Kdo je to?
Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alanis Morissette?

Kdo je Alanis Morissette? Životopis, informace, biografie, hudba

Alanis Nadine Morissette je známá kanadská zpěvačka, skladatelka a hudební producentka. Narodil se v hlavním městě Kanady (Ottawa). Alanis se začala věnovat hře na klavír v šesti letech. Když ji bylo deset let, napsala vlastní píseň Fate Stay With Me. O dva roky později (1986), se objevila v show pro děti You Can’t Do That On Television, kde píseň zazpívala. Vydělané peníze utratila za nahrání této písně. Ve 14 letech Alanis Morissette zvítězila v americké talentové soutěži Star Search (1988). Poté podepsala kontrakt s nahrávací společností MCA.
Debutové album Alanis (1991) a druhé album Now Is the Time (1992) byly spíše tanečního charakteru. Druhé album nebylo úspěšné jako první, a tak ji společnosti MCA neprodloužila smlouvu. V roce 1992 obdržela cenu Grammy v kategorii Zpěvačka roku. Během úspěšných začátků v kariéře se Alanis po čtyři roky potýkala s anorexií a bulimií kvůli velkému psychickému tlaku.
Po střední škole se přestěhovala do Los Angeles, kde získala kontrakt se společností Maverick Records. V pořadí třetí album Morissette s názvem Jagged Little Pill (1995) se stalo nejvíce prodávaným albem od interpretky v historii. Prodalo se okolo 30 miliónů nosičů. O rok později získala další čtyři ceny Grammy (nejlepší rockové album, deska roku, nejlepší ženské představení a rocková píseň roku). Další cenu Grammy získala o dva roky později v kategorii Hudební video. Po úspěchu alba Jagged Little Pill začala Morissette sama produkovat svá další alba Supposed Former Infatuation Junkie (1998), Under Rug Swept (2002), So-Called Chaos (2004) a Flavors of Entanglement (2008).
Od té doby vydala ještě další dvě alba Havoc and Bright Lights (2012) a Such Pretty Forks In the Road (2020).Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Alanis Morissette

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. 6. 1974
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alanis Morissette s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Jilm? Znáte definici termínu Pupava? Víte, co je to Dusík? Pamatujete si definici pojmu Mosaz?

Klíčová slova: kdy se narodila Alanis Morissette?, hudba, život, kdo je Alanis Morissette?, wiki, zajímavosti, Alanis Morissette, osobnost, popis, biografie, narození, místo narození, Alanis Morissette, wikipedie, osobnosti, informace

Pojem Alanis Morissette je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Alanis Morissette zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Alanis Morissette ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Alanis Morissette ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Alanis Morissette ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alanis Morissette na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alanis Morissette například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alanis Morissette

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alanis Morissette? Kdy se narodila Alanis Morissette? Kde se narodila Alanis Morissette? Alanis Morissette patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alanis Morissette dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alanis Morissette i v jiné kategorii než je hudba.