Kdo je to?
Kdo je Dominik Furch? Životopis Dominik Furch, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Dominik Furch

Kdo je Dominik Furch? Životopis, informace, biografie, sport

Český hokejový brankář Dominik Furch se s hokejkou v ruce postavil na ledovou plochu už jako sedmiletý špunt. Tehdy naskočil na led za pražskou Kobru. Původně byl obsazován na poli jako hráč, až v něm trenéři Jiří Hájek a Jan Chrastil objevili skvělého brankáře.
Když bylo Dominikovi šestnáct let, dostával čím dál víc šancí zahrát si v reprezentačních výběrech. V sezóně 2008-2009 opustil na čas Slávii, aby mohl hostovat v Havlíčkově Brodu. Po nabrání nespočtu zkušeností se do Slávie vrátil. Ihned nastoupil do nejvyšší soutěže.
V sezónách 2015-2016 a 2017-2018 působil v KHL. Tehdy hostoval v týmu Avangard Omsk. V roce 2016 při Mistrovství světa v ledním hokeji získal dokonce titul nejlepšího brankáře. Jeho kariéra měla ovšem docela krkolomný průběh, neboť na Mistrovství světa v roce 2017 a Zimních olympijských hrách v roce 2018 seděl pouze na střídací lavičce a do branky se vůbec nedostal.
V roce 2009 začal randit s Kateřinou Morávkovou, kterou po osmileté známosti požádal o ruku. V roce 2017 uspořádal velkolepou svatbu. Manželství bylo korunováno narozením dvou synů. Do idylky šťastného manželství však zasáhla v únoru 2023 špatná zpráva v podobě manželčiny rakoviny prsu. Po náročné operaci oznámili manželé pozitivní zprávu. Zhoubné nádory byly odstraněny a paní Kateřina bude zdravá. Dominik si tak může oddychnout a naplno se vrhnout do další hokejové sezóny.Kdo je Dominik Furch? Životopis Dominik Furch, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Dominik Furch

Národnost: česká
Datum narození: 19. dubna 1990

Sdílejte tuto stránku s osobností Dominik Furch s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ubuntu? Rozumíte pojmu Hinduismus? Víte, co je to Messenger? Znáte pojem Konzervatismus?

Klíčová slova: lexikon, informace, osobnost, datum narození, Dominik Furch, Dominik Furch, život, zajímavosti, wiki, osobnosti, sport, sport, životopis, kdo je Dominik Furch?, wikipedie, vysvětlení

Pojem Dominik Furch je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Dominik Furch ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dominik Furch ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Dominik Furch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dominik Furch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Dominik Furch ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dominik Furch například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Dominik Furch?

Nyní již víte Kdo je to Dominik Furch? Kdy se narodil Dominik Furch? Dominik Furch je v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Dominik Furch například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dominik Furch i v jiné kategorii než je sport.