Kdo je to?
Kdo byl Walter Funk? Životopis Walter Funk, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Walter Funk?

Kdo byl Walter Funk? Životopis, informace, biografie, zločin

Walter Funk byl německý ministr hospodářství během let 1938-45, novinář, válečný zločinec a člen NSDAP. Funk se narodil ve Východním Prusku ve městě Trakehnen do rodiny obchodníka. Po střední škole se rozhodl pro studium ekonomie, filosofie a zákonů. Nejprve studoval na univerzitě v Lipsku a studia dokončil v Berlíně na Humboldtově univerzitě. Po studiích musel nastoupit do armády k pěšímu pluku během první světové války, ale kvůli zdravotním důvodům byl z armády propuštěn (1916). Po propuštění z armády se stal novinářem a editorem v Berlíně pro noviny Berliner Börsenzeitung.
Po patnácti letech skončil s novinařinou (1931) a připojil se k NSDAP (Národně socialistická německá dělnická strana). Jeho píle a zájem o hospodářskou politiku jej po roce dostala do Reichstagu (budova Říšského sněmu v Berlíně). Funk se díky hospodářským znalostem brzy stal Hitlerovým ekonomickým poradcem. V roce 1933, kdy se NSDAP dostala k moci, se Funk stal tiskovým mluvčím říšské vlády. Po pěti letech (1938) se dostal na místo Hjalmara Schachta (bývalý říšský ministr hospodářství). Walter Funk se roku 1939 dostal na pozici prezidenta říšské banky.
Po druhé světové válce byl Funk zatčen a souzen v Norimberském procesu. Za zločiny proti lidskosti a za válečné zločiny mu byl uložen doživotní trest odnětí svobody. Po dvanácti letech strávených ve vězení byl Funk kvůli vážné nemoci z vězení propuštěn. Zemřel o tři roky později v Düsseldorfu ve věku 69 let.Kdo byl Walter Funk? Životopis Walter Funk, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Walter Funk

Národnost: německá
Datum narození: 18. 8. 1890
Místo narození: Trakehnen, Německé císařství
Datum úmrtí: 31. 5. 1960

Tento text (Walter Funk) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Sklářská píšťala? Vzpomenete si na definici slova Přátelství? Znáte definici termínu Monogamie? Vzpomněli byste si na význam slova Alžírská káva?

Klíčová slova: datum úmrtí, kde se narodil Walter Funk?, místo narození, život, biografie, informace, lexikon, kdo to je, Walter Funk, vysvětlení, narození, kdy se narodil Walter Funk?, Walter Funk, zločin, nežijící, Kdy zemřel Walter Funk

Pojem Walter Funk je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Walter Funk ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Walter Funk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Walter Funk na Youtube

Hledat slovo Walter Funk ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Walter Funk na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Walter Funk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Walter Funk? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Walter Funk? Kdy se narodil Walter Funk? Kde se narodil Walter Funk? Kdy zemřel Walter Funk? Walter Funk je v kategorii Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Walter Funk kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walter Funk i v jiné kategorii než je zločin.