Kdo je to?
Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis Joseph John Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Joseph John Thomson

Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Joseph John Thomson byl anglický vědec a objevitel elektronu.
Vystudoval na univerzitách v Manchesteru a Cambridgi. Na Cambridge poté zůstal i jako pedagog a byl dokonce děkanem slavné Trinity College.
J. J. Thompson byl experimentální fyzik a na univerzitě se věnoval výzkumu elektromagnetismu a elektrické vodivosti plynů. Během experimentů se mu podařilo v roce 1897 objevit elektron, což byl zásadní průlom v dějinách fyziky a vědy obecně. Na svůj objev dál navazoval - přišel tak na to, že vodík má pouze jeden elektron. Je také autorem Thomsonova nebo též pundinkového modelu atomu - v jeho době totiž ještě nebylo objeveno atomové jádro, a tak Thomson sestavil model, v němž záporně nabité elektrony plavou v kladně nabitém okolním prostředí. Tento model připomíná rozinky plavající v pudinku, odtud jeho název. Po objevu atomového jádra byl Thomsonův atomový model vyvrácen, zároveň byl však základem pro další zobrazování částic.
J. J. Thomson obdržel v roce 1906 Nobelovu cenu za fyziku a v průběhu svého života byl za svou vědeckou práci velmi ceněn, mimo jiné byl povýšen do šlechtického stavu a stal se prezidentem Královské společnosti.
Velmi úspěšná byla i jeho univerzitní pedagogická činnost, neboť vychoval celou generaci geniálních fyziků, z nichž řada se stala taktéž laureáty Nobelovy ceny.Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis Joseph John Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Joseph John Thomson

Národnost: anglická
Datum narození: 18. prosince 1856
Místo narození: Manchester, Anglie
Datum úmrtí: 30. srpna, 1940

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Joseph John Thomson s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Reflux? Znáte termín Okluze? Vzpomenete si na definici slova Restituce? Víte, co je to Xoxo?

Klíčová slova: datum úmrtí, osobnost, wiki, nežijící, Joseph John Thomson, datum narození, kdo je Joseph John Thomson?, život, osobnosti, věda, národnost, kde se narodil Joseph John Thomson?, životopis, Joseph John Thomson, kdo to je, Kdy zemřel Joseph John Thomson

Pojem Joseph John Thomson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Joseph John Thomson zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Joseph John Thomson ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Joseph John Thomson ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Joseph John Thomson na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Joseph John Thomson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Joseph John Thomson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Joseph John Thomson například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Joseph John Thomson

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Joseph John Thomson? Kdy se narodil Joseph John Thomson? Kde se narodil Joseph John Thomson? Kdy zemřel Joseph John Thomson? Joseph John Thomson je v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Joseph John Thomson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joseph John Thomson i v jiné kategorii než je věda.