Kdo je to?
Kdo byl Václav IV? Životopis Václav IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav IV?

Kdo to byl Václav IV? Stručný životopis

Václav IV. byl český král, syn Karla IV a Anny Svídnické. Českým králem byl v letech 1378–1419, v letech 1376-1400 byl i římským králem. Často je líčen jako neschopný vládce, cholerik a opilec. Vládl však ve velmi těžké době a na vládu nebyl dobře připraven.
Václav IV. byl příznivce Jana Husa a vydal Dekret kutnohorský. Při vládnutí často hledal kompromisy, to se mu však nedařilo, proto se povinnostem vyhýbal.Kdo byl Václav IV? Životopis Václav IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Václav IV

Národnost: česká
Datum narození: 26. února 1361
Místo narození: Norimberk
Datum úmrtí: 16. srpna 1419

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Václav IV sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Fyzioterapie? Vzpomněli byste si na význam slova Diverzifikace? Rozumíte pojmu Herbalife? Znáte definici termínu Debet?

Klíčová slova: popis, popis, co je to Václav IV?, kdo to je, slovo, synonymum, odborný výraz, co znamená, definice, Václav IV, lexikon, význam slova, význam pojmu, wiki, vysvětlení, původ slova

Pojem Václav IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Václav IV na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav IV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Václav IV ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Václav IV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav IV například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Václav IV?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Václav IV? Kdo to byl Václav IV? Kdy se narodil Václav IV? Kde se narodil Václav IV? Kdy zemřel Václav IV? Václav IV patří do sekce panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Václav IV například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav IV i v jiné kategorii než je panovníci.