Kdo je to?
Kdo je to Dezolát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dezolát? Lidé, hanlivé

Kdo je to Dezolát?

Co znamená a jaký je význam slova Dezolát?

Dezolát je hanlivé označení pro životního ztroskotance. Často je tak nazýván například alkoholik nebo bezdomovec. Jde o člověka, který se o sebe nestará, tudíž má odpudivý vzhled, zapáchá apod., případně má nevhodné, až nechutné chování.
Výraz je odvozen od přídavného jména dezolátní. Pokud je něco v dezolátním stavu (např. historická památka; játra nemocného apod.) znamená to, že je to fatálně poškozené, téměř beznadějně zničené či rozpadající se. Jako synonyma ke slovu dezolátní se uvádějí slova jako zoufalý, či neutěšený.
Dezoláta bychom tedy mohli popsat jako člověka, který má po všech stránkách rozpadající se osobnost či vede neutěšený život.
Na počátku 20. let 21. století se slovo dezolát začalo objevovat jako synonymum pro lidi, kteří jsou antisystémově a často i antidemokraticky zaměření; případně pro osoby šířící dezinformace či takové, které dezinformacím bezvýhradně uvěřily.


Kdo je to Dezolát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dezolát? Lidé, hanlivé

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Internet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jmelí? Víte, co je to Životospráva? Víte co je Specifický symbol?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, význam, vysvětlení, hanlivé, Dezolát, etymologie, odborný výraz, Dezolát, přesný výraz, co znamená, pojem, informace, slovo, význam slova, wiki

Pojem Dezolát je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dezolát v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Dezolát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezolát ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dezolát na Google.cz

Hledat slovo Dezolát v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Dezolát ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezolát například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Dezolát? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Dezolát? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dezolát? Definice pojmu Dezolát se nachází v sekci Hanlivé

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat informace pojem, definici, text, výrazdejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Dezolát i jinde než v sekci než v hanlivé.