Kdo je to?
Kdo byl Petr Hapka? Životopis Petr Hapka, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Hapka?

Kdo to byl Petr Hapka? Stručný životopis

Petr Hapka patřil k nepopulárnějším českým hudebním skladatelům, působil také jako zpěvák a herec. V počátcích své kariéry vystupoval s hudebními skupinami a byl také pianistou v divadlech. Písněmi pro Karla Gotta a Hanu Hegerovou a spoluprací s textařem Michalem Horáčkem se dostal mezi hudební elitu. Stal se autorem úspěšných písní interpretovaných Lucií Bílou, Michaelem Kocábem a řadou dalších umělců.
Kromě písní napsal Petr Hapka i hudbu ke skoro stovce filmů. Proslul také láskou k motorkám, ženám a bohémskému životu.Kdo byl Petr Hapka? Životopis Petr Hapka, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Petr Hapka

Národnost: česká
Datum narození: 13.5.1944
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25.11.2014

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Hapka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Mrtvice? Rozumíte pojmu Biologický pas? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amfetamin? Znáte pojem Virus?

Klíčová slova: popis, synonymum, co je to Petr Hapka?, pojem, etymologie, odborný výraz, slovo, kdo to je, Petr Hapka, význam pojmu, informace, co znamená, wiki, přesný význam, definice, význam

Pojem Petr Hapka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Petr Hapka

Hledat videa s názvem Petr Hapka na Youtube

Hledat slovo Petr Hapka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Petr Hapka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Petr Hapka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hapka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Petr Hapka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Petr Hapka? Kdo to byl Petr Hapka? Kdy se narodil Petr Hapka? Kde se narodil Petr Hapka? Kdy zemřel Petr Hapka? Petr Hapka je v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Petr Hapka třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hapka i v jiné kategorii než je hudba.