Kdo je to?
Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis Joseph John Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Joseph John Thomson?

Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis, informace, biografie, věda

Joseph John Thomson byl anglický vědec a objevitel elektronu.
Vystudoval na univerzitách v Manchesteru a Cambridgi. Na Cambridge poté zůstal i jako pedagog a byl dokonce děkanem slavné Trinity College.
J. J. Thompson byl experimentální fyzik a na univerzitě se věnoval výzkumu elektromagnetismu a elektrické vodivosti plynů. Během experimentů se mu podařilo v roce 1897 objevit elektron, což byl zásadní průlom v dějinách fyziky a vědy obecně. Na svůj objev dál navazoval - přišel tak na to, že vodík má pouze jeden elektron. Je také autorem Thomsonova nebo též pundinkového modelu atomu - v jeho době totiž ještě nebylo objeveno atomové jádro, a tak Thomson sestavil model, v němž záporně nabité elektrony plavou v kladně nabitém okolním prostředí. Tento model připomíná rozinky plavající v pudinku, odtud jeho název. Po objevu atomového jádra byl Thomsonův atomový model vyvrácen, zároveň byl však základem pro další zobrazování částic.
J. J. Thomson obdržel v roce 1906 Nobelovu cenu za fyziku a v průběhu svého života byl za svou vědeckou práci velmi ceněn, mimo jiné byl povýšen do šlechtického stavu a stal se prezidentem Královské společnosti.
Velmi úspěšná byla i jeho univerzitní pedagogická činnost, neboť vychoval celou generaci geniálních fyziků, z nichž řada se stala taktéž laureáty Nobelovy ceny.Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis Joseph John Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Joseph John Thomson

Národnost: anglická
Datum narození: 18. prosince 1856
Místo narození: Manchester, Anglie
Datum úmrtí: 30. srpna, 1940

Tento text (Joseph John Thomson) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Darjeeling? Vzpomněli byste si na význam slova AGROFERT? Vzpomenete si na definici slova Široká koalice? Znáte definici termínu Prosperita?

Klíčová slova: národnost, popis, biografie, místo narození, nežijící, lexikon, Kdy zemřel Joseph John Thomson, Joseph John Thomson, vysvětlení, věda, životopis, osobnost, národnost, kdy se narodil Joseph John Thomson?, život, narození

Pojem Joseph John Thomson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Joseph John Thomson na Google obrázcích

Najít výraz Joseph John Thomson ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Joseph John Thomson ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Joseph John Thomson ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Joseph John Thomson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Joseph John Thomson například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Joseph John Thomson? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Joseph John Thomson? Kdy se narodil Joseph John Thomson? Kde se narodil Joseph John Thomson? Kdy zemřel Joseph John Thomson? Joseph John Thomson je v sekci Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Joseph John Thomson třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joseph John Thomson i v jiné kategorii než je věda.