Kdo je to?
Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Alanis Morissette

Kdo je Alanis Morissette? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alanis Nadine Morissette je známá kanadská zpěvačka, skladatelka a hudební producentka. Narodil se v hlavním městě Kanady (Ottawa). Alanis se začala věnovat hře na klavír v šesti letech. Když ji bylo deset let, napsala vlastní píseň Fate Stay With Me. O dva roky později (1986), se objevila v show pro děti You Can’t Do That On Television, kde píseň zazpívala. Vydělané peníze utratila za nahrání této písně. Ve 14 letech Alanis Morissette zvítězila v americké talentové soutěži Star Search (1988). Poté podepsala kontrakt s nahrávací společností MCA.
Debutové album Alanis (1991) a druhé album Now Is the Time (1992) byly spíše tanečního charakteru. Druhé album nebylo úspěšné jako první, a tak ji společnosti MCA neprodloužila smlouvu. V roce 1992 obdržela cenu Grammy v kategorii Zpěvačka roku. Během úspěšných začátků v kariéře se Alanis po čtyři roky potýkala s anorexií a bulimií kvůli velkému psychickému tlaku.
Po střední škole se přestěhovala do Los Angeles, kde získala kontrakt se společností Maverick Records. V pořadí třetí album Morissette s názvem Jagged Little Pill (1995) se stalo nejvíce prodávaným albem od interpretky v historii. Prodalo se okolo 30 miliónů nosičů. O rok později získala další čtyři ceny Grammy (nejlepší rockové album, deska roku, nejlepší ženské představení a rocková píseň roku). Další cenu Grammy získala o dva roky později v kategorii Hudební video. Po úspěchu alba Jagged Little Pill začala Morissette sama produkovat svá další alba Supposed Former Infatuation Junkie (1998), Under Rug Swept (2002), So-Called Chaos (2004) a Flavors of Entanglement (2008).
Od té doby vydala ještě další dvě alba Havoc and Bright Lights (2012) a Such Pretty Forks In the Road (2020).Kdo je Alanis Morissette? Životopis Alanis Morissette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Alanis Morissette

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. 6. 1974
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada

Popis osobnosti Alanis Morissette můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Uherský rok? Pamatujete si definici pojmu Jednoduché úročení? Víte, co je to Hraniční porucha osobnosti? Vzpomněli byste si co znamená slovo Likvidita?

Klíčová slova: narození, informace, Alanis Morissette, datum narození, kdo je Alanis Morissette?, Alanis Morissette, lexikon, hudba, osobnosti, osobnost, kde se narodila Alanis Morissette?, národnost, zajímavosti, wikipedie, život, vysvětlení

Pojem Alanis Morissette je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Alanis Morissette na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Alanis Morissette ve Wikipedii

Hledat slovo Alanis Morissette ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Alanis Morissette ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Alanis Morissette ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alanis Morissette například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Alanis Morissette?

Teď už víte Kdo je to Alanis Morissette? Kdy se narodila Alanis Morissette? Kde se narodila Alanis Morissette? Alanis Morissette je v sekci Hudba

Kategorie hudba, staré piano, alanis Morissette, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Alanis Morissette dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alanis Morissette i v jiné kategorii než je hudba.