Kdo je to?
Kdo je Sophia Loren? Životopis Sophia Loren, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Sophia Loren?

Kdo je Sophia Loren? Životopis, informace, biografie, herectví

Sophia Loren, rodným jménem Sofia Villani Scicolone, je italská filmová herečka a sexsymbol 60. let 20. století. Loren se narodila v italském hlavním městě Řím do rodiny inženýra. Poté, co její otec opustil matku, vyrůstala Sophia se svými sourozenci u babičky poblíž města Neapol. Za války bylo místo bombardováno spojeneckými vojsky a při jednom náletu zranila střepina Sophii na bradě. Od mala milovala kino a chtěla se stát herečkou. Když měla 14 let, zúčastnila se soutěže krásy a dostala se mezi 12 finalistek. O 3 roky později, v roce 1951 odjela do Říma, kde debutovala ve snímku Quo Vadis. Po natáčení v Římě zůstala a pracovala chvíli jako modelka pro módní časopisy a fotila pro tehdy oblíbené fotoromány (komixy s fotkami a dialogy aktérů). V průběhu této činnosti vznikla její umělecká přezdívka Sofia Lazzaro. Později vznikl její druhý pseudonym Sophia Loren. Dále se objevila v úspěšných snímcích Zlato Neapole (1954), Pýcha a vášeň (1957), Farma pod jilmy (1958). Obrovský úspěch zaznamenala v roce 1960, kdy za hlavní roli ve filmu Horalka získala cenu Oscar v kategorii nejlepší herečka (jako první film v jiném jazyce než anglickém) a cenu BAFTA.
Za jejími dalšími úspěchy stojí role ve filmu Včera, dnes a zítra (1963), Manželství po italsku (1964), Hraběnka z Hongkongu z roku 1967 (poslední film Charlieho Chaplina), Slunečnice (1970), Verdikt (1974), Přejezd Kassandra (1976), Angela (1978), Život před sebou (2020). Doposud se Sophia Loren objevila ve více než 90 filmech.
Za celoživotní herectví obdržela roku 1991 druhého Oscara.Kdo je Sophia Loren? Životopis Sophia Loren, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Sophia Loren

Národnost: italská
Datum narození: 20 9. 1934
Místo narození: Řím, Itálie

Popis osobnosti Sophia Loren můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Baileys? Vzpomenete si na definici slova Likvidita? Znáte pojem Warfarin? Vzpomněli byste si na význam slova Dentální hygiena?

Klíčová slova: osobnost, wikipedie, popis, narození, informace, lexikon, osobnosti, Sophia Loren, život, Sophia Loren, herectví, kde se narodila Sophia Loren?, místo narození, biografie, zajímavosti, národnost

Pojem Sophia Loren je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Sophia Loren ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Sophia Loren ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Sophia Loren ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Sophia Loren ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sophia Loren ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sophia Loren například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Sophia Loren

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Sophia Loren? Kdy se narodila Sophia Loren? Kde se narodila Sophia Loren? Sophia Loren se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Sophia Loren dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sophia Loren i v jiné kategorii než je herectví.