Kdo je to?
Kdo je Filip VI Španělský? Životopis Filip VI Španělský, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Filip VI Španělský

Kdo je Filip VI Španělský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Filip VI. Španělský, celým jménem Felipe Juan Pablo Alfonso de Todos los Santos de Borbón y de Grecia, je španělský král z rodu Bourbonů. Filip VI. se narodil v Madridu do rodiny krále Juana Carlose I. a královny Sofie Řecké. Střední školu absolvoval v Kanadě, kde studoval na Lakefield College School ve státě Ontario. Následně vystudoval práva na Autonomous University v Madridu. Akademická studia zakončil titulem Master of Science v oboru Mezinárodní vztahy, který získal na Georgetown University v americkém Washingtonu, D.C.
Od roku 1985 byl Filip členem vojenské akademie Academia General Militar v Zaragoze. V následujícím roce začal s námořním výcvikem na Escuela Naval Militar ve městě Marín a roku 1987 pokračoval s výcvikem na tréninkové lodi Juan Sebastián Elcano. Ve stejném roce započal letecký výcvik na Academia General del Aire v Murcii, kde se naučil létat. Do roku 2014, kdy byl korunován na španělského krále, získal hodnost podplukovníka vzdušných sil a armády a rovněž hodnost kapitána španělského námořnictva. V armádě působil Filip v letech 1986-2014.
V roce 2003 se ještě jako princ zasnoubil s novinářkou Letizií Ortiz Rocasolano. V květnu 2004 si Filip vzal Letizii za manželku v Almudenské katedrále v Madridu. V roce 2005 se manželskému páru narodila dcera Leonor. Druhá dcera Sofie se narodila roku 2007.
Po abdikaci svého otce Juana Carlose I. (2. června) byl dne 19. června 2014 Filip jmenován španělským králem jako Filip VI. Španělský.
V roce 1992 se Filip zúčastnil Letních olympijských her v Barceloně. Při zahájení olympiády nesl španělskou vlajku. Svou zemi reprezentoval v jachtingu a nakonec skončil s jachtařským družstvem na šestém místě.
Jako kníže z Asturie předsedá vlastním organizacím, mezi které patří Nadace knížete z Gerony a Nadace knížete asturského.Kdo je Filip VI Španělský? Životopis Filip VI Španělský, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní údaje o osobě Filip VI Španělský

Národnost: španělská
Datum narození: 30. 1. 1968
Místo narození: Madrid, Španělsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Filip VI Španělský s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu ČVUT? Znáte termín Fettuccine? Vzpomněli byste si co označuje výraz Děropáč? Víte, co je to Sutura?

Klíčová slova: národnost, Filip VI Španělský, místo narození, popis, lexikon, zajímavosti, kde se narodil Filip VI Španělský?, panovníci, kdo je Filip VI Španělský?, životopis, kdy se narodil Filip VI Španělský?, vysvětlení, panovníci, Filip VI Španělský, narození, informace

Pojem Filip VI Španělský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Filip VI Španělský lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Filip VI Španělský ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Filip VI Španělský ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Filip VI Španělský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Filip VI Španělský na Youtube

Zkusit najít termín Filip VI Španělský na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip VI Španělský například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Filip VI Španělský? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Filip VI Španělský? Kdy se narodil Filip VI Španělský? Kde se narodil Filip VI Španělský? Filip VI Španělský se nachází v kategorii Panovníci

Kategorie panovníci, česká princezna, filip VI Španělský, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Filip VI Španělský dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip VI Španělský i v jiné kategorii než je panovníci.