Kdo je to?
Kdo je Filip VI Španělský? Životopis Filip VI Španělský, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo je Filip VI Španělský?

Kdo je Filip VI Španělský? Životopis, informace, biografie, panovníci

Filip VI. Španělský, celým jménem Felipe Juan Pablo Alfonso de Todos los Santos de Borbón y de Grecia, je španělský král z rodu Bourbonů. Filip VI. se narodil v Madridu do rodiny krále Juana Carlose I. a královny Sofie Řecké. Střední školu absolvoval v Kanadě, kde studoval na Lakefield College School ve státě Ontario. Následně vystudoval práva na Autonomous University v Madridu. Akademická studia zakončil titulem Master of Science v oboru Mezinárodní vztahy, který získal na Georgetown University v americkém Washingtonu, D.C.
Od roku 1985 byl Filip členem vojenské akademie Academia General Militar v Zaragoze. V následujícím roce začal s námořním výcvikem na Escuela Naval Militar ve městě Marín a roku 1987 pokračoval s výcvikem na tréninkové lodi Juan Sebastián Elcano. Ve stejném roce započal letecký výcvik na Academia General del Aire v Murcii, kde se naučil létat. Do roku 2014, kdy byl korunován na španělského krále, získal hodnost podplukovníka vzdušných sil a armády a rovněž hodnost kapitána španělského námořnictva. V armádě působil Filip v letech 1986-2014.
V roce 2003 se ještě jako princ zasnoubil s novinářkou Letizií Ortiz Rocasolano. V květnu 2004 si Filip vzal Letizii za manželku v Almudenské katedrále v Madridu. V roce 2005 se manželskému páru narodila dcera Leonor. Druhá dcera Sofie se narodila roku 2007.
Po abdikaci svého otce Juana Carlose I. (2. června) byl dne 19. června 2014 Filip jmenován španělským králem jako Filip VI. Španělský.
V roce 1992 se Filip zúčastnil Letních olympijských her v Barceloně. Při zahájení olympiády nesl španělskou vlajku. Svou zemi reprezentoval v jachtingu a nakonec skončil s jachtařským družstvem na šestém místě.
Jako kníže z Asturie předsedá vlastním organizacím, mezi které patří Nadace knížete z Gerony a Nadace knížete asturského.Kdo je Filip VI Španělský? Životopis Filip VI Španělský, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní údaje o osobě Filip VI Španělský

Národnost: španělská
Datum narození: 30. 1. 1968
Místo narození: Madrid, Španělsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Filip VI Španělský s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Poezie? Znáte pojem Renta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fukar? Vzpomenete si na definici slova Byreta?

Klíčová slova: datum narození, Filip VI Španělský, kdy se narodil Filip VI Španělský?, narození, místo narození, národnost, kde se narodil Filip VI Španělský?, osobnost, popis, Filip VI Španělský, panovníci, zajímavosti, vysvětlení, kdo je Filip VI Španělský?, informace, životopis

Pojem Filip VI Španělský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filip VI Španělský ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Filip VI Španělský na Google.cz

Hledat videa s názvem Filip VI Španělský na Youtube

Zkusit najít Filip VI Španělský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Filip VI Španělský ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip VI Španělský například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Filip VI Španělský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Filip VI Španělský? Kdy se narodil Filip VI Španělský? Kde se narodil Filip VI Španělský? Filip VI Španělský patří do sekce Panovníci

Text napsán pro Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Filip VI Španělský řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip VI Španělský i v jiné kategorii než je panovníci.