Kdo je to?
Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alanis Morissette?

Kdo je Alanis Morissette? Životopis, informace, biografie, hudba

Alanis Nadine Morissette je známá kanadská zpěvačka, skladatelka a hudební producentka. Narodil se v hlavním městě Kanady (Ottawa). Alanis se začala věnovat hře na klavír v šesti letech. Když ji bylo deset let, napsala vlastní píseň Fate Stay With Me. O dva roky později (1986), se objevila v show pro děti You Can’t Do That On Television, kde píseň zazpívala. Vydělané peníze utratila za nahrání této písně. Ve 14 letech Alanis Morissette zvítězila v americké talentové soutěži Star Search (1988). Poté podepsala kontrakt s nahrávací společností MCA.
Debutové album Alanis (1991) a druhé album Now Is the Time (1992) byly spíše tanečního charakteru. Druhé album nebylo úspěšné jako první, a tak ji společnosti MCA neprodloužila smlouvu. V roce 1992 obdržela cenu Grammy v kategorii Zpěvačka roku. Během úspěšných začátků v kariéře se Alanis po čtyři roky potýkala s anorexií a bulimií kvůli velkému psychickému tlaku.
Po střední škole se přestěhovala do Los Angeles, kde získala kontrakt se společností Maverick Records. V pořadí třetí album Morissette s názvem Jagged Little Pill (1995) se stalo nejvíce prodávaným albem od interpretky v historii. Prodalo se okolo 30 miliónů nosičů. O rok později získala další čtyři ceny Grammy (nejlepší rockové album, deska roku, nejlepší ženské představení a rocková píseň roku). Další cenu Grammy získala o dva roky později v kategorii Hudební video. Po úspěchu alba Jagged Little Pill začala Morissette sama produkovat svá další alba Supposed Former Infatuation Junkie (1998), Under Rug Swept (2002), So-Called Chaos (2004) a Flavors of Entanglement (2008).
Od té doby vydala ještě další dvě alba Havoc and Bright Lights (2012) a Such Pretty Forks In the Road (2020).Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Alanis Morissette

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. 6. 1974
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alanis Morissette sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Jilm? Znáte pojem Hidžáb? Víte, co je to Retsina? Vzpomenete si na definici slova Velký třesk?

Klíčová slova: wikipedie, život, informace, národnost, Alanis Morissette, životopis, vysvětlení, popis, hudba, místo narození, osobnosti, zajímavosti, wiki, datum narození, osobnost, kdo je Alanis Morissette?

Pojem Alanis Morissette je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Alanis Morissette

Zkusit najít termín Alanis Morissette ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alanis Morissette na Youtube

Najít pojem Alanis Morissette ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Alanis Morissette ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Alanis Morissette ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alanis Morissette například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Alanis Morissette? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Alanis Morissette? Kdy se narodila Alanis Morissette? Kde se narodila Alanis Morissette? Alanis Morissette se nachází v sekci Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alanis Morissette kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alanis Morissette i v jiné kategorii než je hudba.