Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Sdílejte tuto stránku se slovem Utilitarista s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kondiční cvičení? Rozumíte pojmu Postskriptum? Znáte definici termínu Umakart? Znáte pojem Gamepad?

Klíčová slova: slovo, informace, přesný výraz, synonymum, termín, odborný výraz, kdo je Utilitarista?, formulace, popis, popis, wiki, význam pojmu, lexikon, definice, vysvětlení, etymologie

Pojem Utilitarista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Utilitarista ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Utilitarista na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Utilitarista ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Utilitarista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilitarista například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Utilitarista

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista je v kategorii filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Utilitarista i v jiné kategorii než v filozofie.