Kdo je to?
Kdo je Kim Basinger? Životopis Kim Basinger, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kim Basinger

Kdo je Kim Basinger? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kimila, zkráceně Kim, Ann Basinger je americká filmová herečka, modelka, držitelka ceny Oscar a Zlatý glóbus. Basinger se narodila ve městě Athens ve státě Georgia v USA do rodiny muzikanta a herečky a měla další 4 sourozence. Krásu Kim zdědila po matce, která se mimo herectví věnovala modelingu. V mládí se Kim začala postupně také věnovat modelingu a dokonce vyhrála několik soutěží krásy. Již ve 20 letech byla úspěšnou modelkou. Zahrála si ve spoustě televizních reklam a objevila se na obálkách předních módních časopisů. Ve 23 letech (1976) se přestěhovala do Los Angeles a začala navštěvovat kurzy herectví. Herectví ji pohltilo a modeling musel jít stranou.
Z počátku si zahrála v epizodních rolích televizních seriálu a ve filmu debutovala roku 1978 snímkem Katie: Portrait of a Centerfold. Dále získala roli v úspěšném filmu Hard Country (1981), Zlatý důl (1982) a dokonce si roku 1983 zahrála bondgirl v bondovce Nikdy neříkej nikdy s hercem Seanem Connerym. Následovaly další úspěšné role ve filmech Přirozený talent (1984), Láskou posedlí (1985), Nadine (1987), Krásná mimozemšťanka (1988), Batman (1989). Největší úspěch pro Basinger znamenal rok 1997, kdy si zahrála ve velmi úspěšném filmu L. A. – Přísně tajné, za který obdržela cenu Oscar (nejlepší herečka ve vedlejší roli), cenu Zlatý glóbus a byla nominovaná na cenu BAFTA. Dále se ještě objevila ve filmech 8. míle (2002), Dveře v podlaze (2004), Planina v ohni (2008), Zpátky v ringu (2013), Správní chlapi (2016), Padesát odstínů temnoty (2017) a Padesát odstínů svobody (2018). Doposud se Basinger objevila ve více než 40 filmech.
Kim Basinger je vegetariánka a aktivně podporuje organizaci PETA na ochranu zvířat.Kdo je Kim Basinger? Životopis Kim Basinger, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Kim Basinger

Národnost: americká
Datum narození: 8. 12. 1953
Místo narození: Athens, Georgia, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Kim Basinger? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Torx? Víte, co je to Šufánek? Vzpomenete si na definici slova Submisivita? Rozumíte pojmu Viskóza?

Klíčová slova: životopis, Kim Basinger, kde se narodila Kim Basinger?, místo narození, herectví, narození, popis, národnost, zajímavosti, datum narození, lexikon, herectví, osobnosti, wiki, informace, wikipedie

Pojem Kim Basinger je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Kim Basinger na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kim Basinger ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kim Basinger ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kim Basinger na Google.cz

Hledat termín Kim Basinger v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kim Basinger například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Kim Basinger? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Kim Basinger? Kdy se narodila Kim Basinger? Kde se narodila Kim Basinger? Kim Basinger se nachází v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Kim Basinger dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kim Basinger i v jiné kategorii než je herectví.