Kdo je to?
Kdo je Ladislav Vízek? Životopis Ladislav Vízek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Ladislav Vízek

Kdo je Ladislav Vízek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Ladislav Vízek je bývalý český fotbalový reprezentant, bývalý hráč týmu Dukla Praha, olympijský vítěz z roku 1980, fotbalový funkcionář a komentátor fotbalových utkání. Vízek se narodil v Chlumci nad Cidlinou. Od malička se věnoval fotbalu se svým bratrem Milanem. Stal se odchovancem týmu TJ Čechie Hlušice a jako dorostenec působil v týmu Jiskra Nový Bydžov. Ve dvaceti letech se připojil k prvnímu týmu prvoligového klubu AS Dukla Praha (1975). Vízek byl hráčem Dukly Praha v letech 1975 až 1985. Během deseti sezón odehrál více než 300 ligových utkání, ve kterých dokázal vsítit 110 branek. S týmem z Julisky se celkem třikrát radoval ze zisku ligového titulu. Poprvé se z titulu radoval ve své druhé sezóně (1976/1977). Poté s týmem získal ligové prvenství v sezónách 1978/1979 a 1981/1982.
Poslední dvě sezóny v kariéře strávil v prvoligovém francouzském týmu AC Le Havre (1986-1988). Během dvou sezón odehrál 61 zápasů, ve kterých se prosadil celkem jedenáctkrát. Následně ukončil profesionální kariéru a hrával už jen v nižších soutěžích. Později se stal fotbalovým funkcionářem a začal komentovat fotbalová utkání.
Vízek reprezentoval Československo v letech 1977-1986 a v 55 utkáních se mu podařilo skórovat třináctkrát. Nejúspěšnějším rokem v reprezentaci se pro něj stal rok 1980. V tomto roce dokázal s reprezentací získat bronzovou medaili z Mistrovství Evropy v Itálii (Itálie skončila čtvrtá). Následně se s týmem radoval ze zlaté olympijské medaile z Letních olympijských hrách v Moskvě. V roce 1982 se zúčastnil Mistrovství světa ve Španělsku.
Ladislav Vízek má se svou ženou celkem tři děti (Pavlína, Viktorie, Ladislav). Jeho dcera Pavlína je provdaná za bývalého reprezentačního fotbalistu Vladimíra Šmicera. Vízkův bratr Milan hrával za prvoligový tým FK Teplice.
Ladislav Vízek se roku 2016 zúčastnil televizní taneční soutěže Star Dance …když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Eva Krejčířová.Kdo je Ladislav Vízek? Životopis Ladislav Vízek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Ladislav Vízek

Národnost: česká
Datum narození: 22. 1. 1955
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou, Československo

Tento text (Ladislav Vízek) můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Lycra? Znáte termín Kyselo? Pamatujete si definici pojmu Avízo? Víte, co je to PSPad?

Klíčová slova: datum narození, informace, národnost, osobnosti, kdo je Ladislav Vízek?, životopis, Ladislav Vízek, biografie, wikipedie, sport, vysvětlení, osobnost, kdy se narodil Ladislav Vízek?, sport, popis, lexikon

Pojem Ladislav Vízek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Ladislav Vízek v následujících vyhledávačích

Najít termín Ladislav Vízek ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Ladislav Vízek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Ladislav Vízek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ladislav Vízek ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Vízek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Vízek například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladislav Vízek

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Ladislav Vízek? Kdy se narodil Ladislav Vízek? Kde se narodil Ladislav Vízek? Ladislav Vízek je v sekci Sport

Kategorie sport, gymnastka výskok, ladislav Vízek, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ladislav Vízek např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Vízek i v jiné kategorii než je sport.