Kdo je to?
Kdo byl Herodes Veliký? Životopis Herodes Veliký, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Herodes Veliký

Kdo byl Herodes Veliký? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Herodes I. Veliký, s přízviskem Ukrutný, byl judejský král. Herodes se narodil ve městě Edóm (Idumea) jako druhorozený syn. Jeho otec Antipatros Idumejský měl dobré vztahy s Juliem Cesarem, který přenechal Antipatrosovi dohled nad Judeou. Herodes byl schopný a brzy se projevil jako dobrý vojevůdce. Během roku 40 př. n. l. byl římským senátem jmenován králem Judska. Kralovat ovšem začal až v roce 37 př. n. l. po sňatku s princeznou Mariamné. Měli spolu celkem 12 dětí. Za jeho vlády nechal opravit chrám v Jeruzalémě, královský palác, město Samaří, vybudoval přístavní město Caesarea Maritima, známou pevnost Masada, Jeskyni patriarchů a další. Kolem roku 23 př. n. l. postavil pevnost Herodeon, kde byl po své smrti roku 4 př. n. l. pohřben. Hrobka byla nalezena archeology v roce 2007. Herodes údajně zemřel na selhání ledvin ve věku 69 let.
I když byl Herodes schopný vládce, byl také velmi krutý, což je zaznamenáno také v bibli, kdy nechal vyvraždit kojence v Betlémě. Dokonce nechal zavraždit svou ženu Mariamné a své syny.Kdo byl Herodes Veliký? Životopis Herodes Veliký, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní údaje o osobě Herodes Veliký

Národnost: idumejská
Datum narození: 73 př. n. l.
Místo narození: Edóm
Datum úmrtí: 4 př. n. l.

Zaujala vás biografie osobnosti Herodes Veliký? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Metafikce? Víte, co je to Prostata? Vzpomenete si na definici slova Benigní? Rozumíte pojmu Benešovy dekrety?

Klíčová slova: panovníci, nežijící, kdy se narodil Herodes Veliký?, národnost, panovníci, datum narození, národnost, Herodes Veliký, kdo je Herodes Veliký?, lexikon, Kdy zemřel Herodes Veliký, wiki, život, kdo to je, životopis, místo narození

Pojem Herodes Veliký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Herodes Veliký doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Herodes Veliký v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Herodes Veliký ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Herodes Veliký ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herodes Veliký ve Wikimedia Commons

Najít výraz Herodes Veliký ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Herodes Veliký například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Herodes Veliký?

Právě jste zjistili Kdo byl Herodes Veliký? Kdy se narodil Herodes Veliký? Kde se narodil Herodes Veliký? Kdy zemřel Herodes Veliký? Herodes Veliký je v kategorii Panovníci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Herodes Veliký například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herodes Veliký i v jiné kategorii než je panovníci.