Kdo je to?
Kdo je Jan Ullrich? Životopis Jan Ullrich, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jan Ullrich

Kdo je Jan Ullrich? Životopis, informace, biografie, sport

Jan Ullrich je bývalý profesionální německý cyklista. V roce 1986 se jeho rodina přestěhovala do Západního Německa, kde začal projevovat zájem o cyklistiku. V roce 1993 se stal juniorským mistrem světa a o rok později podepsal smlouvu s týmem Telekom.
Roku 1997 Ullrich vyhrál svůj první Tour de France, když porazil Lance Armstronga. V následujících letech byl jedním z nejúspěšnějších cyklistů své generace, vyhrál mnoho prestižních závodů a získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Sydney v roce 2000.
Svůj první velký úspěch zaznamenal v roce 1994, když vyhrál mistrovství světa v časovce jednotlivců. O rok později se stal mistrem Německa v silničním závodě.
Roku 1996 podepsal smlouvu s týmem Team Telekom, který se později přejmenoval na T-Mobile. Tohoto roku se na Tour de France umístil na druhém místě za Francouzem Richardem Virenquem. O rok později se stal prvním německým vítězem této soutěže. Ullrich porazil Lance Armstronga, který se stal jeho největším rivalem v následujících letech.
V roce 1997 se Ullrich umístil na druhém místě v Tour de France za Marco Pantanim. O rok později, když Armstrong vyhrál svou první z pěti Tour de France, do závodu Ullrich nezasáhl kvůli zranění. V roce 2000 se vrátil na Tour de France a vyhrál dvě etapy a celkově se umístil na druhém místě za Armstrongem. Na této olympiádě se stal také prvním německým cyklistou, který vyhrál etapu Tour de France. Ullrich získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Sydney v individuální časovce. Často byl kritizován za to, že mimo sezónu přibral na váze a necvičil tolik, jak by měl, ale Armstrong vždy říkal, že Ullrich je jeho nejsilnějším konkurentem.
Ullrich byl vícekrát zadržen kvůli řízení pod vlivem alkoholu. V roce 2002 měl vážnou dopravní nehodu, při které se zranil a musel podstoupit operaci ramene.
V následujících letech se stále účastnil Tour de France, ale jeho výkony byly kolísavé. V roce 2003 se umístil na druhém místě za Armstrongem. Roku 2004 byl Ullrich diskvalifikován z Tour de France, kvůli pozitivnímu dopingovému testu na amfetaminy. V roce 2005 skončil Ullrich opět na druhém místě za Armstrongem.
Ullrich měl v kariéře několik rivalů, mezi něž patřili například Lance Armstrong, Marco Pantani, nebo Alexandre Vinokurov. S Armstrongem se neustále potkával v Tour de France a jejich rivalita byla jednou z největších v historii cyklistiky.
Roku 2006 se stal nejstarším cyklistou, který kdy vyhrál etapu Tour de France. Bylo mu tehdy 32 let.
Po ukončení kariéry v roce 2007 se Ullrich přestěhoval do Švýcarska, kde se věnoval trenérské práci. V roce 2013 byl zadržen kvůli podezření z účasti na dopingovém programu, ale později byl osvobozen.
V roce 1994 se Ullrich oženil s Gaby Weissovou, se kterou má dceru Sarah Marii. Pár se později rozešel, nejspíš kvůli Weissové neochotě být stále v centru pozornosti médií. Bývalá manželka odjela s dcerou Sarah zpátky do Merdingenu. Ullrich si roku 2006 našel novou ženu, Saru Steinhauserovou, spolu mají syna Maxe.
V posledních letech se zúčastnil několika charitativních cyklistických závodů a v roce 2021 se objevil v dokumentu o své kariéře s názvem The Last Dance.
Po ukončení kariéry se Ullrich zúčastnil několika reality show a také se objevil v reklamách na různé produkty, jako jsou káva, nebo automobil.
Dokonce o něm byla napsána kniha se jménem Jan Ullrich: To nejlepší, co nikdy nebylo, kniha je jeho první biografií.
Jan Ullrich zůstává jednou z nejvýznamnějších postav v historii cyklistiky, ale zároveň i kontroverzní osobností kvůli svému dopingovému skandálu.Kdo je Jan Ullrich? Životopis Jan Ullrich, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Jan Ullrich

Národnost: německá
Datum narození: 2. prosince 1973
Místo narození: Rostock, Německo

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Ullrich s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Hortonův syndrom? Znáte termín Epizoda? Vzpomněli byste si na význam slova LPG? Víte, co je to Cytologie?

Klíčová slova: popis, kdy se narodil Jan Ullrich?, životopis, Jan Ullrich, sport, národnost, wiki, informace, wikipedie, vysvětlení, místo narození, biografie, život, osobnost, sport, lexikon

Pojem Jan Ullrich je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jan Ullrich zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Jan Ullrich ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Jan Ullrich na Google.cz

Najít termín Jan Ullrich ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Jan Ullrich v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Jan Ullrich ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Ullrich například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Ullrich

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Jan Ullrich? Kdy se narodil Jan Ullrich? Kde se narodil Jan Ullrich? Jan Ullrich se nachází v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Ullrich dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Ullrich i v jiné kategorii než je sport.