Kdo je to?
Kdo byl Herodes Veliký? Životopis Herodes Veliký, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Herodes Veliký?

Kdo byl Herodes Veliký? Životopis, informace, biografie, panovníci

Herodes I. Veliký, s přízviskem Ukrutný, byl judejský král. Herodes se narodil ve městě Edóm (Idumea) jako druhorozený syn. Jeho otec Antipatros Idumejský měl dobré vztahy s Juliem Cesarem, který přenechal Antipatrosovi dohled nad Judeou. Herodes byl schopný a brzy se projevil jako dobrý vojevůdce. Během roku 40 př. n. l. byl římským senátem jmenován králem Judska. Kralovat ovšem začal až v roce 37 př. n. l. po sňatku s princeznou Mariamné. Měli spolu celkem 12 dětí. Za jeho vlády nechal opravit chrám v Jeruzalémě, královský palác, město Samaří, vybudoval přístavní město Caesarea Maritima, známou pevnost Masada, Jeskyni patriarchů a další. Kolem roku 23 př. n. l. postavil pevnost Herodeon, kde byl po své smrti roku 4 př. n. l. pohřben. Hrobka byla nalezena archeology v roce 2007. Herodes údajně zemřel na selhání ledvin ve věku 69 let.
I když byl Herodes schopný vládce, byl také velmi krutý, což je zaznamenáno také v bibli, kdy nechal vyvraždit kojence v Betlémě. Dokonce nechal zavraždit svou ženu Mariamné a své syny.Kdo byl Herodes Veliký? Životopis Herodes Veliký, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Herodes Veliký

Národnost: idumejská
Datum narození: 73 př. n. l.
Místo narození: Edóm
Datum úmrtí: 4 př. n. l.

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Herodes Veliký? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Zikkurat? Znáte definici termínu Makaróny? Vzpomenete si na definici slova Slang? Pamatujete si definici pojmu Spotřebitelský úvěr?

Klíčová slova: narození, informace, wiki, datum úmrtí, wikipedie, biografie, život, národnost, kde se narodil Herodes Veliký?, panovníci, osobnosti, kdy se narodil Herodes Veliký?, vysvětlení, popis, nežijící, osobnost

Pojem Herodes Veliký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Herodes Veliký ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Herodes Veliký ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Herodes Veliký ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Herodes Veliký na Youtube

Najít termín Herodes Veliký ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Herodes Veliký například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Herodes Veliký?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Herodes Veliký? Kdy se narodil Herodes Veliký? Kde se narodil Herodes Veliký? Kdy zemřel Herodes Veliký? Herodes Veliký patří do sekce Panovníci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Herodes Veliký třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herodes Veliký i v jiné kategorii než je panovníci.