Kdo je to?
Kdo je to Naivka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Naivka? Lidé, hanlivé

Naivka

Co znamená a jaký je význam slova Naivka?

Naivka je hovorové označení pro člověka, který se chová důvěřivě a myslí dětinsky. Může se jednat o člověka nevzdělaného, nezkušeného nebo hloupého, kterého druzí snadno oklamou, okradou. Také to může být vzdělaný člověk, jen má takovou dobráckou naivní povahu, nebo nedokáže dobře odhadnout situaci. Naivka může být také nadaná na umění, vyjadřuje svoje cit v hudbě, malířství, herectví. Původ slova najdeme v podstatném jméně naivita, k němuž se přidá přípona -ka, a vznikne podstatné jméno rodu ženského naivka. Slovo se používá pro obě pohlaví. Synonyma pro slovo „naivka“ jsou naiva, důvěřivec, husička, hlupačka, zelenáč, hlupáček, nováček, hlupák, bláhovec, mameluk, prostoduchá osoba, postiženec, nevzdělanec, důvěřivka, nezkušená osoba, dětiva, primitiv, děcko, blbka, blběna, stoupa.


Kdo je to Naivka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Naivka? Lidé, hanlivé

Tento text (Naivka) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Raut? Víte co je Pastvina? Vzpomněli byste si na význam slova Ctnost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šmakoun?

Klíčová slova: význam, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, hanlivé, informace, přesný výraz, heslo, lexikon, Naivka, vysvětlení, popis, pojem, hanlivé, definice, wiki

Pojem Naivka je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Naivka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Naivka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Naivka na Google.cz

Zkusit najít slovo Naivka ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Naivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Naivka například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Naivka

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Naivka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Naivka? Definice pojmu Naivka patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá rodina, naivka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hanlivé.