furby? Vzpomněli byste si na význam slova Import? Znáte pojem ZTP? Znáte definici termínu Extáze?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, termín, vlastnosti, vysvětlení, význam, lexikon, heslo, definice, pojem, přesný výraz, význam slova, wiki, co znamená, etymologie, slovo

Pojem Snílek je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Snílek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Snílek ve Wikipedii

Hledat výraz Snílek ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Snílek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Snílek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Snílek například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Snílek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní již víte Kdo je to Snílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Snílek? Definice pojmu Snílek patří do kategorie Vlastnosti

Kategorie vlastnosti, zamilovaná dívka, snílek, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než vlastnosti.