Kdo je to?
Kdo je Jan Birke? Životopis Jan Birke, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Birke?

Kdo je Jan Birke? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Birke je český politik a bývalý místopředseda České strany sociálně demokratické.
S politikou začínal na komunální úrovni, a to v barvách ČSSD - od roku 2002 je zastupitelem města Náchoda a od roku 2014 byl starostou tohoto města. V letech 2012 až 2019 byl také zastupitelem Královéhradeckého kraje.
V roce 2013 byl zvolen do Poslanecké sněmovny, v roce 2017 mandát obhájil. Krátce působil jako místopředseda ČSSD, a to v letech 2017-18. V průběhu svého mandátu byl od roku 2017 členem Hospodářského výboru a místopředsedou Výboru pro bezpečnost. Ve volbách v roce 2021 se však do sněmovny už stejně jako celá ČSSD nedostal.
Je odborným mluvčím ČSSD pro oblast dopravy.
Je členem Smíšené česko - čínské komory vzájemné spolupráce. V této souvislosti se v mediálním prostoru občas dostávají na přetřes právě jeho blízké vztahy s ČLR.
V mládí působil ve 2. hokejové lize.Kdo je Jan Birke? Životopis Jan Birke, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jan Birke

Národnost: česká
Datum narození: 1. června 1969
Místo narození: Náchod

Popis osobnosti Jan Birke můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Sendvič? Znáte definici termínu Rašelina? Znáte termín Bakuchiol? Pamatujete si definici pojmu Štafle?

Klíčová slova: vysvětlení, život, kde se narodil Jan Birke?, osobnost, politici, datum narození, Jan Birke, kdo je Jan Birke?, osobnosti, místo narození, wikipedie, lexikon, wiki, zajímavosti, informace, biografie

Pojem Jan Birke je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Jan Birke ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jan Birke ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Jan Birke ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jan Birke na Youtube

Zkusit najít termín Jan Birke ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Birke například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Jan Birke?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jan Birke? Kdy se narodil Jan Birke? Kde se narodil Jan Birke? Jan Birke je v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Birke řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Birke i v jiné kategorii než je politici.