Kdo je to?
Kdo je Rod Stewart? Životopis Rod Stewart, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Rod Stewart?

Kdo je Rod Stewart? Životopis, informace, biografie, hudba

Roderick David Stewart je anglický zpěvák (rock i pop), skladatel a producent. Rodiče žili ve skotském Edinburghu, ale přestěhovali se na předměstí Londýna, kde se jim později narodil Roderick (1945). S hudbou začal Rod v mládí a od 17 let začal zpívat v kapele založené Rayem Daviesem (1962). Po dvou letech přešel do kapely Jimmy Powell and the Five Dimensions jako hlavní zpěvák a občasný hráč na harmoniku. Popularitu získal později až v kapele The Faces, se kterou vydal pár úspěšných alb. Bohužel se kapela rozpadla a byla na scéně pouze 6 let (1969-75). Rod Stewart z kapely odešel a začal se naplno věnovat sólové dráze. Největší zlom přišel s jeho třetí deskou Every Picture Tells a Story (1971). Obsahovala píseň Maggie May, která se dostala na první místo hitparády na britských ostrovech a v USA.
Během své dosavadní kariéry (okolo 50 let) vydal kolem 30 desek. Za přínos hudbě obdržel Řád britského impéria (CBE), který mu předal princ William v roce 2016. Celkově se prodalo více než 250 miliónů desek a Stewart také patří mezi 10 nejmovitějších britských hudebníků v dějinách. Ze tří manželství má 8 dětí.Kdo je Rod Stewart? Životopis Rod Stewart, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Rod Stewart

Národnost: anglická
Datum narození: 10. 1. 1945
Místo narození: Londýn, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Rod Stewart se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Memorandum? Pamatujete si definici pojmu Minimalismus? Vzpomenete si na definici slova Blahopřání? Vzpomněli byste si co znamená slovo Předmět?

Klíčová slova: národnost, kde se narodil Rod Stewart?, zajímavosti, biografie, hudba, narození, Rod Stewart, Rod Stewart, wiki, místo narození, wikipedie, osobnosti, kdy se narodil Rod Stewart?, život, vysvětlení, životopis

Pojem Rod Stewart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Rod Stewart ve Wikipedii

Vyhledat termín Rod Stewart ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Rod Stewart ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rod Stewart ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Rod Stewart na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rod Stewart například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Rod Stewart? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Rod Stewart? Kdy se narodil Rod Stewart? Kde se narodil Rod Stewart? Rod Stewart je v sekci Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Rod Stewart kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rod Stewart i v jiné kategorii než je hudba.