Kdo je to?
Kdo je Jiří Langmajer? Životopis Jiří Langmajer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jiří Langmajer?

Kdo je Jiří Langmajer? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Langmajer je český filmový a divadelní herec. Langmajer se narodil v Plzni a po střední škole se přihlásil na Pražskou konzervatoř. Na Pražské konzervatoři studoval během let 1981-87 hudebně-dramatický obor. Již během studií na konzervatoři byl Langmajer obsazen do filmu Klub za dvě pětky (1983), Krajina s nábytkem (1986), do komedie z vojenského prostředí Copak je to za vojáka… nebo do legendárního filmu o fotbalových chuligánech Proč? (1987). Objevil se také v seriálu Bakaláři (1983), Vlak dětství a naděje a Třetí patro (1985).
Po dokončení studia na konzervatoři hrával v několika divadelních souborech bez stálého angažmá. To se změnilo v roce 1992, kdy získal angažmá v Divadle pod Palmovkou. V divadle působil celkem šest sezón. Párkrát se také objevil v Národním divadle nebo v Hudebním divadle Karlín. V roce 1998 odešel na dva roky do Divadla na Vinohradech, ale poté se do Divadla pod Palmovkou vrátil (2000). V divadle hrál ještě dalších pět let (2000-05), poté z divadla odešel a začal se více věnovat učinkování v televizi, zejména v seriálech.
Langmajer se objevil ještě ve filmech Kamarád do deště (1988), Díky za každé nové ráno (1994), Pták Ohnivák (1997), Návrat idiota (1999), Král sokolů (2000), Snowborďáci, Milenci a vrazi (2004), Pravidla lži (2006), Na vlastní nebezpečí (2007), Doktor od jezera hrochů (2010), Hranaři (2011), Po čem muži touží (2018), Přes prsty (2019) a další.
Často hrával také v seriálech jako Dobrodružství kriminalistiky (1989), Bylo nás pět (1994), Zdivočelá země, Bakaláři (1997), Zdivočelá země, Četnické humoresky (2001), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Ordinace v růžové zahradě (2006-09), Kriminálka Staré Město (2010 a 2013), Neviditelní (2014), Labyrint (2015, 2017 a 2018), Četníci z Luhačovic (2017), Lajna (2017 a 2019) a Zločiny Velké Prahy (2021).
Jiří Langmajer obdržel roku 1999 Cenu Thálie v kategorii umělec do 33 let.
Učinkoval v několika desítkách rozhlasových her a jako dabér namluvil okolo osmdesáti postav.Kdo je Jiří Langmajer? Životopis Jiří Langmajer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jiří Langmajer

Národnost: česká
Datum narození: 3. 6. 1966
Místo narození: Plzeň, Československo

Popis osobnosti Jiří Langmajer můžete sdílet s přáteli a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Reciprocita? Víte co je Zbruf? Víte co je Slovo příbuzné? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pejorativní?

Klíčová slova: Jiří Langmajer, datum narození, lexikon, osobnost, národnost, místo narození, kdo je Jiří Langmajer?, kdy se narodil Jiří Langmajer?, osobnosti, kde se narodil Jiří Langmajer?, životopis, zajímavosti, popis, vysvětlení, herectví, herectví

Pojem Jiří Langmajer je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jiří Langmajer v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Jiří Langmajer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Jiří Langmajer na Google.cz

Hledat videa s názvem Jiří Langmajer na Youtube

Zkusit najít výraz Jiří Langmajer ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Jiří Langmajer ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Langmajer například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Langmajer

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jiří Langmajer? Kdy se narodil Jiří Langmajer? Kde se narodil Jiří Langmajer? Jiří Langmajer je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Langmajer řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Langmajer i v jiné kategorii než je herectví.