Kdo je to?
Kdo byl Boris Hybner? Životopis Boris Hybner, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Boris Hybner

Kdo byl Boris Hybner? Životopis, informace, biografie, herectví

Boris Hybner byl český herec, mim, režisér, scénárista a pedagog na pražské HAMU (Hudební a taneční akademie múzických umění v Praze). Narodil se ve Vyškově a po maturitě na střední škole Hybner pracoval v Litvínově v chemickém závodě. Poté chvíli studoval na zemědělské škole a ve Zlíně (Gottwaldov) na pedagogickém institutu. Založil zde kabaret Reflektor.
Od roku 1964 Boris Hybner působil v Pantomimě Na zábradlí v souboru Ladislava Fialky. O dva roky později založil s kamarádem Ctiborem Turbou soubor Pantomima Alfréda Jarryho (PAJ), se kterým v témže roce zvítězili v Litvínově na prvním pantomimickém festivalu (1966). O 12 let později spolu založili soubor Gag (1978) a v roce 1990 založili stejnojmenné divadlo.V divadle se hrálo celých 6 sezón.
Hybner se proslavil trilogií Na konci zahrady jménem Hollywood, ze které se později stal televizní seriál GAGMAN (získal ocenění Bronzová růže z festivalu Montreux). Mezi jeho další známé hry patřilo Harakiri, Idiot, Concerto Grosso nebo Mim session.
Na pražské HAMU se stal profesorem (2008) na oboru taneční umění, kde vyučoval komediální a nonverbální divadlo.
Zahrál si i menší role ve filmech Jára Cimrman ležící, spící (1983), Rozpuštěný a vypuštěný (1984), Pelíšky (1999), Pupendo (2003), Čert ví proč (2003), U mě dobrý (2008) a Probudím se včera (2012).
Jeho dcera Vanda Hybnerová je známá česká herečka.
Boris Hybner zemřel roku 2016 na infarkt ve věku 74 let.Kdo byl Boris Hybner? Životopis Boris Hybner, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Boris Hybner

Národnost: česká
Datum narození: 5. 8. 1941
Místo narození: Vyškov, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 2. 4. 2016

Popis osobnosti Boris Hybner můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zbruf? Vzpomenete si na definici slova Plurál? Znáte pojem A-GPS? Vzpomněli byste si na význam slova Demence?

Klíčová slova: život, kdo je Boris Hybner?, vysvětlení, kde se narodil Boris Hybner?, kdo to je, datum úmrtí, nežijící, herectví, popis, Boris Hybner, osobnost, wiki, lexikon, Boris Hybner, kdy se narodil Boris Hybner?, zajímavosti

Pojem Boris Hybner je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Boris Hybner ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Boris Hybner na Youtube

Vyhledat slovo Boris Hybner ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Boris Hybner na Google.cz

Hledat slovo Boris Hybner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Boris Hybner například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Boris Hybner? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Boris Hybner? Kdy se narodil Boris Hybner? Kde se narodil Boris Hybner? Kdy zemřel Boris Hybner? Boris Hybner patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Boris Hybner dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Boris Hybner i v jiné kategorii než je herectví.