Kdo je to?
Kdo je Sophia Loren? Životopis Sophia Loren, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Sophia Loren

Kdo je Sophia Loren? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Sophia Loren, rodným jménem Sofia Villani Scicolone, je italská filmová herečka a sexsymbol 60. let 20. století. Loren se narodila v italském hlavním městě Řím do rodiny inženýra. Poté, co její otec opustil matku, vyrůstala Sophia se svými sourozenci u babičky poblíž města Neapol. Za války bylo místo bombardováno spojeneckými vojsky a při jednom náletu zranila střepina Sophii na bradě. Od mala milovala kino a chtěla se stát herečkou. Když měla 14 let, zúčastnila se soutěže krásy a dostala se mezi 12 finalistek. O 3 roky později, v roce 1951 odjela do Říma, kde debutovala ve snímku Quo Vadis. Po natáčení v Římě zůstala a pracovala chvíli jako modelka pro módní časopisy a fotila pro tehdy oblíbené fotoromány (komixy s fotkami a dialogy aktérů). V průběhu této činnosti vznikla její umělecká přezdívka Sofia Lazzaro. Později vznikl její druhý pseudonym Sophia Loren. Dále se objevila v úspěšných snímcích Zlato Neapole (1954), Pýcha a vášeň (1957), Farma pod jilmy (1958). Obrovský úspěch zaznamenala v roce 1960, kdy za hlavní roli ve filmu Horalka získala cenu Oscar v kategorii nejlepší herečka (jako první film v jiném jazyce než anglickém) a cenu BAFTA.
Za jejími dalšími úspěchy stojí role ve filmu Včera, dnes a zítra (1963), Manželství po italsku (1964), Hraběnka z Hongkongu z roku 1967 (poslední film Charlieho Chaplina), Slunečnice (1970), Verdikt (1974), Přejezd Kassandra (1976), Angela (1978), Život před sebou (2020). Doposud se Sophia Loren objevila ve více než 90 filmech.
Za celoživotní herectví obdržela roku 1991 druhého Oscara.Kdo je Sophia Loren? Životopis Sophia Loren, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Sophia Loren

Národnost: italská
Datum narození: 20 9. 1934
Místo narození: Řím, Itálie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Sophia Loren sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Vytáčník? Pamatujete si definici pojmu SPU? Znáte pojem Hortonův syndrom? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paralaxa?

Klíčová slova: informace, herectví, život, kde se narodila Sophia Loren?, životopis, herectví, wikipedie, osobnost, Sophia Loren, biografie, datum narození, zajímavosti, narození, wiki, popis, Sophia Loren

Pojem Sophia Loren je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Sophia Loren v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Sophia Loren ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Sophia Loren ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Sophia Loren ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Sophia Loren ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sophia Loren například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Sophia Loren? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Sophia Loren? Kdy se narodila Sophia Loren? Kde se narodila Sophia Loren? Sophia Loren je v sekci Herectví

Kategorie herectví, kinofilm mega, sophia Loren, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Sophia Loren třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sophia Loren i v jiné kategorii než je herectví.