Kdo je to?
Kdo je Lars Kepler? Životopis Lars Kepler, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Lars Kepler

Kdo je Lars Kepler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Lars Kepler je psedonymem pro manželskou dvojici autorů - Alexandra Ahndorilla a Alexandry Coelho Ahndorillové. Jsou to autoři kriminálních románů.
Jejich pseudonym je promyšlený do posledního detailu: křestní jméno Lars odkazuje na švédského spisovatele Stiega Larssona, který byl autorem trilogie Millennium; příjmení pak připomíná slavného astronoma Jana Keplera - jako předchůdce nového objevování.
Zatímco Alexandr vyrůstal v blízkosti Stockholmu, Alexandra pochází ze severního Švédska. Alexandr chtěl být jako malý malíř, ale pak se přeorientoval na literaturu a svou první vlastní novelu vydal v pouhých 19 letech. Alexandra chtěla jako malá být herečka, pak ale studovala historii na vysoké škole a před společnou tvorbou stihla vydat tři historické novely.
Manželé Ahndorillovi se vzali v roce 1994, od té doby žijí ve Stockholmu a mají spolu 3 dcery. Literárně se společně prosadili v roce 2009 a jejich prvotina nesla název Hypnotizér. Kniha byla úspěšná nejen ve Švédsku, ale i v mnoha dalších zemích, o čemž svědčí i fakt, že práva na knihu byla prodána do nejméně 30 zemí. V této knize také poprvé najdeme postavu Joonyho Linnyho, což je švédský vyšetřovatel, který má finské předky. Zajímavé je, že záhadami obestřený je právě i samotný kriminalista. (Mimochodem Joony odkazuje na biblického Jonáše.)
Další literární díla na sebe nenechala dlouho čekat a vyšla postupně - téměř každý 1 až 2 roky jedno. Můžeme jmenovat Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně, Písečný muž, Stalker, Lovec králíků, Lazar, Zrcadlový muž, Pavouk. Mimo sérii se slavným detektivem stojí román Playground z roku 2015.
Pro české čtenáře je dobré, že všechna díla byla přeložena i do češtiny, a vyšla dokonce jako audioknihy.
Román Hypnotizér se již dočkal i filmového zpracování, a to v roce 2012, režie se tehdy ujal švédský režisér Lasse Hallström.Kdo je Lars Kepler? Životopis Lars Kepler, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Lars Kepler

Národnost: švédská
Datum narození: 20. 1. 1967 / 2. 3. 1966
Místo narození: Stockholm/Helsingborg (Švédsko)

Popis osobnosti Lars Kepler můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Daňový doklad? Pamatujete si definici pojmu IKEM? Znáte termín Vinobraní? Vzpomněli byste si co znamená slovo COC list?

Klíčová slova: wikipedie, Lars Kepler, kdy se narodil Lars Kepler?, vysvětlení, lexikon, literatura, informace, narození, zajímavosti, wiki, osobnosti, kdo je Lars Kepler?, život, životopis, literatura, národnost

Pojem Lars Kepler je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Lars Kepler ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Lars Kepler ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Lars Kepler na Google obrázcích

Hledat heslo Lars Kepler ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lars Kepler na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lars Kepler například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lars Kepler

Teďka už zajisté víte Kdo je to Lars Kepler? Kdy se narodil Lars Kepler? Kde se narodil Lars Kepler? Lars Kepler je v sekci Literatura

Kategorie literatura, poetka, lars Kepler, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Lars Kepler dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lars Kepler i v jiné kategorii než je literatura.