Kdo je to?
Kdo byl Claude Debussy? Životopis Claude Debussy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Claude Debussy?

Kdo byl Claude Debussy? Životopis, informace, biografie, hudba

Claude Debussy byl významný francouzský hudební skladatel.
Pocházel z chudého prostředí, nezískal příliš dobré vzdělání. Naštěstí se mu podařilo dostat na pařížskou konzervatoř, kde studoval hru na klavír. Ani zde však příliš nevynikal - raději improvizoval a experimentoval, než dodržoval přesné pokyny svých mistrů.
Po studiích žil nějaký čas v různých částech Evropy, kde pracoval pro známou hudební mecenášku Naděždu von Mekk.
V roce 1884 vyhrál Římskou cenu, a tím si otevřel cestu do světa vysoké hudby. Po návratu do Paříže začal Debussy nasávat uměleckou atmosféru konce 19. století a vytvářet vlastní hudební styl. Ohromila jej hudba Richarda Wagnera, nebyla mu však blízká. To, co hledal, našel mezi impresionisty a symbolisty. Snaha zachytit okamžik, intimní hnutí duše, nevyslovovat, to, co je zřejmé, a naopak poodkrývat skryté - to bylo umění, po kterém Debussy toužil.
Jeho preludium k Faunovu odpoledni (1894), inspirované básní symbolisty Mallarméa znamenalo přelom v jeho hudební dráze. Pro mladou generaci umělců se stal idolem, neboť dokázal převést impresionismus do hudby. Následovala opera Pelléas a Mélisanda (opět na symbolistickou předlohu), která též vzbudila značný ohlas, doceněna však byla spíš až později.
Dnes je Debussy často zmiňován v souvislosti se svým hudebním triptychem (Oblaka, Slavnosti a Sirény), známým pod souhrným názvem Nokturna (1899). V roce 1905 následovaly zásadní orchestrální symfonické skici nazvané Moře, které se zapsaly do dějiny hudby.
Významná jsou též jeho Preludia (1910-1913), jedná se o dva klavírní cykly po dvanácti skladbách (např. Potopená katedrála; Dívka s vlasy jako len atd...).
Claude Debussy ovlivnil světovou hudbu svým jedinečným přístupem, touhou experimentovat a snahou promítnout do hudby ideje impresionismu a symbolismu. Dodnes jsou jeho hudební motivy velmi oblíbené a další skladatelé na ně navazují.
Zemřel v 55 letech, na samém konci první světové války.Kdo byl Claude Debussy? Životopis Claude Debussy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Claude Debussy

Národnost: francouzská
Datum narození: 22. srpna 1862
Místo narození: Paříž
Datum úmrtí: 25. března 1918

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Claude Debussy sdílet s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Krypta? Rozumíte pojmu Křemelina? Znáte termín Prvovýstup? Znáte pojem Wordpress?

Klíčová slova: Claude Debussy, místo narození, kde se narodil Claude Debussy?, wiki, národnost, kdo je Claude Debussy?, hudba, lexikon, narození, Claude Debussy, vysvětlení, Kdy zemřel Claude Debussy, wikipedie, osobnost, život, zajímavosti

Pojem Claude Debussy je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Claude Debussy ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Claude Debussy na Youtube

Zkusit najít Claude Debussy ve Wikislovníku

Najít slovo Claude Debussy ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Claude Debussy na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Claude Debussy například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Claude Debussy

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Claude Debussy? Kdy se narodil Claude Debussy? Kde se narodil Claude Debussy? Kdy zemřel Claude Debussy? Claude Debussy je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Claude Debussy dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Claude Debussy i v jiné kategorii než je hudba.