Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Tento text (Utilitarista) můžete sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Třtinový cukr? Pamatujete si definici pojmu Účtenková loterie? Znáte definici termínu Základní kapitál? Vzpomněli byste si co znamená slovo Debut?

Klíčová slova: wiki, co znamená, přesný význam, slovo, Utilitarista, definice, vysvětlení, význam, etymologie, heslo, popis, formulace, kdo to je, co je to Utilitarista?, přesný výraz, pojem

Pojem Utilitarista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Utilitarista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Utilitarista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Utilitarista ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Utilitarista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilitarista například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Utilitarista, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista je v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít pojem, definici, text, výraz dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie.