Kdo je to?
Kdo je Jana Stryková? Životopis Jana Stryková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Stryková

Kdo je Jana Stryková? Životopis, informace, biografie, herectví

Úspěšná česká herečka Jana Stryková se narodila 22. dubna v Brně. K herectví se dostala již ve svých čtyřech letech, kdy účinkovala v inscenaci Polská krev na scéně Mahenova divadla v Brně jako členka dětského sboru. V průběhu dospívání navštěvovala dramatický kroužek. Přestože ji herectví vždy bavilo, dlouho nebylo jejím úmyslem stát se herečkou.
Po úspěšném absolvování gymnázia Nad Alejí v Praze nastoupila na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde se chtěla věnovat oboru divadelní věda. Po roce studia však přešla na pražskou DAMU, kde nakonec vystudovala obor činoherní herectví. Svou studijní cestu zakončila v roce 2003 a bezprostředně poté založila se svými kolegy s DAMU Divadlo Valmet. Následovala angažmá na dalších divadelních scénách jako je Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Divadlo Rokoko, Švandovo divadlo nebo Divadlo na Vinohradech. Od roku 2017 se objevuje i na prknech Národního divadla v Praze, kde účinkovala například ve hrách jako je Král Oidipús, Misantrop či Pýcha a předsudek
Kromě jejích divadelních rolí si ji diváci mohou pamatovat i z mnohých filmů či seriálů. K jejím výrazným rolím patří zdravotní sestra Kateřina Vránová z Ordinace v růžové zahradě, psycholožka Macešková ze seriálu Letiště, konzultantka policie v Kriminálce Anděl nebo doktorka Nina Mrázková z Modrého kódu. Za zmínku stojí i její role v Doktorech z Počátků, kde se objevila ve své roli Kateřiny Vránové z Kamenice. V kamenici se odehrává děj Ordinace v růžové zahradě, a jedná se proto o odkaz na tento seriál.
Z její novější herecké tvorby stojí za zmínku například divácky velmi úspěšný seriál Slunečná, Pan Profesor, V.I.P. vraždy, Policie Modrava či filmy Hodinový manžel, Manžel na hodinu a Zakázané uvolnění.
Mimo herectví se věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčila postavám v takových filmech jako je Captain Marvel, Skyfall, Život není med, Artur a souboj světů, Bohové Egypta, Robinson Crusoe na ostrově zvířátek nebo 24 hodin. V českém seriálu Okresní přebor namluvila GPS.
Je držitelkou Ceny Valtra Tauba pro nejlepší absolventy oboru herectví na DAMU. V osobním životě tvoří pár s vnukem slavného českého zpěváka Waldemara Matušky. Matěj Matuška je zvukařem a s Janou Strykovou má od roku 2014 syna Jáchyma.Kdo je Jana Stryková? Životopis Jana Stryková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jana Stryková

Národnost: česká
Datum narození: 22. dubna 1979
Místo narození: Brno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jana Stryková? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Herpes? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vlastizrada? Pamatujete si definici pojmu Karate? Znáte termín Online hra?

Klíčová slova: popis, wikipedie, životopis, biografie, vysvětlení, Jana Stryková, Jana Stryková, herectví, osobnost, datum narození, wiki, život, informace, osobnosti, národnost, herectví

Pojem Jana Stryková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jana Stryková zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Jana Stryková ve Wikislovníku

Najít termín Jana Stryková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Jana Stryková ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Jana Stryková na Google.cz

Hledat slovo Jana Stryková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Stryková například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Stryková

Právě nyní již víte Kdo je to Jana Stryková? Kdy se narodila Jana Stryková? Kde se narodila Jana Stryková? Jana Stryková se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jana Stryková např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Stryková i v jiné kategorii než je herectví.