Kdo je to?
Kdo je Lars Kepler? Životopis Lars Kepler, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo je Lars Kepler?

Kdo je Lars Kepler? Životopis, informace, biografie, literatura

Lars Kepler je psedonymem pro manželskou dvojici autorů - Alexandra Ahndorilla a Alexandry Coelho Ahndorillové. Jsou to autoři kriminálních románů.
Jejich pseudonym je promyšlený do posledního detailu: křestní jméno Lars odkazuje na švédského spisovatele Stiega Larssona, který byl autorem trilogie Millennium; příjmení pak připomíná slavného astronoma Jana Keplera - jako předchůdce nového objevování.
Zatímco Alexandr vyrůstal v blízkosti Stockholmu, Alexandra pochází ze severního Švédska. Alexandr chtěl být jako malý malíř, ale pak se přeorientoval na literaturu a svou první vlastní novelu vydal v pouhých 19 letech. Alexandra chtěla jako malá být herečka, pak ale studovala historii na vysoké škole a před společnou tvorbou stihla vydat tři historické novely.
Manželé Ahndorillovi se vzali v roce 1994, od té doby žijí ve Stockholmu a mají spolu 3 dcery. Literárně se společně prosadili v roce 2009 a jejich prvotina nesla název Hypnotizér. Kniha byla úspěšná nejen ve Švédsku, ale i v mnoha dalších zemích, o čemž svědčí i fakt, že práva na knihu byla prodána do nejméně 30 zemí. V této knize také poprvé najdeme postavu Joonyho Linnyho, což je švédský vyšetřovatel, který má finské předky. Zajímavé je, že záhadami obestřený je právě i samotný kriminalista. (Mimochodem Joony odkazuje na biblického Jonáše.)
Další literární díla na sebe nenechala dlouho čekat a vyšla postupně - téměř každý 1 až 2 roky jedno. Můžeme jmenovat Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně, Písečný muž, Stalker, Lovec králíků, Lazar, Zrcadlový muž, Pavouk. Mimo sérii se slavným detektivem stojí román Playground z roku 2015.
Pro české čtenáře je dobré, že všechna díla byla přeložena i do češtiny, a vyšla dokonce jako audioknihy.
Román Hypnotizér se již dočkal i filmového zpracování, a to v roce 2012, režie se tehdy ujal švédský režisér Lasse Hallström.Kdo je Lars Kepler? Životopis Lars Kepler, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Lars Kepler

Národnost: švédská
Datum narození: 20. 1. 1967 / 2. 3. 1966
Místo narození: Stockholm/Helsingborg (Švédsko)

Popis osobnosti Lars Kepler můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Mandátní smlouva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sinice? Znáte termín Demikát? Víte co je Úvěr?

Klíčová slova: wikipedie, literatura, wiki, národnost, biografie, místo narození, literatura, informace, zajímavosti, kdy se narodil Lars Kepler?, lexikon, vysvětlení, datum narození, osobnost, život, životopis

Pojem Lars Kepler je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Lars Kepler ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Lars Kepler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Lars Kepler ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Lars Kepler ve Wikipedii

Vyhledat heslo Lars Kepler v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Lars Kepler například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Lars Kepler?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Lars Kepler? Kdy se narodil Lars Kepler? Kde se narodil Lars Kepler? Lars Kepler patří do sekce Literatura

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Lars Kepler třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lars Kepler i v jiné kategorii než je literatura.