Kdo je to?
Kdo je to Baraba? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baraba? Lidé, hanlivé

Baraba

Jaký je význam slova Baraba? Co to znamená?

Označení baraba má v češtině dva významy: zaprvé jde o starší termín pro dělníka, obvykle stavějícího cesty, železnice či tunely. Zadruhé (především na Ostravsku) se jedná o hanlivý výraz pro člověka z nejnižší vrstvy společnosti, mohli bychom říct pro pobudu.
Slovo pochází z italštiny a do češtiny se pravděpodobně dostalo s italskými dělníky, kteří přicházeli na naše území za prací. V italštině jde o výraz pro otrhance, špinavého člověka. Zřejmě je odvozeno od biblického Barabáše, který byl propuštěn na svobodu, zatímco Ježíš Kristus byl odsouzen k ukřižování.


Kdo je to Baraba? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baraba? Lidé, hanlivé

Budeme rádi, pokud budete definici slova Baraba sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Výuční list? Víte, co je to Narozeniny? Rozumíte pojmu Podmět? Rozumíte pojmu IKEM?

Klíčová slova: přesný výraz, etymologie, hanlivé, Baraba, popis, hanlivé, informace, přesný výraz, wikipedie, heslo, lexikon, definice, význam pojmu, formulace, synonymum, co znamená

Pojem Baraba je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baraba ve Wikimedia Commons

Najít heslo Baraba ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Baraba na Youtube

Zkusit najít frázi Baraba ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Baraba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Baraba například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Baraba

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Baraba? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baraba? Definice pojmu Baraba patří do sekce Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Baraba i v jiné kategorii než je sekce hanlivé.