Kdo je to?
Kdo je Avril Lavigne? Životopis Avril Lavigne, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Avril Lavigne

Kdo je Avril Lavigne? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Avril Lavigne je kanadská rocková zpěvačka a textařka. Lavigne se narodila v kanadském městě Belleville v provincii Ontario. Má mladší sestru Michelle a staršího bratra Matthewa. Od útlého věku Avril milovala zpěv. V pěti letech se s rodinou přestěhovala do města Napanne. Ve 14 letech se zúčastnila rozhlasové soutěže, kterou následně vyhrála. Díky vítězství měla možnost si zazpívat s popovou zpěvačkou Shaniou Twain. Během jejího koncertu Avril zazpívala skladbu What made you say that? Vystupovala také s Lennox Community Theatre, díky čemuž si ji všiml folkový zpěvák Steva Medda. Následně s ním Avril nazpívala skladbu Touch the sky, která byla na albu Quinte Spirit z roku 1999. V dalším jeho albu My window to you se podílela na písních Temple of life a Two rivers (2000).
Už v 16 letech podepsala v New Yorku smlouvu s nahrávací společností Arista Records. Debutové album Let go vydala v roce 2002. Album se stalo hitem a po půl roce bylo dokonce čtyřikrát platinové. Celkem se prodalo 16 milionů nosičů. Na albu se objevily hity jako Complicated, Sk8er boi, I’m with you nebo Losing grip. Druhé album Under My skin vydala v roce 2004. Album zaznamenalo velký prodejní úspěch (za první týden se prodalo 380 000 nosičů). Mezi jeho největší hity patří Don’t tell me, My happy ending a Nobody’s home. V pořadí třetí album The best damn thing se na pultech objevilo roku 2007. Obsahovalo známé skladby Girlfriend, Keep holding on, When you’re gone nebo Hot. V té době se již podruhé dostala na obálku časopisu Maxim, roku 2008 navrhla vlastní řadu oblečení pod názvem Abbey Dawn (její přezdívka z dětství). V následujícím roce vydala parfém Black star.
Roku 2010 vytvořila kolekci oděvních designů pro společnost Disney. Inspirovala se filmem Alenka v říši divů, pro který napsala také píseň Alice. O rok později vydala čtvrté album Goodbye Lullaby (2011). Páté album s názvem Avril Lavigne vydala o dva roky později (2013). Další album Head above water vyšlo až o šest let později (2019). V téže době se Lavigne léčila s lymskou boreliózou. Doposud poslední a sedmé album Love sux vyšlo na začátku roku 2022.
Lavigne se objevila i před kamerou. Nejprve hrála sebe v jedné epizodě amerického seriálu Sabrina – mladá čarodějnice (2002). Následně ztvárnila roli ve filmu Divoká jízda (2004), Fast food nation (2006) a Osobní spravedlnost (2007). Roku 2006 propůjčila hlas jedné z postav animovaného filmu Za plotem a v roce 2017 namluvila Sněhurku ve filmu Charming.
Avril Lavigne si v roce 2006 vzala Derycka Whibleyma (frontman kapely Sum 41). Manželství však skončilo o tři roky později rozvodem (2009). V roce 2012 začala randit se zpěvákem skupiny Nickelback Chadem Kroegerem. Po roce vztahu se vzali, ale po dvou letech manželství se rozvedli. Od roku 2022 je zasnoubená s Mod Sunem (raper).Kdo je Avril Lavigne? Životopis Avril Lavigne, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Avril Lavigne

Národnost: kanadská
Datum narození: 27. 9. 1984
Místo narození: Belleville, Ontario, Kanada

Zaujala vás biografie osobnosti Avril Lavigne? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Parkinsonova nemoc? Znáte termín Poslední zvonění? Víte co je Barter? Víte, co je to Triumvirát?

Klíčová slova: kdo je Avril Lavigne?, osobnosti, biografie, Avril Lavigne, osobnost, životopis, wikipedie, datum narození, kde se narodila Avril Lavigne?, život, lexikon, hudba, narození, místo narození, kdy se narodila Avril Lavigne?, informace

Pojem Avril Lavigne je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Avril Lavigne v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Avril Lavigne ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Avril Lavigne ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avril Lavigne ve Wikimedia Commons

Najít heslo Avril Lavigne ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avril Lavigne například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Avril Lavigne?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Avril Lavigne? Kdy se narodila Avril Lavigne? Kde se narodila Avril Lavigne? Avril Lavigne se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, saxofonista, avril Lavigne, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Avril Lavigne řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avril Lavigne i v jiné kategorii než je hudba.