Kdo je to?
Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis Joseph John Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Joseph John Thomson?

Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis, informace, biografie, věda

Joseph John Thomson byl anglický vědec a objevitel elektronu.
Vystudoval na univerzitách v Manchesteru a Cambridgi. Na Cambridge poté zůstal i jako pedagog a byl dokonce děkanem slavné Trinity College.
J. J. Thompson byl experimentální fyzik a na univerzitě se věnoval výzkumu elektromagnetismu a elektrické vodivosti plynů. Během experimentů se mu podařilo v roce 1897 objevit elektron, což byl zásadní průlom v dějinách fyziky a vědy obecně. Na svůj objev dál navazoval - přišel tak na to, že vodík má pouze jeden elektron. Je také autorem Thomsonova nebo též pundinkového modelu atomu - v jeho době totiž ještě nebylo objeveno atomové jádro, a tak Thomson sestavil model, v němž záporně nabité elektrony plavou v kladně nabitém okolním prostředí. Tento model připomíná rozinky plavající v pudinku, odtud jeho název. Po objevu atomového jádra byl Thomsonův atomový model vyvrácen, zároveň byl však základem pro další zobrazování částic.
J. J. Thomson obdržel v roce 1906 Nobelovu cenu za fyziku a v průběhu svého života byl za svou vědeckou práci velmi ceněn, mimo jiné byl povýšen do šlechtického stavu a stal se prezidentem Královské společnosti.
Velmi úspěšná byla i jeho univerzitní pedagogická činnost, neboť vychoval celou generaci geniálních fyziků, z nichž řada se stala taktéž laureáty Nobelovy ceny.Kdo byl Joseph John Thomson? Životopis Joseph John Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Joseph John Thomson

Národnost: anglická
Datum narození: 18. prosince 1856
Místo narození: Manchester, Anglie
Datum úmrtí: 30. srpna, 1940

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Joseph John Thomson sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Darjeeling? Znáte definici termínu Šufánek? Vzpomenete si na definici slova Dropbox? Pamatujete si definici pojmu DNS?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, wiki, datum úmrtí, osobnost, kdy se narodil Joseph John Thomson?, narození, lexikon, biografie, datum narození, místo narození, věda, kde se narodil Joseph John Thomson?, život, Kdy zemřel Joseph John Thomson, nežijící

Pojem Joseph John Thomson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Joseph John Thomson ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Joseph John Thomson ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Joseph John Thomson na Youtube

Najít pojem Joseph John Thomson na Google.cz

Zkusit najít Joseph John Thomson ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Joseph John Thomson například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Joseph John Thomson?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Joseph John Thomson? Kdy se narodil Joseph John Thomson? Kde se narodil Joseph John Thomson? Kdy zemřel Joseph John Thomson? Joseph John Thomson je v kategorii Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Joseph John Thomson řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joseph John Thomson i v jiné kategorii než je věda.