Kdo je to?
Kdo byl Josef Velenovský? Životopis Josef Velenovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Josef Velenovský?

Kdo byl Josef Velenovský? Životopis, informace, biografie, věda

Josef Velenovský byl český přírodovědec.
Na Karlově univerzitě vystudoval botaniku a filozofii. Řádným profesorem botaniky na své alma mater se stal v roce 1898. Je autorem více než 250 vědeckých prací věnujících se oborům jako je botanika, mykologie nebo paleobotanika.
Z jeho děl je významná například Srovnávací morfologie rostlin (1905) nebo dvousvazková Flora Bulgarica z roku 1891, ve které popsal bulharskou floru. Svůj vědecký zájem soustředil mimojiné i na mechy, o tomto tématu vznikla práce Mechy české (1867).
Jeho pozdější příklon ke spiritismu jej vedl k odporu proti realismu ve vědě a k příklonu k různým nevědeckým teoriím. Z tohoto období pochází jeho práce Přírodní filozofie (1920-22) nebo Poslední moudrost čili Nauka o kosmickém duchovnu (1935).
I přes tyto skutečnosti je považován za jednoho z nejvýznamnějšíh českých botanikůKdo byl Josef Velenovský? Životopis Josef Velenovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Josef Velenovský

Národnost: česká
Datum narození: 22. dubna 1858
Místo narození: Čekanice, Strakonicko
Datum úmrtí: 7. května 1949

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josef Velenovský s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Interní oddělení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Roztroušená skleróza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Virulence? Znáte termín Pankreas?

Klíčová slova: datum úmrtí, zajímavosti, informace, Kdy zemřel Josef Velenovský, nežijící, věda, Josef Velenovský, národnost, osobnost, věda, kdo to je, život, Josef Velenovský, životopis, wiki, kde se narodil Josef Velenovský?

Pojem Josef Velenovský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Josef Velenovský na Google.cz

Zkusit najít heslo Josef Velenovský ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Josef Velenovský ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Josef Velenovský ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Josef Velenovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Velenovský například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Josef Velenovský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Josef Velenovský? Kdy se narodil Josef Velenovský? Kde se narodil Josef Velenovský? Kdy zemřel Josef Velenovský? Josef Velenovský je v kategorii Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Josef Velenovský dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Velenovský i v jiné kategorii než je věda.