Kdo je to?
Kdo byl Waldemar Matuška? Životopis Waldemar Matuška, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Waldemar Matuška?

Kdo to byl Waldemar Matuška? Stručný životopis

Waldemar Matuška byl jeden z nejznámějších československých zpěváků. Tento umělec byl populární i jako herec a bandžista. Původním povoláním byl sklář, který vystupoval s různými kapelami, kde zpíval a hrál na nejrůznější nástroje.
Umělecké počátky Waldemara Matušky jsou spojeny s divadlem Reduta a později Semafor a Rokoko. Zpíval s dalšími slavnými umělci a vystupoval v řadě filmů. V roce 1986 emigroval i s rodinou do USA. Po sametové revoluci se do Česka vracel na návštěvy. Zemřel na Floridě, pohřben je na Vyšehradském hřbitově.Kdo byl Waldemar Matuška? Životopis Waldemar Matuška, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Waldemar Matuška

Národnost: československá
Datum narození: 2. července 1932
Místo narození: Košice
Datum úmrtí: 30. května 2009

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Waldemar Matuška s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Platový výměr? Znáte definici termínu Polemika? Znáte definici termínu Kabala? Pamatujete si definici pojmu Sutura?

Klíčová slova: wiki, původ slova, Waldemar Matuška, odborný výraz, význam, heslo, formulace, slovo, etymologie, kdo je Waldemar Matuška?, co je to Waldemar Matuška?, lexikon, termín, pojem, vysvětlení, popis

Pojem Waldemar Matuška je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Waldemar Matuška ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Waldemar Matuška ve Wikimedia Commons

Najít termín Waldemar Matuška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Waldemar Matuška ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Waldemar Matuška například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Waldemar Matuška? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Waldemar Matuška? Kdo to byl Waldemar Matuška? Kdy se narodil Waldemar Matuška? Kde se narodil Waldemar Matuška? Kdy zemřel Waldemar Matuška? Waldemar Matuška se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Waldemar Matuška kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Waldemar Matuška i v jiné kategorii než je hudba.