Kdo je to?
Kdo byl Josef Velenovský? Životopis Josef Velenovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Josef Velenovský

Kdo byl Josef Velenovský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Josef Velenovský byl český přírodovědec.
Na Karlově univerzitě vystudoval botaniku a filozofii. Řádným profesorem botaniky na své alma mater se stal v roce 1898. Je autorem více než 250 vědeckých prací věnujících se oborům jako je botanika, mykologie nebo paleobotanika.
Z jeho děl je významná například Srovnávací morfologie rostlin (1905) nebo dvousvazková Flora Bulgarica z roku 1891, ve které popsal bulharskou floru. Svůj vědecký zájem soustředil mimojiné i na mechy, o tomto tématu vznikla práce Mechy české (1867).
Jeho pozdější příklon ke spiritismu jej vedl k odporu proti realismu ve vědě a k příklonu k různým nevědeckým teoriím. Z tohoto období pochází jeho práce Přírodní filozofie (1920-22) nebo Poslední moudrost čili Nauka o kosmickém duchovnu (1935).
I přes tyto skutečnosti je považován za jednoho z nejvýznamnějšíh českých botanikůKdo byl Josef Velenovský? Životopis Josef Velenovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Josef Velenovský

Národnost: česká
Datum narození: 22. dubna 1858
Místo narození: Čekanice, Strakonicko
Datum úmrtí: 7. května 1949

Tento text (Josef Velenovský) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Tinder? Víte co je Earl Grey? Vzpomněli byste si co označuje výraz Utilita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Crumble?

Klíčová slova: životopis, lexikon, datum narození, místo narození, národnost, národnost, Kdy zemřel Josef Velenovský, život, Josef Velenovský, narození, kdy se narodil Josef Velenovský?, osobnost, Josef Velenovský, informace, biografie, kdo je Josef Velenovský?

Pojem Josef Velenovský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Josef Velenovský

Hledat heslo Josef Velenovský ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Josef Velenovský ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Josef Velenovský ve Wikipedii

Najít výraz Josef Velenovský ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Josef Velenovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Velenovský například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Velenovský

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Josef Velenovský? Kdy se narodil Josef Velenovský? Kde se narodil Josef Velenovský? Kdy zemřel Josef Velenovský? Josef Velenovský patří do kategorie Věda

Kategorie věda, archeolog, josef Velenovský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Josef Velenovský řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Velenovský i v jiné kategorii než je věda.