Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Zaujalo vás slovo, termín Utilitarista? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Logopedie? Víte co je Word? Znáte definici termínu Ateista? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chvalozpěv?

Klíčová slova: wiki, pojem, filozofie, význam slova, slovo, kdo je Utilitarista?, význam, původ slova, synonymum, termín, popis, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, definice, lexikon

Pojem Utilitarista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít heslo Utilitarista ve Wikipedii

Hledat pojem Utilitarista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Utilitarista ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Utilitarista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilitarista například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Utilitarista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista se nachází v sekci filozofie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Utilitarista i v jiné kategorii než je sekce filozofie.