Kdo je to?
Kdo byl Václav IV? Životopis Václav IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Václav IV?

Kdo byl Václav IV? Životopis, informace, biografie, panovníci

Václav IV. byl český král, syn Karla IV a Anny Svídnické. Českým králem byl v letech 1378–1419, v letech 1376-1400 byl i římským králem. Často je líčen jako neschopný vládce, cholerik a opilec. Vládl však ve velmi těžké době a na vládu nebyl dobře připraven.
Václav IV. byl příznivce Jana Husa a vydal Dekret kutnohorský. Při vládnutí často hledal kompromisy, to se mu však nedařilo, proto se povinnostem vyhýbal.Kdo byl Václav IV? Životopis Václav IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní údaje o osobě Václav IV

Národnost: česká
Datum narození: 26. února 1361
Místo narození: Norimberk
Datum úmrtí: 16. srpna 1419

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Václav IV s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Vodní dýmka? Znáte pojem Ekoterorismus? Rozumíte pojmu Aloha? Vzpomenete si na definici slova Společenská škodlivost?

Klíčová slova: nežijící, životopis, wiki, Václav IV, informace, národnost, datum úmrtí, místo narození, Kdy zemřel Václav IV, popis, lexikon, zajímavosti, narození, vysvětlení, život, kde se narodil Václav IV?

Pojem Václav IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Václav IV

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav IV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Václav IV ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Václav IV na Google.cz

Najít heslo Václav IV ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav IV například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Václav IV? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Václav IV? Kdy se narodil Václav IV? Kde se narodil Václav IV? Kdy zemřel Václav IV? Václav IV je v sekci Panovníci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Václav IV dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav IV i v jiné kategorii než je panovníci.