Kdo je to?
Kdo byl Waldemar Matuška? Životopis Waldemar Matuška, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Waldemar Matuška?

Kdo to byl Waldemar Matuška? Stručný životopis

Waldemar Matuška byl jeden z nejznámějších československých zpěváků. Tento umělec byl populární i jako herec a bandžista. Původním povoláním byl sklář, který vystupoval s různými kapelami, kde zpíval a hrál na nejrůznější nástroje.
Umělecké počátky Waldemara Matušky jsou spojeny s divadlem Reduta a později Semafor a Rokoko. Zpíval s dalšími slavnými umělci a vystupoval v řadě filmů. V roce 1986 emigroval i s rodinou do USA. Po sametové revoluci se do Česka vracel na návštěvy. Zemřel na Floridě, pohřben je na Vyšehradském hřbitově.Kdo byl Waldemar Matuška? Životopis Waldemar Matuška, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Waldemar Matuška

Národnost: československá
Datum narození: 2. července 1932
Místo narození: Košice
Datum úmrtí: 30. května 2009

Líbí se stručný životopis s osobou Waldemar Matuška? Pak se podělte s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Jmenovatel? Znáte pojem Graviola? Znáte definici termínu Zubní korunka? Vzpomenete si na definici slova CCleaner?

Klíčová slova: co je to Waldemar Matuška?, vysvětlení, popis, původ slova, význam pojmu, synonymum, kdo je Waldemar Matuška?, význam slova, etymologie, definice, pojem, wiki, význam, přesný význam, Waldemar Matuška, formulace

Pojem Waldemar Matuška je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Waldemar Matuška v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Waldemar Matuška v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Waldemar Matuška ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Waldemar Matuška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Waldemar Matuška na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Waldemar Matuška například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Waldemar Matuška? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Waldemar Matuška? Kdo to byl Waldemar Matuška? Kdy se narodil Waldemar Matuška? Kde se narodil Waldemar Matuška? Kdy zemřel Waldemar Matuška? Waldemar Matuška je v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Waldemar Matuška dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Waldemar Matuška i v jiné kategorii než je hudba.