Kdo je to?
Kdo je Simon Brett? Životopis Simon Brett, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Simon Brett

Kdo je Simon Brett? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Simon Brett, celým jménem Simon Rashleigh Brett, se narodil 28. října 1945 ve městě Worcester v Anglii. Jeho otec byl účetní a matka se věnovala domácnosti. Brett byl jediným dítětem.
Vzdělání získal na prestižní internátní škole Dulwich College, po které následovalo studium na univerzitě Wadham College v Oxfordu, kde studoval angličtinu. Zde také poprvé začal projevovat zájem o literaturu a psaní.
Po dokončení univerzity začal Brett svou profesní dráhu v roce 1967 jako producent v rádiu BBC, kde se zaměřoval na komedie a lehkou zábavu. Tato role mu dala jedinečný vhled do světa zábavy a inspirovala ho k vlastní tvorbě.
Brett se začal plně věnovat psaní v roce 1979. Jeho první román, Zmizení milionáře Steena, byl vydán v roce 1975 a okamžitě získal uznání za svůj inteligentní humor a ostré postřehy. Tento román představil postavu detektiva Charlese Parise. Tato postava se stala středem dlouhé série Brettových detektivních příběhů. Série o Charlesi Parisovi čítá 18 románů.
Další Brettovy oblíbené detektivní série nesou název Prevítovská série, Detektivové z Tawcesteru nebo Paní Pargeterová. Tyto série jsou známé svým humorem, detailními postavami a dobře vymyšlenými zápletkami. Jeho práce zahrnují více než 60 románů, několik krátkých příběhů a řadu rozhlasových her.
Simon Brett byl v roce 2014 oceněn CBE (Commander of the Order of the British Empire) za své služby literatuře. V roce 2016 získal prestižní ocenění Diamond Dagger od Crime Writers\' Association, které oceňuje vynikající přínos k žánru detektivní literatury.
Co se týče jeho osobního života, Brett se v roce 1971 oženil s Lucy Ind, se kterou měl následně tři děti – Sophie (*1974), Alastair (*1977) a Jack (*1981). Byl známý svou láskou k divadlu a ve svém volném čase také rád hrál amatérské divadlo.
Simon Brett zemřel 15. listopadu 2022 ve věku 77 let.Kdo je Simon Brett? Životopis Simon Brett, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Simon Brett

Národnost: anglická
Datum narození: 28. 10. 1945
Místo narození: Worcester, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Simon Brett? s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Avalon? Víte co je Zájmeno? Znáte pojem Burza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amerikanizace?

Klíčová slova: životopis, kde se narodil Simon Brett?, literatura, datum narození, informace, národnost, místo narození, wiki, Simon Brett, literatura, wikipedie, kdy se narodil Simon Brett?, lexikon, narození, popis, život

Pojem Simon Brett je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Simon Brett

Zkusit najít heslo Simon Brett ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Simon Brett ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Simon Brett ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Simon Brett na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Simon Brett ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Simon Brett například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Simon Brett? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Simon Brett? Kdy se narodil Simon Brett? Kde se narodil Simon Brett? Simon Brett se nachází v kategorii Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Simon Brett dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simon Brett i v jiné kategorii než je literatura.