Kdo je to?
Kdo je Kim Basinger? Životopis Kim Basinger, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Kim Basinger?

Kdo je Kim Basinger? Životopis, informace, biografie, herectví

Kimila, zkráceně Kim, Ann Basinger je americká filmová herečka, modelka, držitelka ceny Oscar a Zlatý glóbus. Basinger se narodila ve městě Athens ve státě Georgia v USA do rodiny muzikanta a herečky a měla další 4 sourozence. Krásu Kim zdědila po matce, která se mimo herectví věnovala modelingu. V mládí se Kim začala postupně také věnovat modelingu a dokonce vyhrála několik soutěží krásy. Již ve 20 letech byla úspěšnou modelkou. Zahrála si ve spoustě televizních reklam a objevila se na obálkách předních módních časopisů. Ve 23 letech (1976) se přestěhovala do Los Angeles a začala navštěvovat kurzy herectví. Herectví ji pohltilo a modeling musel jít stranou.
Z počátku si zahrála v epizodních rolích televizních seriálu a ve filmu debutovala roku 1978 snímkem Katie: Portrait of a Centerfold. Dále získala roli v úspěšném filmu Hard Country (1981), Zlatý důl (1982) a dokonce si roku 1983 zahrála bondgirl v bondovce Nikdy neříkej nikdy s hercem Seanem Connerym. Následovaly další úspěšné role ve filmech Přirozený talent (1984), Láskou posedlí (1985), Nadine (1987), Krásná mimozemšťanka (1988), Batman (1989). Největší úspěch pro Basinger znamenal rok 1997, kdy si zahrála ve velmi úspěšném filmu L. A. – Přísně tajné, za který obdržela cenu Oscar (nejlepší herečka ve vedlejší roli), cenu Zlatý glóbus a byla nominovaná na cenu BAFTA. Dále se ještě objevila ve filmech 8. míle (2002), Dveře v podlaze (2004), Planina v ohni (2008), Zpátky v ringu (2013), Správní chlapi (2016), Padesát odstínů temnoty (2017) a Padesát odstínů svobody (2018). Doposud se Basinger objevila ve více než 40 filmech.
Kim Basinger je vegetariánka a aktivně podporuje organizaci PETA na ochranu zvířat.Kdo je Kim Basinger? Životopis Kim Basinger, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Kim Basinger

Národnost: americká
Datum narození: 8. 12. 1953
Místo narození: Athens, Georgia, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Kim Basinger? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Znovuzrození? Znáte definici termínu Předložka? Vzpomenete si na definici slova Duatlon? Pamatujete si definici pojmu Vítr?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, informace, narození, kde se narodila Kim Basinger?, kdy se narodila Kim Basinger?, vysvětlení, popis, biografie, lexikon, osobnost, kdo je Kim Basinger?, životopis, Kim Basinger, herectví, Kim Basinger

Pojem Kim Basinger je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Kim Basinger ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Kim Basinger ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kim Basinger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kim Basinger na Youtube

Hledat termín Kim Basinger ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kim Basinger například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Kim Basinger? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Kim Basinger? Kdy se narodila Kim Basinger? Kde se narodila Kim Basinger? Kim Basinger je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Kim Basinger dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kim Basinger i v jiné kategorii než je herectví.