Kdo je to?
Kdo je to Dezolát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dezolát? Lidé, hanlivé

Dezolát

Jaký je význam slova Dezolát? Co to znamená?

Dezolát je hanlivé označení pro životního ztroskotance. Často je tak nazýván například alkoholik nebo bezdomovec. Jde o člověka, který se o sebe nestará, tudíž má odpudivý vzhled, zapáchá apod., případně má nevhodné, až nechutné chování.
Výraz je odvozen od přídavného jména dezolátní. Pokud je něco v dezolátním stavu (např. historická památka; játra nemocného apod.) znamená to, že je to fatálně poškozené, téměř beznadějně zničené či rozpadající se. Jako synonyma ke slovu dezolátní se uvádějí slova jako zoufalý, či neutěšený.
Dezoláta bychom tedy mohli popsat jako člověka, který má po všech stránkách rozpadající se osobnost či vede neutěšený život.
Na počátku 20. let 21. století se slovo dezolát začalo objevovat jako synonymum pro lidi, kteří jsou antisystémově a často i antidemokraticky zaměření; případně pro osoby šířící dezinformace či takové, které dezinformacím bezvýhradně uvěřily.


Kdo je to Dezolát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dezolát? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Dezolát? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Akvizice? Pamatujete si definici pojmu Polyester? Víte, co je to Dioptr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Očistec?

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, lexikon, význam slova, popis, co znamená, přesný výraz, informace, slovo, přesný význam, vysvětlení, význam, definice, heslo, původ slova, synonymum

Pojem Dezolát je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Dezolát

Zkusit najít Dezolát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezolát ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Dezolát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Dezolát ve Wikislovníku

Najít heslo Dezolát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezolát například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Dezolát? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Dezolát? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dezolát? Definice pojmu Dezolát je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá žena, dezolát, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hanlivé.