Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Utilitarista sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kondiční cvičení? Pamatujete si definici pojmu Saldo? Znáte definici termínu Umakart? Vzpomněli byste si co znamená slovo Poslední zvonění?

Klíčová slova: co je to Utilitarista?, přesný výraz, definice, filozofie, kdo to je, význam slova, heslo, popis, termín, lexikon, pojem, význam, etymologie, odborný výraz, kdo je Utilitarista?, význam pojmu

Pojem Utilitarista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Utilitarista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Utilitarista ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Utilitarista ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Utilitarista ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilitarista například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Utilitarista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista se nachází v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie.