Kdo je to?
Kdo je Naruhito? Životopis Naruhito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Naruhito

Kdo je Naruhito? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Naruhito je v pořadí 126. japonským císařem a synen bývalého císaře Akihita. Je také jediným a posledním císařem na světě. Naruhito se narodil v japonském hlavním městě Tokio. Oficiálně byl ustanoven korunním princem 23. 2. 1991. O dva roky později se oženil s japonskou diplomatkou Masako Owada. Spolu se jim později narodila jediná dcera Aiko (2001). Jelikož nemá Naruhito mužského potomka, bude muset po něm na trůn nastoupit jiný muž z jeho rodu a tím je jeho mladší bratr Fumihito. Naruhito se stal císařem dne 30. 4. 2019 po abdikaci jeho otce Akihita, který abdikoval z důvodu zhoršeného zdravotního stavu. Naruhito studoval na universitě Gakušúin v Tokio a během let 1983-86 také pobýval na univerzitě v anglickém Oxfordu. Poté se vrátil do vlasti a v roce 1988 se stal magistrem v oboru historie na univerzitě Gakušúin. Své vzpomínky na Oxford zaznamenal v jeho vydané knize The Thames and I: A Memoir of Two Years at Oxford vydanou v roce 1993.Kdo je Naruhito? Životopis Naruhito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Naruhito

Národnost: japonská
Datum narození: 23. 2. 1960
Místo narození: Tokio, Japonsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Naruhito? s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Krysí závod? Rozumíte pojmu Globální oteplování? Znáte definici termínu Koitus? Znáte pojem Ruptura?

Klíčová slova: vysvětlení, wikipedie, wiki, zajímavosti, narození, místo narození, životopis, kdo je Naruhito?, Naruhito, lexikon, Naruhito, biografie, život, popis, panovníci, kde se narodil Naruhito?

Pojem Naruhito je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Naruhito v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Naruhito na Google.cz

Najít termín Naruhito ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Naruhito ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Naruhito v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Naruhito ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Naruhito například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Naruhito

Právě jste zjistili Kdo je to Naruhito? Kdy se narodil Naruhito? Kde se narodil Naruhito? Naruhito je v sekci Panovníci

Kategorie panovníci, komtesa, naruhito, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Naruhito řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Naruhito i v jiné kategorii než je panovníci.