Kdo je to?
Kdo je Vlastimil Zavřel? Životopis Vlastimil Zavřel, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vlastimil Zavřel

Kdo je Vlastimil Zavřel? Životopis, informace, biografie, herectví

Vlastimil Zavřel je český filmový, seriálový, divadelní a dabingový herec. Zavřel se narodil v Praze do rodiny baletky a operetního zpěváka. Jeho prarodiče byli také členy opery. Vlastimil měl ještě staršího bratra Jiřího. Po maturitě na střední škole začal studovat obor herectví na Státní konzervatoři v Praze. Po úspěšných studiích získal své první angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kam nastoupil v roce 1976. V té době také hostoval v Divadle E. F. Buriana v Praze a v Hudebním divadle Karlín. Následně splnil vojenskou povinnost a získal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. V tomto divadle následně odehrál celých sedmnáct let. Odtud se roku 1996 přemístil do Divadla v Dlouhé v Praze, kde hraje doposud. Objevil se např. v divadelních hrách Čáry na dlani, Vražda za oponou. Za svou roli v muzikále Adéla ještě nevečeřela získal v roce 2008 divadelní cenu Thálie.
Zavřel debutoval ve filmu v roce 1971 v komediálním snímku Dívka na koštěti. Od té doby ztvárnil více než sto filmových rolí. Je známý svými postavami ve filmech Dva muži hlásí příchod (1975), Čas pracuje pro vraha (1979), Jára Cimrman ležící, spící (1983), Fešák Hubert (1984), Pan Tau (1988), Vrať se do hrobu! (1989), Tankový prapor (1991), Báječná léta pod psa (1997), Z pekla štěstí (1999), Z pekla štěstí 2 (2001) a další.
Zavřel si zahrál také v televizních seriálech Arabela (1980), Dobrodružství kriminalistiky (1989 a 1992), Česká soda, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Hospoda (1996-1997), Místo nahoře (2004), Ordinace v růžové zahradě (2008-2009, 2015-2020) nebo Co ste hasiči (2021).
Zavřel se proslavil také jako dabingový herec. Od roku 2003 dabuje postavu Homera Simpsona v animovaném seriálu Simpsnovi. V počítačové hře Mafia II z roku 2010 propůjčil svůj hlas postavě Joea Barbary.
Zavřel se poprvé oženil v 58 letech (2012). Dodnes nemá žádné děti.Kdo je Vlastimil Zavřel? Životopis Vlastimil Zavřel, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Vlastimil Zavřel

Národnost: česká
Datum narození: 4. 8. 1954
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Vlastimil Zavřel? Pak se podělte s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Kapustnica? Pamatujete si definici pojmu Epika? Rozumíte pojmu Ostění? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dividenda?

Klíčová slova: národnost, wiki, wikipedie, zajímavosti, Vlastimil Zavřel, vysvětlení, kde se narodil Vlastimil Zavřel?, život, místo narození, datum narození, osobnosti, kdo je Vlastimil Zavřel?, lexikon, Vlastimil Zavřel, herectví, popis

Pojem Vlastimil Zavřel je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Vlastimil Zavřel hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastimil Zavřel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Vlastimil Zavřel ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Vlastimil Zavřel ve Wikipedii

Hledat výraz Vlastimil Zavřel ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Vlastimil Zavřel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Zavřel například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Vlastimil Zavřel? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Vlastimil Zavřel? Kdy se narodil Vlastimil Zavřel? Kde se narodil Vlastimil Zavřel? Vlastimil Zavřel je v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Vlastimil Zavřel třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Zavřel i v jiné kategorii než je herectví.