Kdo je to?
Kdo je to Pokladník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pokladník? Lidé, profese

Pokladník

Jaký je význam slova Pokladník? Co to znamená?

Pokladník je osoba, která má ve své správě pokladnu či kasu. Jejím úkolem je z pokladny peníze vydávat a přijímat je a vést o stavu poklady přehledné záznamy.
Funkce pokladníka může obsahovat různé činnosti v závislosti na konkrétní pracovní pozici.
Například může pracovat na přepážce (banky, směnárny apod.), kde provádí určité finanční operace, vede o těchto operacích záznamy, dohlíží na dodržování zákonů a norem apod. Takový pokladník vlastně poskytuje služby klientům.
V rámci organizace pak může být pokladník tím, kdo drží pokladnu a z té vydává či do ní přijímá finance spojené s chodem organizace. Dříve šlo například o výdaje na mzdy, nyní může jít o provozní výdaje apod. Pokladník je zodpovědný za finanční prostředky v pokladně a za to, aby byly pohyby v pokladně řádně zaznamenány a vedeny.
Funkce pokladníka je funkcí s vysokou osobní zodpovědností. Často ji vykonávají lidé se středoškolským či vysokoškolským ekonomickým vzděláním. Může se pojit i s dalšími pracovními posty jako je vedení účetnictví, fakturace apod.
Pokladník může být také označení pro osobu, která má na starosti peníze i v jiných než pracovních kolektivech - například třídní pokladník ve školách, pokladník na hromadných výletech apod. I v těchto případech má pokladník obvykle za obnos v pokladně zodpovědnost a měl by o pohybech v ní vést řádné záznamy.Kdo je to Pokladník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pokladník? Lidé, profese

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Cmunda? Rozumíte pojmu Silverlight? Víte, co je to Wrestling? Znáte pojem Anesteziologie?

Klíčová slova: lexikon, wiki, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, heslo, Pokladník, profese, význam, pojem, Pokladník, přesný význam, formulace, vysvětlení, slovo

Pojem Pokladník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Pokladník ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Pokladník ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Pokladník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Pokladník na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pokladník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokladník například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pokladník

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Pokladník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pokladník? Definice pojmu Pokladník je v sekci Profese

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Pokladník i v jiných kategoriích (než profese).