Kdo je to?
Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alanis Morissette?

Kdo je Alanis Morissette? Životopis, informace, biografie, hudba

Alanis Nadine Morissette je známá kanadská zpěvačka, skladatelka a hudební producentka. Narodil se v hlavním městě Kanady (Ottawa). Alanis se začala věnovat hře na klavír v šesti letech. Když ji bylo deset let, napsala vlastní píseň Fate Stay With Me. O dva roky později (1986), se objevila v show pro děti You Can’t Do That On Television, kde píseň zazpívala. Vydělané peníze utratila za nahrání této písně. Ve 14 letech Alanis Morissette zvítězila v americké talentové soutěži Star Search (1988). Poté podepsala kontrakt s nahrávací společností MCA.
Debutové album Alanis (1991) a druhé album Now Is the Time (1992) byly spíše tanečního charakteru. Druhé album nebylo úspěšné jako první, a tak ji společnosti MCA neprodloužila smlouvu. V roce 1992 obdržela cenu Grammy v kategorii Zpěvačka roku. Během úspěšných začátků v kariéře se Alanis po čtyři roky potýkala s anorexií a bulimií kvůli velkému psychickému tlaku.
Po střední škole se přestěhovala do Los Angeles, kde získala kontrakt se společností Maverick Records. V pořadí třetí album Morissette s názvem Jagged Little Pill (1995) se stalo nejvíce prodávaným albem od interpretky v historii. Prodalo se okolo 30 miliónů nosičů. O rok později získala další čtyři ceny Grammy (nejlepší rockové album, deska roku, nejlepší ženské představení a rocková píseň roku). Další cenu Grammy získala o dva roky později v kategorii Hudební video. Po úspěchu alba Jagged Little Pill začala Morissette sama produkovat svá další alba Supposed Former Infatuation Junkie (1998), Under Rug Swept (2002), So-Called Chaos (2004) a Flavors of Entanglement (2008).
Od té doby vydala ještě další dvě alba Havoc and Bright Lights (2012) a Such Pretty Forks In the Road (2020).Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Alanis Morissette

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. 6. 1974
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alanis Morissette sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Jilm? Znáte termín Špinavé peníze? Víte, co je to Paintball? Víte, co je to Mungo fazole?

Klíčová slova: popis, osobnost, život, vysvětlení, biografie, wiki, místo narození, narození, kde se narodila Alanis Morissette?, wikipedie, lexikon, kdo je Alanis Morissette?, zajímavosti, informace, hudba, Alanis Morissette

Pojem Alanis Morissette je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Alanis Morissette

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alanis Morissette ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Alanis Morissette ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Alanis Morissette ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Alanis Morissette ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Alanis Morissette ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alanis Morissette například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alanis Morissette

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alanis Morissette? Kdy se narodila Alanis Morissette? Kde se narodila Alanis Morissette? Alanis Morissette se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alanis Morissette dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alanis Morissette i v jiné kategorii než je hudba.